НОВОСТИ ДНЯ: США шукають джерела газу для Європи на випадок вторгнення Росії в Україну, - FT  Большая комета пролетит мимо Земли в июле 2022 года  General Motors інвестує $6,5 мільярда у заводи з виробництва електрокарів та батарей - ЗМІ  Ученые нашли кирпичики жизни  Впервые кальмара обнаружили на рекордной глубине в шесть километров  Появился детальный прогноз погоды на март, апрель и май в Украине  Нові штами COVID-19 можуть бути ще більш заразними, - ВООЗвсе новости дня
Бизнес
Экономика
02.12.2021 219

Нацбанк назвав причини падіння курсу гривні

Ситуація на валютному ринку України в листопаді різко змінювалася. Протягом першої половини місяця гривня зміцнювалася, тоді як у другій половині помітно девальвувала.

Про це йдеться в Макроекономічному та монетарному огляді НБУ, який було оприлюднено в четвер, 2 грудня.

Зокрема, на початку минулого місяця пропозиція іноземної валюти значно перевищувала попит на неї. Головними джерелами іноземної валюти в період були експортна виручка підприємств АПК і ГМК, і навіть кошти, що надійшли від нерезидентів.

Крім того, такими самими визначальними були позитивні очікування подальшого прогресу в співпраці з МВФ після досягнутих у жовтні домовленостей. НБУ викуповував надмірну валюту на ринку і так поповнював міжнародні резерви.

"Але в другій половині листопада гривня ослабла через значне зростання попиту на іноземну валюту з боку енергетичних компаній та психологічні фактори, зумовлені геополітичними ризиками, зокрема скупченням військ РФ на кордоні з Україною", - йдеться в Огляді.

Зрештою за листопад офіційний обмінний курс гривні до долара девальвував на 3,2% порівняно з кінцем жовтня, хоча в середньому за місяць його знецінення було набагато помірнішим (0,3%). Незважаючи на значний продаж іноземної валюти для згладжування надмірних курсових коливань, сальдо інтервенцій НБУ в листопаді було, як і раніше, позитивним – близько 0,4 млрд доларів.

Оценка материала:

5.00 / 1
Нацбанк назвав причини падіння курсу гривні 5.00 5 1
Бизнес / Экономика
02.12.2021 219
Еще материалы раздела «Экономика»