НОВОСТИ ДНЯ: Почему древнеегипетские фараоны перестали строить пирамиды?   У стіні стамбульської Святої Софії знайшли записки та малюнки  Hubble показав струмінь плазми «новонародженої» зірки у сузір'ї Оріон  Озвучен прогноз погоды в Украине на декабрь  Президент анонсував масштабний проєкт термомодернізації багатоквартирних будинків  Берлін попереджає Кремль про наслідки нової агресії проти України  На Киев надвигаются метели и морозывсе новости дня
Пресс-релизы
Финансы
30.07.2021 173

«Іноземні інвестиції в економіку Черкащини у 2021 році зросли майже на 7%», - Олександр Скічко

Іноземні інвестиції в економіку Черкащини у 2021 році зросли майже на 7%». Про це під час Форуму «Україна 30. Децентралізація» заявив голова Черкаської ОДА  Олександр Скічко. За словами посадовця, найближчим часом в області буде створено офіс з залучення інвестицій.

630_360_1627567797-823_30.07.21

На сьогоднішній день в регіоні реалізується 53 інвестиційні проекти на суму 6,7 млрд грн. Тільки за перший квартал 2021 року обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку області зріс на 6,9 %, було освоєно 1,42 млрд грн капітальних інвестицій, що на 10% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це під час виступу на Форумі «Україна 30. Децентралізація» повідомив голова Черкаської ОДА Олександр Скічко.

За його словами, це результат зусиль команди регіональної влади, що ставить на меті поліпшення інвестиційного клімату в області, сприяння іноземним інвесторам.

Зокрема в області функціонує інвестиційний портал області Invest in Cherkasy Region (www.investincherkasyregion.gov.ua). На сайті постійно оновлюється  інтерактивна карта, яка містить інформацію про інвестиційні пропозиції громад області (грінфілди, браунфілди, проектні пропозиції). Розроблено інвестиційний паспорт області, інвестиційний буклет INVEST in Cherkasy Region, „Каталог Greenfields&Brownfields Черкаської області“, який містить інформацію щодо інвестиційних пропозицій вільних земельних ділянок та виробничих приміщень територіальних громад.

Проте, на думку Олександра Скічка, цього замало: «інвестор став вибагливим. Він має гроші й хоче вкласти їх, щоби швидко отримати прибуток. Самостійно вишукувати проекти можливості в малих громадах вони не будуть. А деякі громади вважають, що інвестор сам має шукати інвестможливості. Інвестор просто не доїзжає до регіонів».

Регіональна влада має певну стратегію щодо зміни ситуації, перш за все в плані створення інфраструктури для супроводу інвестора. Так, як повідомив Скічко, в найближчих планах -  створення в структурі Черкаської агенції регіонального розвитку Офісу залучення інвестицій, який займатиметься супроводом інвесторів та допомогою територіальним громадам в пошуку інвесторів. На сьогодні  саме Черкаська агенція регіонального розвитку - це ще свого роду і проектний офіс, який наразі допомагає ТГ області в підготовці заявок на отримання міжнародної фінансової допомоги. В цьому році Агенція також планує зконцентрувати свої зусилля на допомозі ТГ в отриманні кредитів від ЄБРР на комплексну термомодернізацію будівель в рамках реалізації проекту  “Енергоефективність громадських будівель в Україні” загальним обсягом 300 млн євро для України.

Крім того, за інформацією очільника ОДА,  вже розпочато серію навчань для працівників територіальних громад щодо залучення інвестицій та залучення міжнародної фінансової допомоги, які надалі будуть продовжуватися; розроблено методичні рекомендації “Стандарти залучення інвестицій та супроводу інвесторів - новостворений офіс з залучення інвестицій буде впроваджувати їх у ТГ.

А у листопаді цього року відбудеться Черкаський міжнародний економічний форум (ЧМЕФ-2021).

Оценка материала:

5.00 / 1
«Іноземні інвестиції в економіку Черкащини у 2021 році зросли майже на 7%», - Олександр Скічко 5.00 5 1
Пресс-релизы / Финансы
30.07.2021 173
Еще материалы раздела «Финансы»