НОВОСТИ ДНЯ: Населення Росії вже почали поступово готувати до поразки в Україні - військовий експерт  Україна стоїть принаймні за трьома вибухами у Криму, - CNN  Чому в Україні не розвивається ринок електромобілів та як може відбутися масовий перехід на "зелені" авто: експерти дали відповідь  Експерт порівняв новітню зброю Путіна з російською "Ладою"  Як українці ставляться до військових ЗСУ та ветеранів: дані опитування  У Міносвіти розповіли, як виші будуть навчатися від вересня  Чоловіків не випустять: у Раді не бачать поки причин для відкриття кордоніввсе новости дня
06.07.2022 617

Скандал з обмеженням пересування: тривожні дзвіночки

Наталія Іщенко: Скандал навколо ідеї Генштабу щодо обмеження пересування виявив кілька існуючих проблем.

1. Психологічна неготовність суспільства до загальної мобілізації. Симптомами цього стану є популярність наративу "воювати мають лише добровольці", впевненість в існуванні постійних черг добровольців у військомати та ілюзія, що волонтерство є повноцінною заміною участі в бойових діях.

2. Перетворення "віри в ЗСУ" з конструктивного мотиватора для допомоги армії на аргумент для формування позиції "військові і без мене розберуться" / "армія і без мене обійдеться".

Іншим проявом негативного переродження цієї віри є віра в безсмертя українських бійців. Це викликає нерозуміння у таких "вірян" необхідності поповнення особового складу підрозділів.

3. Комунікативний розрив між суспільством та армією. Генштаб не може пояснити аудиторії свої кроки, а населення не хоче розуміти, що НАСПРАВДІ означають дивні заяви ГШ.

4. Розрив в розумінні ситуації між цивільною владою та військовим керівництвом. Очевидно (принаймні для мене), що Генштаб вважає за потрібне готуватися до, скажімо так, важких часів, тоді як цивільна влада "на позитиві". Коротко скажу, що окупацію частини території країни можна було б, дійсно, оцінювати, як той стакан, який чи то наполовину пустий, чи то наполовину повний. Але ці відсотки окупованої території мають тенденцію до змін. Суперечка навколо запровадження більш жорстких обмежень для військовозобов'язаних каже нам про те, що ГШ та ОПУ орієнтуються на різні, протилежні прогнози подальшого розвитку подій.

5. Значна частина населення погоджується із цивільною владою, вірить в перемогу добра, при чому якось без власної безпосередньої участі у війні.

Висновків робити не хочеться. Лише зауважу, що існуючий стан речей не є адекватним ситуації на фронті.

Автор: Наталія Іщенко, заступник директора Інституту світової політики

Оценка материала:

5.00 / 1
Скандал з обмеженням пересування: тривожні дзвіночки 5.00 5 1
Колонки / Колонки / Блоги
06.07.2022 617
Еще колонки: Колонки / Блоги