НОВОСТИ ДНЯ: «Жовта» зона: усі заклади профтехосвіти та 79% шкіл Київщини працюють офлайн  В Украину идет потепление - на выходных прогнозируют до + 23°  Київ і вісім областей – у «помаранчевій» зоні карантину  "Бабье лето" до +23 градусов: синоптики рассказали, когда в Украину зайдет потепление  Хорватія не каратиме своїх генералів, яких Боснія звинувачує у воєнних злочинах  Четверта COVID-хвиля в Україні спаде наприкінці року - вчені  Майже 75% українців вважають, що ініціювати відновлення миру має Президентвсе новости дня
Бизнес
Экономика
29.07.2021 252

Українці продали валюти на два мільярда

З початку року чистий продаж іноземної валюти населенням перевищила $2 млрд, повідомив голова Ради Національного банку Богдан Данилишин.

"Чистий продаж іноземної валюти населенням (в готівковій та безготівковій формі) з початку року перевищив $2 млрд (в тому числі з початку липня - майже $400 млн) і виступав вагомим чинником збалансування попиту і пропозиції іноземної валюти на ринку", - повідомив Данилишин.

При цьому він зазначив, що на міжбанківському валютному ринку протягом тижня попит на іноземну валюту з боку клієнтів банків перевищував пропозицію, проте ситуація на ринку залишалася збалансованою, з огляду на активні операції банків з власною валютною позицією.

Купівля Національним банком іноземної валюти (у загальному обсязі $32 млн) в дні, коли спостерігалося переважання пропозиції над попитом, дозволила збільшити міжнародні резерви НБУ до $28,5 млрд. З урахуванням дорозміщення Міністерством фінансів ОВДП обсяг міжнародних резервів НБУ перевищить $29 млрд.

"Збільшення пропозиції іноземної валюти в понеділок зумовило зміцнення обмінного курсу гривні до рівня нижче 27 гривень за 1 долар США. Інтервенція НБУ з купівлі іноземної валюти склала $20 млн (з початку липня +72 млн, з початку року + $876 млн)", - зазначив Данилишин.

Відзначимо, за весь 2020 рік українські фізособи купили іноземної валюти на суму $14,85 млрд (у еквіваленті), а продали - на $15,95 млрд.

Оценка материала:

5.00 / 1
Українці продали валюти на два мільярда 5.00 5 1
Бизнес / Экономика
29.07.2021 252
Еще материалы раздела «Экономика»