<
НОВИНИ ДНЯ: Стало відомо, які інструменти вирішення житлового питання будуть в новому законодавстві  На вихідних дощі та зливи в Україні триватимуть  Скільки українців підтримують введення військ НАТО до України: результати опитування  Традиційні великодні страви: що їли у світле свято наші предки і чому це не лише паска та яйця  Українцям розповіли про погоду у вихідні. Чи можна їхати на природу?  В МВФ назвали суму бюджетної підтримки, яку потребує Україна цього року  Що означає знищення Ту-22М3 та чи поменшає атак на Україну: пояснення експертавсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
15.02.2022 1495

В Єгипті знайшли засоби для бальзамування, яким понад дві тисячі років

Група археологів із Інституту археології Чехії під час розкопок в Єгипті виявила схованку з матеріалами для бальзамування часів 26-ї династії єгипетських фараонів (685–525 рр. до нашої ери).

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Egypt Today.

Матеріали були виявлені у західній частині кладовища в населеному пункті Абусір, що південніше Каїра, та на північ від некрополя стародавнього Мемфіса.

За словами генсека Служби старожитностей Єгипту Мустафи Вазірі, тайник був знайдений у величезному колодязі розміром 5,3 х 5,3 метра і глибиною у понад 14 метрів.

Сама ж схованка містить унікальні матеріали для бальзамування, які складаються зі 370 великих гончарних посудин, розділених на 14 груп, кожна з яких містить від 7 до 52 горщиків.

Вазірі також додав, що ці горщики містять залишки матеріалів, які були використані під час процесу муміфікації.

Він зазначив, що у верхній групі були знайдені чотири порожні вапнякові горщики, вигравірувані ієрогліфічними текстами з іменем їхнього власника, якого звали Вахібре.

26-а династія Єгипту (Саїська династія) — існувала в період бл. 685–525 рр. до н. е. Остання з місцевих династій, які керували Єгиптом до перського завоювання Єгипту в 525 до н. е. З цієї династії починається Пізній період Стародавнього Єгипту.

Як повідомляв Укрінформ, італійські археологи знайшли під час розкопок у Велії, що на півдні від Неаполя, шоломи й зброю часів морської битви при Алалії у 535 році до нашої ери.

Оценка материала:

5.00 / 2
В Єгипті знайшли засоби для бальзамування, яким понад дві тисячі років 5.00 5 2
Життя та Стиль / Суспільство
15.02.2022 1495
Еще материалы раздела «Суспільство»