НОВОСТИ ДНЯ: "Наші пращури Москву палили": Буданов про звільнення територій України та "підміну реальності" окупантами  Мистецтво війни 21-го століття. Як Україна ламає шаблони та змінює правила на полі бою  Інжирна мостарда або "муштарда": рецепт незвичної італійської страви від Андрія Величка  Справжня загадка: вчені виявили планету, схожу на Землю  Зеленський анонсував звільнення Бахмута і ще двох міст   Після закінчення війни: уряд відклав створення реєстру олігархів  Лечо: рецепт смачної осінньої страви від Андрія Величкавсе новости дня
Бізнес
Технології
01.09.2021 1039

Візит Президента України до США дійсно закладає основи стратегічного партнерства між нашими країнами

Богдан Данилишин, Голова Ради НБУ

Візит Президента України до США можна по праву вважати історичним, який дійсно закладає основи стратегічного партнерства між нашими країнами. Створюється фундамент утвердження України в світі як космічної держави, форпосту демократичного світу на кордоні з Росією, зміцнення обороноздатності і подальшого економічного поступу країни.

Вперше за багато років ми можемо говорити про справжній довірливий характер взаємовідносин, а не тільки декларування стратегічного партнерства та підтримки.

Про декларативність попередніх візитів та екскурсій вищих посадових осіб можна судити з наступного. Незважаючи на стратегічне партнерство України зі Сполученими Штатами та провідними країнами-членами Європейського Союзу, зовнішній товарообіг між Україною та цими країнами поступається товарообігу з Російською Федерацією. Більше того, у структурі експорту до РФ близько 1/3 становить експорт машин та устаткування (товари із високою доданою вартістю), а в імпорті понад 50% - мінеральна продукція (руди, нафта, газ), то у торгівлі із ЄС ситуація прямо протилежна: 3/4 експорту становить продовольча сировина, мінеральна продукція та чорні метали, тоді як Україна імпортує з ЄС переважно машини та устаткування, а також продукцію хімічної та пов’язаних із нею галузей промисловості (близько 2/3 від загального імпорту з ЄС). Це свідчить про те, що Україна виступає переважно постачальником сировини для країн ЄС, маючи негативне сальдо торгівлі товарами, яке перевищує позитивне сальдо торгівлі товарами із рештою країн світу.

За даними із відкритих джерел за період торговельної війни між США та Китаєм (2019 - близько 15% американських компаній переміщували (або розглядали таку можливість) виробництво з Китаю до інших країн (серед них Hewlett-Packard, Dell, Microsoft, Amazon).

Водночас така релокація виробничих замовлень не мала позитивних наслідків для України у контексті розміщення на її території нових виробництв чи замовлень: прямі інвестиції з США у 2020 році збільшилися лише на 70 млн. доларів США. При цьому, частка прямих інвестицій із США у структурі залучених ПІІ в Україну наприкінці 2020 року становила менше 2%.

Впевнений , що наступний етап розвитку наших взаємовідносин зі США стане інвестиційним і взаємовигідним для обох країн.

Оценка материала:

5.00 / 1
Візит Президента України до США дійсно закладає основи стратегічного партнерства між нашими країнами 5.00 5 1
Бізнес / Технології
01.09.2021 1039
Еще материалы раздела «Технології»