НОВОСТИ ДНЯ: Ученые нашли самое ранее производство одежды человеком   Лесные пожары вызвали гигантское цветение планктона размером с Австралию   Детектор темной материи cлучайно обнаружил темную энергию   В Солнечной системе за Нептуном нашли более 450 новых объектов  5 мифов о еде, которым давно пора в музей  Кабмін має намір заборонити працювати невакцинованим чиновникам  Неуловимая черная дыра с недостающим звеном пожирает звезду все новости дня
Политика
Украина
16.07.2021 236

Верховний суд відповів на звинувачення ОП

Зміни в судовій системі України мають відбуватися відповідно до Конституції.

Про це йдеться в коментарі Верховного суду щодо звинувачень Офісу президента після рішення про скасування указу Володимира Зеленського про призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного Суду.

Зокрема, в ОП заявили, що своїм рішенням Верховний суд намагається захистити корупційну систему.

"Конституція України визначає, що державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу і судову. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що Верховний суд як вищий суд у системі судоустрою України у своїй діяльності керується принципом верховенства права.

"Завданням суду завжди є захист порушених прав і свобод, як того вимагає Конституція України та Конвенція про захист прав людини і основних свобод", - відзначають у суді.

Верховний суд нагадує, що завжди підтримував і продовжує підтримувати "всі позитивні зрушення, що відбуваються в державі, спрямовані на побудову чесного, справедливого, відкритого, незалежного суду і сильної демократичної України".

"У той же час, всі зміни мають відбуватися тільки відповідно до Конституції України. Реформування судової влади неможливо без поваги до незалежності суду та суддів і без розуміння функцій і ролі суду в державі", - заявили в ВС.

У Верховному суді своє рішення щодо Тупицького пояснили тим, що зазначена при прийнятті рішення президентом норма про скасування указу про призначення Тупицького суддею не регламентує формування складу КСУ.

Оценка материала:

5.00 / 1
Верховний суд відповів на звинувачення ОП 5.00 5 1
Политика / Украина
16.07.2021 236
Еще материалы раздела «Украина»