НОВОСТИ ДНЯ: У Туреччині зсув ґрунту «відкрив» захоронення періоду Римської імперії  Україна отримає американські гелікоптери, що призначалися для Афганістану – ЗМІ  Науковці знайшли рештки найдавнішої гібридної тварини  З березня зміняться правила проїзду для столичних школярів  Багато снігу та люті морози до -21: якою буде погода в Україні до середини лютого  «Живий ланцюг», виставки: у Києві анонсували заходи до Дня Соборності  Наче бластери із «Зоряних війн»: українські полярники записали «спів» тюленіввсе новости дня
Бизнес
Технологии
12.01.2022 600

Астрономи виявили надмасивну чорну діру в карликовій галактиці

Група астрономів із Дартмутсього коледжу (США) виявила надмасивну чорну діру в карликовій галактиці Mrk 462.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба NASA.

Використовуючи космічну рентгенівську обсерваторію «Чандра», дослідники встановили, що ця чорна діра має масу у близько 200 тисяч разів більшу за масу Сонця.

Mrk 462 містить лише кілька сотень мільйонів зірок, що робить її карликовою галактикою, у нашій галактиці Чумацький Шлях знаходяться кілька сотень мільярдів зірок.

«Ця чорна діра в Mrk 462 є однією з найменших з надмасивних чорних дір. Знайти подібні чорні діри дуже важко», - зазначив один із авторів дослідження, астроном Джек Паркер.

У великих галактиках астрономи часто знаходять чорні діри, шукаючи швидкі рухи зірок у центрах цих галактик. Однак карликові галактики занадто малі й тьмяні, щоб більшість сучасних приладів, якими користуються астрономи, могла виявити рухи зірок.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародна група вчених зробила нові фотографії масивної чорної діри, яка знаходиться у велетенській еліптичній галактиці Мессьє 87.

Оценка материала:

5.00 / 2
Астрономи виявили надмасивну чорну діру в карликовій галактиці 5.00 5 2
Бизнес / Технологии
12.01.2022 600
Еще материалы раздела «Технологии»