НОВИНИ ДНЯ: Мобілізація в Україні: кого з жінок можуть призвати за новим законом  Мобілізація по-новому: чи зроблять тепер недійсними паспорти ухилянтів  Синоптик назвала точну дату, коли в Україні очікуються заморозки  "Пасха" чи "Великдень", "куліч" чи "паска": як говорити правильно  Українські інженери розробляють бойовий підводний човен, який стріляє торпедами  Головне із нового закону про мобілізацію: відповіді на питання, які хвилюють багатьох українців  Де в Україні похолодає. Синоптик дала прогноз на 18 квітнявсі новини дня
Бізнес
Технології
12.06.2021 2546

Ученые обнаружили в космосе сотни загадочных радиоимпульсов

Ученые благодаря канадскому телескопу обнаружили в космосе сотни загадочных быстрых радиоимпульсов.

630_360_1602106607-204_12.06.21

Как передает Укринформ, об этом сообщает CNN.

Происхождение этих ярких вспышек света длиной в миллисекунды неизвестно, поскольку быстрые радиоимпульсы (FRB) очень непредсказуемы, говорится в публикации.

Впервые ученые наблюдали за ними в 2007 году.

«Дело в том, что FRB действительно трудно уловить... Ваш радиотелескоп должен быть направлен в нужное место в нужное время, и вы не можете предвидеть, где и когда это будет», - сказал доцент физики в Массачусетском технологическом институте Кийоши Массуи.

По его словам, большинство радиотелескопов видят участок неба размером с Луну в определенное время, то есть подавляющее большинство FRB остаются невидимыми.

Однако все изменилось, когда радиотелескоп Канадского эксперимента по картированию интенсивности водорода (CHIME), расположенный в Радиоастрофизической обсерватории Доминиона в Британской Колумбии в Канаде, начал получать радиосигналы в 2018 году в течение первого года работы.

Он обнаружил 535 новых быстрых радиоимпульсов между 2018 и 2019 годами. За более чем десятилетие предыдущих изучений ученые смогли зафиксировать лишь около сотни подобных сигналов.

Ученые также зафиксировали 61 всплеск, относящийся к 18 постоянным источникам этих сигналов.

Это позволило создать каталог быстрых радиочастотных взрывов CHIME, который был представлен в среду на 238-м заседании Американского астрономического общества.

Каталог не только расширяет известное количество быстрых радиоимпульсов, но и доступную информацию об их расположении и свойствах. «Теперь мы сможем выстраивать эти быстрые радиоимпульсы в единую картину. Это поможет нам понять, что именно их провоцирует и как мы можем использовать их для изучения Вселенной в будущем», - сказал ученый из исследовательской группы Кейтлин Шин.

Исследователи считают, что имея большое количество FRB, они могут выяснить, как газ и материя распределяются в очень больших масштабах во Вселенной.

Как известно, быстрые радиоимпульсы (FRB) - единичные радиоимпульсы длительностью несколько миллисекунд неизвестной природы, которые регистрируются радиотелескопами. Типичная энергия всплесков, согласно оценкам, эквивалентна выбросу в космическое пространство энергии, испускаемой Солнцем в течение нескольких десятков тысяч лет.

Единой общепризнанной научной гипотезы образования быстрых радиовсплесков не существует. Обсуждаются следующие возможные варианты: галактический источник; земной сигнал, который продуцируется техническими устройствами; внегалактический источник, то есть радиовсплеск как следствие какого-то экзотического события, вроде слияния двух нейтронных звезд, «последнего вздоха» черной дыры, описанного британским физиком Стивеном Хокингом, или блицара (события превращения тяжелого пульсара в черную дыру).

Оценка материала:

5.00 / 1
Ученые обнаружили в космосе сотни загадочных радиоимпульсов 5.00 5 1
Бізнес / Технології
12.06.2021 2546
Еще материалы раздела «Технології»
  • За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити

    Microsoft вже оголосила, що підтримка Windows 10 закінчиться 14 жовтня 2025 року. Після цього для безпечного користування операційною системою потрібно буде щороку платити.

  • Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя

    Такий прорив дає можливість вченим вивчити найбільш ранні еволюційні стадії життя.

  • ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік

    Про останні інновації та новини у сфері бізнесу, поради стосовно шляхів пошуку фінансів, про монополії, інвестиції, експорт та інші спеціалізовані теми можна прочитати на сторінках медіа про бізнес. В Україні налічуються десятки різноманітних сайтів, де журналісти відслідковують поточну ситуацію і публікують актуальні новини у даній сфері, експерти дають сотні порад, створюють рейтинги, бізнес-кейси та відео.

  • Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх

    Після року закритого тестування Bluesky дозволила реєструватися всім. Раніше соцмережа допускала нових користувачів лише за допомогою коду-запрошення, щоб гарантувати, що технологія, яка підтримує мережу, зможе впоратися з трафіком.

  • Гідролокація та підводні дрони Гідролокація та підводні дрони

    Гідролокація та підводні дрони є важливими компонентами сучасних морських технологій, що знаходять застосування як у військових, так і в цивільних сферах. Гідролокація, яка використовує звукові хвилі для виявлення та визначення положення об'єктів під водою, є фундаментальною для підводної навігації, розвідки та мапування. В той же час, підводні дрони, здатні до самостійного виконання задач у водному середовищі, революціонізували підходи до дослідження океанів, оборонної стратегії та екологічного моніторингу. Ця стаття має на меті дослідити історію, технічні аспекти, а також сучасні застосування гідролокації та підводних дронів, з акцентом на їх використанні в Україні.