НОВОСТИ ДНЯ: У Туреччині зсув ґрунту «відкрив» захоронення періоду Римської імперії  Україна отримає американські гелікоптери, що призначалися для Афганістану – ЗМІ  Науковці знайшли рештки найдавнішої гібридної тварини  З березня зміняться правила проїзду для столичних школярів  Багато снігу та люті морози до -21: якою буде погода в Україні до середини лютого  «Живий ланцюг», виставки: у Києві анонсували заходи до Дня Соборності  Наче бластери із «Зоряних війн»: українські полярники записали «спів» тюленіввсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
01.12.2021 276

Ляшко заявив про зниження смертності від СНІД втричі

За останні 5 років в Україні кількість смертей від хвороб, зумовлених ВІЛ-інфекцією, зменшилася втричі. Водночас в країні суттєво знизилися показники тестування на ВІЛ-інфекції та вірусні гепатити.

Про це в середу, 1 грудня, сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"У нашій країні близько 257 тисяч осіб живуть із ВІЛ. Епідемія географічно неоднорідна, і найбільше її тягар відчувають південно-східні області – Одеська, Дніпропетровська, Миколаївська і Донецька", – сказав міністр.

З слів Ляшка, національна стратегія подолання епідемії ВІЛ/СНІД спрямована на профілактику, своєчасну діагностику захворювання, догляд і лікування. На тлі масштабного розширення доступу до антиретровірусної терапії захворюваність на ВІЛ-інфекцію стабільно знижується.

"За останні 5 років кількість смертей від хвороб, зумовлених ВІЛ-інфекцією, зменшилася втричі. Але, на жаль, торік 2,5 тис. осіб з ВІЛ померли. Основна причина цих наслідків – пізня діагностика хвороби. Незважаючи на всі наші зусилля, у кожної третьої особи вперше ВІЛ-інфекція була виявлена вже на стадії СНІД. Кожен третій ВІЛ-позитивний українець не знає про свій статус. Це відбувається тому, що люди нехтують доступною та безкоштовною можливістю зробити тест на ВІЛ-інфекцію", – відзначив Ляшко.

Він додав, що успіхи в боротьбі з подолання СНІД в цей момент під загрозою через пандемію COVID-19. Є суттєве зниження тестування на ВІЛ-інфекції та вірусні гепатити.

"Це знижує рівень виявлення цих хвороб і відкладає доступ до лікування", – додав Ляшко.

Міністр нагадав, що препарати для лікування ВІЛ-інфекції закуповують коштом державного бюджету, вони є і вони безкоштовні для українців.

Оценка материала:

5.00 / 1
Ляшко заявив про зниження смертності від СНІД втричі 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Общество
01.12.2021 276
Еще материалы раздела «Общество»