НОВОСТИ ДНЯ: Погода в Україні: синоптик розповів, коли прийде потепління  Обіцяли війну по телевізору, а не окопи: росіяни розповіли, чому вони виїхали з РФ після оголошення мобілізації  "Понаїхали. Бішкек не гумовий": жителі Казахстану та Киргизстану в TikTok показують, як готуються зустріти росіян  Україну в неділю прогріє до +20°, переважно без опадів  "Гарматне м'ясо": колишній президент Монголії закликав росіян не йти на війну проти України  Часткова мобілізація в РФ не змінить хід війни: ЗСУ мають технологічну і логістичну перевагу – експерт  Путін особисто не дозволив своїм військам відступити з Херсона і зіпсував стосунки з командирами – NYTвсе новости дня
Життя та Стиль
Столиця
21.06.2022 3067

Перейменування академії Чайковського: МКІП вважає, що рішення вченої ради ухвалене з порушеннями

Рішення вченої ради Національної музичної академії імені П.І.Чайковського про недоцільність перейменування не є репрезентативним, оскільки ухвалено з перевищенням повноважень.

Таку офіційну позицію оприлюднили Міністерство культури та інформаційної політики спільно з Державним агентством з питань мистецтв та мистецької освіти щодо публічної дискусії стосовно найменування Національної музичної академії імені П.І. Чайковського, передає Укрінформ.

«Ухвалення рішення вченою радою про необхідність чи ж навпаки недоцільність перейменування закладу вищої освіти є перевищенням повноважень самої вченої ради як колегіального органу управління та водночас порушенням процедурних норм, визначених законодавством», - ідеться в заяві.

У ній зазначається, що керівництво НМАУ надіслало листа на ім’я Президента, Голови Верховної Ради, Премʼєр-міністра та міністра культури та інформаполітики з проханням зберегти імʼя засновника НМАУ, а саме П.І. Чайковського. Однак до листа не було додано протокольних і належним чином оприлюднених результатів розгляду цього питання ні на засіданнях наглядової чи вченої ради, ні на конференції трудового колективу.

«Таким чином, лист не може вважатись репрезентативним та колективним зверненням закладу освіти», - зазначають у МКІП і Держмистецтв.

У відомствах наголошують, що лише за умови публічного обговорення та за наявності всіх необхідних документів може бути ухвалене рішення щодо перейменування закладу або щодо недоцільності зміни його назви.

Як повідомлялося, навколо перейменування Київської консерваторії розгорнулась публічна дискусія щодо доцільності перейменування закладу. Вчена рада академії звернулася до керівництва країни з проханням залишити назву, аргументуючи це тим, що П.Чайковський за походженням був українцем. Натомість студентство підтримало перейменування, про що свідчать результати голосування, опубліковані на сторінці наукового товариства НМА.

Оценка материала:

5.00 / 4
Перейменування академії Чайковського: МКІП вважає, що рішення вченої ради ухвалене з порушеннями 5.00 5 4
Життя та Стиль / Столиця
21.06.2022 3067
Еще материалы раздела «Столиця»