НОВОСТИ ДНЯ: Готовність українців захищатися надзвичайно висока – експерт  Погода в Украине 23 января: усилятся морозы, пройдет небольшой снег  Санаторно-курортне лікування торік пройшли понад 7,5 тисячі військових  Росія вже ніколи не захопить Україну несподівано, як це було в 2014 році, - Кулеба  Украинцам прогнозируют «скользкое» воскресенье и снежное начало недели  Вже 10 областей. "Помаранчева" зона розширилась  Украину накроют снегопады и усилятся морозы: прогноз погодывсе новости дня
30.09.2021 363

ПриватБанк продадуть лише після його поділу на «хороший» та «поганий» банк – НБУ

Рішення про приватизацію ПриватБанку можна буде обговорювати після його поділу на "хороший" та "поганий" банк.

Як передає Укрінформ, про це заявив заступник голови Нацбанку Юрій Гелетій в інтерв’ю РБК-Україна.

"Щодо ПриватБанку, то тут можна буде вести розмову про якісь матеріальні ініціативи, коли буде ухвалено рішення про його поділ на "хороший" та "поганий" банк – good and bad bank. Останній має абсорбувати всю проблематику поганого портфелю, NPL тощо", - сказав Гелетій.

Говорячи про судові процеси з колишніми акціонерами банку як в Україні, так і за кордоном він зазначив, що це не додає привабливості банку в очах інвестора.

"Це, власне, і є питання щодо поділу банку. Упродовж останніх років банк демонструє динамічну прибуткову діяльність, сплачуються дивіденди. Наша задача зараз – відстоювання інтересів держави у судових позовах. Є низка позовів у різних юрисдикціях, де приймає участь і НБУ. Перш за все, це стосується оскарження рішень щодо націоналізації, визначення осіб, пов'язаних з банком, а також по процедурі bail-in", - пояснив Гелетій.

Як повідомляв Укрінформ, уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію Нацбанку і колишніх акціонерів ПриватБанку (найбільші – бізнесмени Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов), вирішив націоналізувати найбільший на українському ринку банк. Для того щоб врятувати його, держава здійснила докапіталізацію більш ніж на 155 млрд грн. Згодом екс-власники назвали націоналізацію банку незаконною, с приводу чого тривають судові суперечки в Україні і в закордонних юрисдикціях.

Оценка материала:

5.00 / 1
ПриватБанк продадуть лише після його поділу на «хороший» та «поганий» банк – НБУ 5.00 5 1
Бизнес / Финансы и банки
30.09.2021 363
Еще материалы раздела «Финансы и банки»