НОВОСТИ ДНЯ: Из-за таяния ледников 98% колоний императорских пингвинов могут исчезнуть к 2100 году  Россия до сих пор не предоставила Еврокомиссии достаточно данных о своей вакцине Sputnik V  Танцующие призраки указывают на новые открытия в космосе  Глава ВОЗ призвал ввести мораторий на третью прививку до конца сентября  В Турции нашли редкую погребальную плиту возрастом 1900 лет  Безопасность в школах: правительство планирует создать систему предотвращения нападениям на учебные заведения  В Украине хотят сократить сроки введения второй дозы COVID-вакцинвсе новости дня
22.05.2021 686

Яких цін на бензин чекати українцям

Після запровадження Кабінетом Міністрів державного регулювання на ринку пального, ціни на бензин в Україні визначатимуть два основні фактори - ціна на нафтопродукти на кордоні та курс національної валюти.

Про це в ефірі програмі телеканалу "Дом" розповів експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев.

"3/4 нафтопродуктів завозять до України ззовні. Ці продукти купують на кордоні за долари і за євро. Потім продають за гривні. Попередньо, також буде сплачено акцизний податок, який розраховується в євро за курсом Національного банку. Тобто ми також будемо залежати від зовнішньої кон’юнктури", — пояснив експерт.

За його словами, ціна на пальне може бути нижчою, якщо ціни на кордоні підуть вниз або зміцниться гривня.

"Кожен відсоток на кордоні — це 10 коп. на заправці за 2 тижні. Кожні 10 коп. в комерційному курсі — це 7-8 коп. на заправці за 2 тижні. Залежно від того, що піднімається і що опускається. Якщо ці два фактори збігаються за вектором, то йде більше підвищення або зниження. Якщо вони різновекторні, то ціни можуть і не змінитися", — розповів Рябцев.

На його думку, нинішнє зниження вартості бензину в Україні є тимчасовим явищем.

"Зараз зовнішня кон’юнктура дуже сприяє поліпшенню настрою у автомобілістів. Тому, ймовірніше, нинішнє зниження є винятково тимчасовим явищем, пов’язаним із тим, що з продажу було вилучено велику кількість палива, так звані іменні бензини й іменне дизельне паливо. Саме це послужило тому, що в середньому ціна бензину знизилася", — сказав Рябцев.

Оценка материала:

5.00 / 1
Яких цін на бензин чекати українцям 5.00 5 1
Бизнес / Рынки и компании
22.05.2021 686
Еще материалы раздела « Рынки и компании»