НОВОСТИ ДНЯ: Операція була не одна: нові подробиці про боротьбу Путіна за життя  Будинок за 1 євро. Як купити нерухомість у мальовничому регіоні Італії  Соляна криза: Одеська область запропонувала заміну "Артемсолі"  Чи можна оформити паспорт за кордоном. Інструкція для українських біженців  До Києва прийшло метеорологічне літо. Весна тривала аж 108 днів  Як правильно готувати бобові, щоб не страждало травлення: поради дієтолога  В Україні розповіли, навіщо знищувати Чорноморський флот і коли це може статисявсе новости дня
Бизнес
Технологии
21.01.2022 4840

Литва: відкриті двері для стартапів на ринок ЄС

Європа, що відкрита до інновацій та має понад 700 мільйонів споживачів, є одним із найбільш привабливих ринків для нових стартапів. Але на шляху до ЄС стартапи можуть стикнутися із бюрократичними перешкодами та обмеженнями. Хорошим варіантом є вихід на ринок Литви, що досягла значних успіхів у створенні сприятливої екосистеми для стартапів.

Про значний прогрес Литви у створенні сприятливого середовища для стартапів, свідчать наступні цифри. У рейтингу Startup Blink 2021, який оцінює екосистеми стартапів, Литва посіла 16-те місце у світі та 2-ге місце у Східній Європі. Литва також  є другою у світі та першою в Центральній та Східній Європі за простотою створення нових комерційних підприємств. У рейтингу сприятливості умов ведення бізнесу Литва посідає 11-те місце серед 190 країн. У звіті про глобальну екосистему стартапів, опублікованому Startup Genome, Литва піднялася аж на 60 позицій і зараз входить до 30 екосистем, що розвиваються у всьому світі.Також не варто забувати про високорозвинену ІТ-інфраструктуру країни — Литва посідає перше місце у світі за швидкістю Інтернет з’єднання у громадських місцях та дев'яте місце за доступністю 4G. Не дивно, що країна займає перше місце у ЄС за IT-грамотністю. 

«Литовська стартап-екосистема досягла нових висот. По-перше, у нас нарешті з'явився перший "єдиноріг" — модний ринок секонд-хенду Vinted. По-друге, цього року обіг литовських стартапів виріс більш ніж на 30%, а нові підприємства залучили рекордну суму інвестицій — понад 420 млн Євро. З кожним роком все більше і більше іноземних стартапів відкривають магазини в Литві за програмою Startup Visa Lithuania. Для деяких з них ми стаємо виходом на європейський ринок, а інші більше зосереджуються на можливості розвинути свою ідею в умовах, які сприяють інноваціям та охоплюють якість життя й баланс між роботою та особистим життям», – каже Роберта Рудокієне, керівник організації Startup Lithuania, відділу розвитку стартапів державного підприємства Versli Lietuva.

Startup Visa Lithuania — це спрощена процедура міграції, призначена для засновників стартапів за межами ЄС. Засновникам необхідно заповнити онлайн-заявку, презентувати свою ідею, команду та стратегію, а потім взяти участь у співбесіді, яка триває менше ніж годину. Після цього потрібно очікувати рішення спеціальної комісії з оцінки заяв. Команда Startup Lithuania направляє стартапи на кожному етапі та допомагає вирішувати проблеми стосовно міграції, реєстрації бізнесу тощо. За 5 років дії програми Startup Visa Lithuania понад 80 стартапів переїхали до Литви. За словами Роберти Рудокієне, умови переїзду постійно вдосконалюються — наприклад, у поточному році стартує Грантова програма “Співавторство”, що покриватиме витрати на переїзд для найбільш перспективних стартапів.

Програма Startup Visa Lithuania була започаткована у 2017 році, вона надає можливість для інноваційних компаній, які не входять до ЄС, увійти до екосистеми стартапів Литви. Програма сприяє швидкому та впорядкованому виходу на ринок ЄС, долаючи бюрократичні обмеження, і цим вже скористалися багато стартапів, в тому числі з України. Наприклад,  український стартап Workeе переніс свій бізнес до Литви всього за 2 місяці, і тепер працює на ринку ЄС.

«Нам пощастило опинитися в дружньому середовищі місцевих стартапів і отримати потужну підтримку від наших колег. Вони були готові поділитися інструментами та контактами, які допомогли розпочати бізнес. Ми обмінювалися досвідом, а згодом знайшли підтримку бізнес-ангелів і залучили перші інвестиції», — розповідає Ігор Бауман, співзасновник  Workeе.

Адмініструє програму Startup Visa Lithuania організація  Startup Lithuania  - національний фасилітатор екосистеми стартапів, який діє як посередник між швидкозростаючими бізнесами, фондами венчурного капіталу, акселераторами, startup-friendly компаніями та урядом, а також консультує поточних та потенційних учасників екосистеми.

Оценка материала:

5.00 / 2
Литва: відкриті двері для стартапів на ринок ЄС 5.00 5 2
Бизнес / Технологии
21.01.2022 4840
Еще материалы раздела «Технологии»