НОВОСТИ ДНЯ: У Росії розбирають літаки на запчастини: експерт назвав це "вироком авіації"  Економіка Росії відкотилась на 4 роки назад через війну – Bloomberg  Росія втрачає щодня близько 500 своїх військових на фронті - The NYT  Чому Путін проковтнув вибухи у Криму: пояснення Піонтковського  Кремль міг погодити знищення 64-ї мотострілецької бригади, щоб приховати звірства в Бучі – ISW  Названа трійка найпопулярніших нових легкових авто, яким віддавали перевагу українці в першому півріччі 2022 року  Повертаються через 80 років. США направили в Європу десантну дивізію для підсилення НАТОвсе новости дня
Прес-релізи
Інше
13.06.2022 107

Як обрати вино? Поради для новачків

       

У ресторані чи винному бутику сомельє може порадити купити вино, але як вибрати самому? Дорога пляшка – не завжди вартує своїх грошей, а цікавий дизайн – може бути просто для підвищення ціни або привернення уваги.

Щоб стати експертом у виборі вин, потрібно пройти спеціальні курси або прочитати багато літератури. Але є низка загальних порад, які допоможуть вибрати вино гідної якості навіть у звичайному супермаркеті.

Пробка

Коркова пробка – не знак якості. Так, натуральна коркова пробка не дешеве задоволення і нею закривають виключно вина, але винам, не призначеним для витримки - така пробка ні до чого.

Гвинтовий затор – новий тренд для молодих вин. У деяких країнах частіше віддають перевагу саме цій пробці.

Зовнішній вигляд пляшки

Форма пляшки, фантазійний дизайн, намисто, квіти, фрукти та інше – гарна обгортка часто «несмачної цукерки». Втім, химерно дорога пляшка теж може бути обманкою. Найважливіше і найпотрібніше при виборі вина – це його етикетка та етикетка на звороті тари з усією інформацією про напій.

Сорт винограду

Немає хорошого та поганого сорту – все залежить від смаку. Але уникайте написи «з якісних червоних сортів» - такий напис має на увазі, що вино зроблено із залишків. Такі залишки не придатні для приготування хорошого вина.

Винятком є ​​Франція. Усі французькі вина контролюються за регіональним принципом. На таких винах може бути зазначений регіон збору винограду, а не його сорт.

Дата розливу

При виборі вина найкраще орієнтуватися на рік урожаю, який часто не збігається з датою розливу. Такі вина зазвичай просто стоять у діжках, до появи попиту на продаж.

Вино по старшому – не завжди краще. Якщо з моменту врожаю до продажу пройшло більше трьох років, це говорить про те, що вино просто припадало пилом на складі тому, що не користувалося попитом. Зазвичай такі вина не відрізнятимуться гарним смаком та якістю.

Якщо ви хочете насолодитися вином гарної витримки – шукати його в магазинах не найкраща ідея.

Фортеця вина

Відсоток спирту також впливає смак продукту. Легкі - вина мають менш виражений смак та більшу кислотність. Міцні - більш насичений смак, але сильніше п'яні.

Якщо на вині вказаний діапазон фортеці, це означає, що завод просто надрукував етикетки заздалегідь. На смак вина це не впливає і пояснюється тим, що у кожному врожаї цукор зберігається по-різному і відсоток алкоголю може змінюватись.

Сухе або напівсолодке

Новачкам при виборі краще віддавати перевагу сухим винам.

Напівсолодкі не завжди погані, але найчастіше насолода притуплює смак і аромат напою, прибираючи всі похибки виробництва. До того ж у напівсолодкі вина додається багато консервантів та стабілізаторів.

Доставку алкоголя в Україні пропонує наш онлайн магазин Хліб та Вино - hlibvino.com.ua

Оценка материала:

5.00 / 4
Як обрати вино? Поради для новачків 5.00 5 4
Прес-релізи / Інше
13.06.2022 107
Еще материалы раздела «Інше»
 • Безопасно ли лечиться по аюрведе? Безопасно ли лечиться по аюрведе?

  В наших краях большинство людей скептически относится к идее избавляться от болезней путем восстановления баланса между телесным и духовным. Хотя в давние времена лечились при помощи целебных растений, сегодня многие настороженно относятся к такому подходу. Между тем современные аюрведические препараты – это не результат случайных экспериментов. В Индии для работы в данной медицинской отрасли фармацевты и врачи получают специальное образование, которое признается на государственном уровне. Уже сегодня во многих странах альтернативная медицина идет рука об руку с традиционной.

  Інше 01.08.2022 127
 • Токарная обработка металла: особенности, преимущества Токарная обработка металла: особенности, преимущества

  Механическая обработка металлической заготовки, подразумевающая снятие с нее верхнего слоя материала, выполняется в рамках токарных работ. Для этого используется специальный инструмент, позволяющий точно следовать заданным параметрам и получать изделие с нужной степенью шероховатости. Сотрудники компании «РИЧ» применяют высокоточное оборудование с ЧПУ. Такие установки минимизируют человеческий фактор.

  Інше 27.07.2022 127
 • Як підвищити врожайність сої: основні заходи агрономів Як підвищити врожайність сої: основні заходи агрономів

  Соя — рослина сімейства Бобових, яка вирізняється високою рентабельністю. Це і пояснює її популярність серед українських аграріїв. Проте слід врахувати одну особливість цієї культури, а саме велике споживання з ґрунту поживних речовин. У зв'язку з цим соя потребує правильної організації системи підживлення. Тільки в цьому випадку можна бути впевненим у високих кількісних та якісних показниках врожайності

  Інше 19.07.2022 87
 • Конопля и закон Конопля и закон

  Более чем полвека назад самая популярная сельскохозяйственная культура в мире была признана опасной и объявлена вне закона в нашей стране. До сегодняшнего дня слово "конопля" для многих несет негативный смысл и считается синонимом самого опасного наркотика, но это серьезное заблуждение, от которого нужно избавляться.

  Інше 18.07.2022 272
 • Говори українською – наближай перемогу! Говори українською – наближай перемогу!

  4 липня, Ініціатива "Навчай українською" презентувала свою навчальну платформу - проєкт «Єдині» представникам територіальних громад України.

  Інше 04.07.2022 136