НОВОСТИ ДНЯ: Моравецький звернувся до Зеленського і попросив "не ображати поляків"  Серед поранених у Севастополі є генерали ЗС РФ — Буданов  Карамельна шарлотка – рецепт смачного яблучного пирога  Удар Азербайджану по базі російських «миротворців» у Карабаху - відео  Росіяни знову готуються до масштабного наступу та атак по енергосистемі України: експерт закликав не скиглити  Україна використала ракети Storm Shadow для атаки на штаб Чорноморського флоту РФ, - ЗМІ  Італійські яблучні оладки: знаменитий рецептвсе новости дня
Прес-релізи
Інше
19.07.2022 155

Як підвищити врожайність сої: основні заходи агрономів

Соя — рослина сімейства Бобових, яка вирізняється високою рентабельністю. Це і пояснює її популярність серед українських аграріїв. Проте слід врахувати одну особливість цієї культури, а саме велике споживання з ґрунту поживних речовин. У зв'язку з цим соя потребує правильної організації системи підживлення. Тільки в цьому випадку можна бути впевненим у високих кількісних та якісних показниках врожайності

Необхідні для сої мікроелементи: які мікродобрива використовувати

Уповільнений ріст та зниження врожайності — це результат нестачі поживних речовин. Важливу роль в розв'язанні цієї проблеми відіграють мікродобрива для сої, зокрема ті, що містять такі компоненти:

1. Бор. Має важливе значення для вуглеводного обміну, регулює процес вироблення стимуляторів та інгібіторів росту. Завдяки цьому мікроелементу покращується формування кореневих бульбочок. Окрім того, бор бере участь у поділі клітин та утворенні їх мембран. Допомагає рослинам засвоювати кальцій та азот. Дефіцит бору проявляється у вигляді деформації молодих листків з міжжилковим хлорозом, уповільненого чи дуже різкого росту верхніх точок.

2. Молібден. Сприяє розвитку бульбочок, формуванню коренів. Допомагає рослинам краще засвоювати азот. Вносити цей мікроелемент краще з бором. При дефіциті молібдену уповільнюється ріст рослин, вони жовтіють. Старіше листя може опадати, молоде стає червоно-багряним.

3. Фосфор. Важливий елемент для формування та росту кореневої системи, листків, насіння. При недостатньому розвитку коренів культура може вражатися кореневими гнилями та бактеріозами.

4. Цинк. Сприяє правильній роботі ферментативної системи. Бере участь в синтезі нуклеїнових кислот та в обмінних процесах фітогормонів росту. Нестачу цинку можна розпізнати за хлорозом молодих листків, уповільненим ростом, жовтуватою плямистістю.

На живлення сої впливає погода. Так, у прохолодне, дощове літо їй буде не вистачати багатьох потрібних мікроелементів.

Як підживити сою, щоб повністю використати генетичний потенціал рослини

soya-superagronom-28868_1

Щоб забезпечити сою всіма необхідними мікроелементами, необхідно підходити до цього питання комплексно. Для цього рекомендовано спочатку зробити аналіз ґрунту з метою визначення нестачі поживних речовин у ньому. Мікродобрива під сою вносять двома способами:

1. Некореневе підживлення. Передбачає передпосівну обробку насіння, завдяки якій підвищується схожість. Ядро наповнюється важливими мікроелементами, зміцнюється і дає потужний старт для майбутнього розвитку рослин. Культура стає стресостійкою.

2. Позакореневе підживлення. Такий спосіб удобрення в більшості випадків передбачає використанням розпилювальної техніки. Препарати вносяться методом зрошення самих рослин або їх кореневої системи. Завдяки позакореневому підживленню суттєво підвищуються зносостійкість сої, її врожайність, плоди стають естетично привабливими.

З метою отримання максимального ефекту від застосування мікродобрив для сої слід дотримуватись певних правил. Не можна підживлювати культуру під час дощу чи по мокрих листках, а також в сильну спеку, особливо якщо листки під її впливом підв'яли. Удобрення проводять не пізніше ніж за 2 тижні до початку цвітіння. Забороняється підживлювати культуру більше ніж 2 рази на тиждень.

Заручаємося підтримкою професіоналів

Використання мікродобрив для сої дозволяє отримати суттєвий приріст урожаю. Щоб правильно їх застосовувати, варто звернутися за допомогою до спеціалістів. Так, співробітники компанії «Санберрі Україна» — одного з лідерів ринку — розкажуть про всі нюанси підживлення сої і стануть вашими персональними консультантами в аграрній сфері.

Компанія спеціалізується на виготовленні екологічних, високоефективних комплексних добрив. Серед її асортименту можна знайти найбільш відповідні варіанти для кожного етапу підживлення сої.

Оценка материала:

5.00 / 2
Як підвищити врожайність сої: основні заходи агрономів 5.00 5 2
Прес-релізи / Інше
19.07.2022 155
Еще материалы раздела «Інше»
 • Реально існуючий Індіана Джонс і золотий скарб століття Реально існуючий Індіана Джонс і золотий скарб століття

  Шукач стародавніх скарбів Індіана Джонс і піратські скарби зробили крок прямо з екранів телевізора в наші дні. Люди, як і раніше, знаходять занесені піском і заховані в печерах стародавні скарби. Можливо, хтось скаже, що це збіг, але якщо вірити в удачу, подібні збіги відбуватимуться знову і знову, всупереч тому, що начебто всі скарби на планеті вже практично знайдені.

  Інше 22.09.2023 58
 • Будуємо ефективну команду: способи об'єднання колективу Будуємо ефективну команду: способи об'єднання колективу

  Дізнайтеся, наскільки важливе використання емоційного інтелекту на кожному етапі воронки продажів. Від привернення клієнтів до створення лояльності - покращуйте взаємодію та результати.

  Інше 14.09.2023 248
 • Що таке медичний канабіс та що пропонують легалізувати в Україні Що таке медичний канабіс та що пропонують легалізувати в Україні

  Тема легалізації медичного канабісу дуже жваво обговорювали останніми місяцями. Питання медичного канабісу періодично спливає в Верховній раді ще з 2019 року. Спочатку тема була настільки табуйованою, що це викликало нечуваний резонанс. Пізніше, коли пристрасті в суспільстві та серед можновладців трошки вляглись, МОЗ запустив проект закону, який мав легалізувати канабіс. Але результат вийшов не зовсім таким, як очікувалось.

  Інше 22.08.2023 132
 • Початківцям у Світі Вейпінгу - Як Зробити Правильний Вибір Початківцям у Світі Вейпінгу - Як Зробити Правильний Вибір

  Відкрийте світ вейпінгу з упевненістю! Як вибрати та купити поди для pod систем. Гарантований смак та комфорт чекають на вас!

  Інше 19.08.2023 252
 • ТРЦ Respublika Park у Києві підтримує Україну через благодійні проєкти ТРЦ Respublika Park у Києві підтримує Україну через благодійні проєкти

  Respublika Park, один із найбільших у Східній Європі торгових центрів, розташований у Києві, активно підтримує українських захисників та постраждалих від російської агресії. Генеральний директор Respublika Park Юлія Щаслива детально розповіла про ряд благодійних ініціатив та співпрацю з різними організаціями, які надають допомогу українцям у цей складний період.

  Інше 09.08.2023 284