НОВОСТИ ДНЯ: Як зливаються галактики: телескоп показав «космічного метелика»  В Україну привезуть меч Петра Сагайдачного - МКІП  Наполеон з незвичним кремом "Дипломат": смачний спосіб, про який ми не знали раніше  Схожі на зореліт: Hubble показав три галактики у сузір'ї Фенікс  Ткаченко: До кремлівської пропаганди потрібно ставитися, як до інформаційної інфекції  Солнечно и прохладно. Синоптики рассказали, какой будет весна в 2022 году  Уряд погодив подання на ратифікацію угоди з Британією про кредитування ВМС Українивсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
14.01.2022 2493

Нацрада обіцяє покарати телеканали за «російськомовну» новорічну ніч

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення провела моніторинг ефіру українських телеканалів 31 грудня 2021 року та 1 січня 2022 року і виявила там велику кількість російськомовного продукту, і налаштована відповідно реагувати на це.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, таке питання обговорювалося засіданні регулятора.

«Суспільство пішло далеко вперед і випередило своє телебачення, яке досі вважає, що радянщина досі в голові у глядачів», – сказала голова Нацради Ольга Герасим’юк.

За словами члена Нацради Максима Онопрієнка, кількість російськомовного контенту обурює не тільки регулятора, а й глядачів. «Ми розчаровані та серйозно обурені такою кількістю російськомовного наповнення українських телеканалів у період новорічних свят. І це позиція не лише Нацради та суспільства. Стільки невдоволення глядачів та скарг ми не отримували вже давно», – сказав він.

Онопрієнко зазначив, що регулятор бачить, які саме канали є порушниками, але поки що не готовий їх назвати. До каналів точно вживатимуться передбачені законодавством заходи. «Але моніторинг дуже об'ємний і дуже ґрунтовний, тому нам необхідно ще трохи часу для того, щоб усі цифри перевірити та детально звести по всіх відсотках мовне наповнення. Але обов'язково усі ознаки порушень будуть оприлюдненні та розглянуті під час найближчих засідань, і Національна рада вживатиме відповідних заходів», – сказав представник регулятора.

«Проте вже зараз зрозуміло, що наявність такої кількість російськомовного контенту 31 та 1 числа насправді неприйнятна. І тут, напевно, питання, навіщо все це було? І питання моральної сторони до керівників та редакцій телеканалів, бо в умовах російської агресії напевно вже час поважати свою аудиторію і не намагатися «згодовувати» їм радянські фільми та попсу і російськомовний контент», – сказав Онопрієнко.

За словами першого заступника голови Нацради Валентина Коваля, найвищі рейтинги у цей період часу мали телеканали «1+1» та «Україна», які показували продукт власного виробництва.

«Вони перемогли у цей день. Виходить так, що ті канали, які зробили ставки на радянські фільми, вони точно програли. Більш це помітно на каналі СТБ, де (були – ред.) взагалі не притаманні цьому каналу програми, і його глядач взагалі, напевно, був мало готовий до перегляду кінофільму «Дівчата». Тому СТБ опинився у шістці на передостанньому місці. Канал «Інтер», для якого радянські фільми є більш традиційними, притаманними і які очікує його аудиторія, трохи піднявся у цей день. Напевно, час вже звернутися до власного національного продукту, до власного виробництва, до сучасних фільмів. На «Новому каналі», де вчергове можна було побачити «Гаррі Поттера» або «Брюса Всемогутнього», не дуже спрацювало», – розповів Коваль.

На думку членів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, телеканалам варто було б показати своїм глядачам якісніший контент.

Оценка материала:

5.00 / 1
Нацрада обіцяє покарати телеканали за «російськомовну» новорічну ніч 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Общество
14.01.2022 2493
Еще материалы раздела «Общество»