НОВОСТИ ДНЯ: Украина планирует запустить в космос семь спутников в течение пяти лет  Найближчим часом провакцинують осіб, що записалися в чергу - Шмигаль  Украина лидирует в выполнении задач для вступления в НАТО, - Таран  Ізраїль назвав умову припинення ударів у відповідь  Погода в Украине: синоптик рассказала, где в ближайшие дни похолодает, а какие регионы накроет циклон  Ракетный корабль России заметили возле украинского побережья  Количество сделок на «вторичке» недвижимости Киева выросло на 10-12%все новости дня
20.04.2021 236

В Україні очікується дефіцит дизпалива - ЗМІ

Україна може зіткнутися з дефіцитом дизпалива у травні.

Про це пише агентство Reuters з посиланням на п'ять джерел.

За даними видання, це відбудеться через планове обслуговування білоруського Мозирського нафтопереробного заводу, яке збігається з зупинкою поставок із заводів російської Росснефти.

"Україна споживає більше 7 млн тонн дизельного палива на рік, імпортуючи дві третини своїх потреб, переважно, з РФ і Білорусі. Після припинення поставок Proton Україна намагалася збільшити морський імпорт, але обсяги були недостатніми", - йдеться в статті.

Відзначається, що Роснефть, яка поставила минулоріч в Україну 1,75 млн тонн дизельного палива трубопроводами та залізницями, не планує відновлювати експорт у травні, а на білоруському Мозирському НПЗ призначено планове технічне обслуговування з 15 травня по 15 червня.

Очікується, що Мозирський НПЗ поставить в Україну близько 150 тисяч тонн дизпалива в травні, порівняно зі звичайними 240 тисячами тонн на місяць. "Ми очікуємо дефіциту близько 270 тис тонн у травні", - заявив співрозмовник агентства.

За підрахунками інших джерел, дефіцит може виявитися нижчим - від 150 до 200 тисяч тонн.

"Роснефть, Coral Energy, Мозирський нафтопереробний завод і Міністерство енергетики України не відповіли відразу на запити Reuters про коментарі", - додало агентство.

Оценка материала:

5.00 / 1
В Україні очікується дефіцит дизпалива - ЗМІ 5.00 5 1
Бизнес / Рынки и компании
20.04.2021 236
Еще материалы раздела «Рынки и компании»