НОВОСТИ ДНЯ: Вперше за 20 років збільшилася кількість людей, які живуть за межею бідності - ООН  У Туреччині випробували ручний гранатомет, який стріляє різними боєприпасами  Время жизни нейтрона измерили при помощи холодной ванны   NASA отправило зонд Люси на изучение троянских астероидов  В Украину идет похолодание с морозами: синоптики рассказали о погоде в регионах  В Україні виросте один з головних податків  Смертність в Україні перевищує минулорічний рівень більш ніж на 15%все новости дня
Бизнес
Экономика
16.09.2021 303

Подорожчання картоплі: експерт у «Ранку з Україною» розповів, чи варто робити запаси на зиму і як їх зберігати

Понад сто двадцять кілограмів на рік! Саме стільки картоплі споживає один українець. Врожай ще збирають, а ціни вже злетіли майже вдвічі за останній місяць. У програмі «Ранок з Україною», яка виходить у будні о 6:30 на каналі «Україна», ведучі Марія Мельник і Анатолій Анатоліч розповіли, чи варто зараз запасатись на зиму та за яких умов картопля буде зберігатись якнайдовше.

1-55_16.09.21

Ще місяць тому за кілограм картоплі просили 8 гривень, зараз – щонайменше 15 грн. А що буде взимку? Картоплю ще збирають, але перед аграріями постала проблема – сухість землі. Через це у деяких областях змушені призупинити викопування. І на ринку виник дефіцит.

Щоб запастись хоча б трішки наперед – доведеться витратитись. За мішок, у якому 20 кілограмів картоплі, доведеться віддати понад триста гривень. А щоб за тиждень ця картопля не почала псуватись і проростати – варто звернути увагу на сорт.

«Краще купувати пізні сорти, такі як Рудольф, Пікасо – вони добре зберігаються – можуть спокійно долежати до квітня-травня», – радить керівник відділу продажу картопляного підприємства Сергій Бородавко в ефірі каналу «Україна».

Коли ж не вказано, який сорт – можна оцінити зовні. У пізніх сортів шкірка більш груба. Також важливо пильно дивитись, чи немає пошкодженої картоплі, бо одна така може зіпсувати весь запас. Тож купувати картоплю аграрії радять лише в сітці, незалежно від об’єму. Далі ж треба обрати місце зберігання. Головне, щоб це був не холодильник!

«Під час зберігання в низьких температурах крохмаль переходить у цукри і потім картопля матиме солодкуватий присмак. Найкраще сховати в темне місце, наприклад, під раковину. Тільки треба пильнувати за рівнем вологи. На допомогу прийдуть народні методи – поряд з картоплею помістити ті культури, які на себе забирають більше вологи, такі, наприклад, як буряк чи морква», – коментує експерт.

Ще одним місцем може бути балкон. Восени там взагалі ідеальна температура для картоплі – 5 градусів. Та якщо знаєте, що температура може впасти нижче двох градусів, бажано картоплю накрити, щоб вона не змерзла.

Такі правила дозволять зберегти картоплю протягом п’яти-шести місяців. А довше експерти не радять, оскільки через півроку овоч втрачає свої корисні властивості і смак. 

Дивіться програму «Ранок з Україною» у будні о 6:30 на каналі «Україна».

Оценка материала:

5.00 / 1
Подорожчання картоплі: експерт у «Ранку з Україною» розповів, чи варто робити запаси на зиму і як їх зберігати 5.00 5 1
Бизнес / Экономика
16.09.2021 303
Еще материалы раздела «Экономика»