НОВИНИ ДНЯ: Що робити, щоб буряк швидше зварився: 25 хвилин на будь-який розмір плоду — і каструля буде чистою  Церковний календар на грудень 2024 року: коли до дітлахів прийде святий Миколай і дата Різдва  На вихідних погода в Україні зміниться, - прогноз  Удари західними ракетами і системами по РФ змінять характер війни, - ISW  Рецепт сирної запіканки з манкою  Синоптики погіршили прогноз погоди на вихідні: які регіони постраждають найбільше  Байден хоче списати майже 5 мільярдів доларів боргу Українівсі новини дня
Політика
Світ
31.01.2022 901

Німеччина ризикує втратити довіру партнерів через позицію в конфлікті з РФ – Ішингер

Голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер вважає, що Німеччина постала в непривабливому світлі перед США та іншими країнами-союзницями через "незграбність" Берліна у питаннях про спірний газопровід "Північний потік - 2" та постачання зброї Україні.

Як передає Укрінформ із посиланням на Deutsche Welle, таку думку Ішингер висловив в інтерв'ю агентству dpa, опублікованому в неділю, 30 січня.

"Німеччина вже втратила довіру цілого ряду партнерів або ризикує її втратити", - нарікає голова Мюнхенської конференції з безпеки. За його словами, така стримана поведінка Берліна грає на руку Росії: "Коливання деяких німецьких політиків, природно, помітили в Москві".

Крім того, Ішингер, який у 2001-2006 роках був послом ФРН у США, заявив, що йому "стає страшно" від того, що останніми днями говорять про Німеччину у Вашингтоні, Брюсселі та Києві та пишуть у міжнародній пресі. "Було скоєно ряд незграбних дій. Я не вважаю їх непоправними. Але шкоду репутації вже завдано", - додав він.

Канцлер ФРН Олаф Шольц (Olaf Scholz), який очолив уряд країни наприкінці 2021 року, лише у середині січня заявив про санкції проти добудованого, але не введеного в експлуатацію газопроводу "Північний потік - 2", які можуть бути введені у разі вторгнення РФ в Україну . Водночас уряд Німеччини, на відміну від влади інших країн НАТО, відмовляється постачати зброю Україні, що викликає різку критику не лише у Києві, а й у Польщі, балтійських країнах, а також у ряді інших держав.

За даними Заходу, Росія перекинула до анексованого Криму та до кордону з Україною до 120 тисяч військовослужбовців. Москва заперечує підготовку до нового вторгнення та звинувачує європейців та американців в озброєнні України та проведенні маневрів поблизу кордонів РФ.

Наприкінці грудня Росія виставила ряд вимог щодо так званих "гарантій безпеки" до США та НАТО відносно скорочення американських військ та озброєнь у Європі та відмови від подальшого розширення альянсу на схід. Вашингтон та керівництво НАТО відповіли на них відмовою. Серія січневих переговорів із РФ закінчилася безуспішно. Захід закликає Москву відвести війська від українського кордону та погрожує масштабними санкціями у разі можливого вторгнення.

Оценка материала:

5.00 / 1
Німеччина ризикує втратити довіру партнерів через позицію в конфлікті з РФ – Ішингер 5.00 5 1
Політика / Світ
31.01.2022 901
Еще материалы раздела «Світ»