НОВОСТИ ДНЯ: Розколота крижана кора: зонд NASA показав поверхню супутника Юпітера  Путін лише за 2 тижні припустився одразу 5 смертоносних помилок – Піонтковський  До Києва прийшло "бабине літо". Кліматологи розповіли, як довго воно триватиме  Вчені з'ясували, скільки в галактиці існує схожих на Землю планет  Посвідчення водія знову можна відновити онлайн: як це зробити  США можуть завдати ядерного удару по Москві - The Sun  У розпал бабиного літа в Україну йдуть дощі: де та коли чекати на опадивсе новости дня
Прес-релізи
Інше
19.07.2022 136

Як підвищити врожайність сої: основні заходи агрономів

Соя — рослина сімейства Бобових, яка вирізняється високою рентабельністю. Це і пояснює її популярність серед українських аграріїв. Проте слід врахувати одну особливість цієї культури, а саме велике споживання з ґрунту поживних речовин. У зв'язку з цим соя потребує правильної організації системи підживлення. Тільки в цьому випадку можна бути впевненим у високих кількісних та якісних показниках врожайності

Необхідні для сої мікроелементи: які мікродобрива використовувати

Уповільнений ріст та зниження врожайності — це результат нестачі поживних речовин. Важливу роль в розв'язанні цієї проблеми відіграють мікродобрива для сої, зокрема ті, що містять такі компоненти:

1. Бор. Має важливе значення для вуглеводного обміну, регулює процес вироблення стимуляторів та інгібіторів росту. Завдяки цьому мікроелементу покращується формування кореневих бульбочок. Окрім того, бор бере участь у поділі клітин та утворенні їх мембран. Допомагає рослинам засвоювати кальцій та азот. Дефіцит бору проявляється у вигляді деформації молодих листків з міжжилковим хлорозом, уповільненого чи дуже різкого росту верхніх точок.

2. Молібден. Сприяє розвитку бульбочок, формуванню коренів. Допомагає рослинам краще засвоювати азот. Вносити цей мікроелемент краще з бором. При дефіциті молібдену уповільнюється ріст рослин, вони жовтіють. Старіше листя може опадати, молоде стає червоно-багряним.

3. Фосфор. Важливий елемент для формування та росту кореневої системи, листків, насіння. При недостатньому розвитку коренів культура може вражатися кореневими гнилями та бактеріозами.

4. Цинк. Сприяє правильній роботі ферментативної системи. Бере участь в синтезі нуклеїнових кислот та в обмінних процесах фітогормонів росту. Нестачу цинку можна розпізнати за хлорозом молодих листків, уповільненим ростом, жовтуватою плямистістю.

На живлення сої впливає погода. Так, у прохолодне, дощове літо їй буде не вистачати багатьох потрібних мікроелементів.

Як підживити сою, щоб повністю використати генетичний потенціал рослини

soya-superagronom-28868_1

Щоб забезпечити сою всіма необхідними мікроелементами, необхідно підходити до цього питання комплексно. Для цього рекомендовано спочатку зробити аналіз ґрунту з метою визначення нестачі поживних речовин у ньому. Мікродобрива під сою вносять двома способами:

1. Некореневе підживлення. Передбачає передпосівну обробку насіння, завдяки якій підвищується схожість. Ядро наповнюється важливими мікроелементами, зміцнюється і дає потужний старт для майбутнього розвитку рослин. Культура стає стресостійкою.

2. Позакореневе підживлення. Такий спосіб удобрення в більшості випадків передбачає використанням розпилювальної техніки. Препарати вносяться методом зрошення самих рослин або їх кореневої системи. Завдяки позакореневому підживленню суттєво підвищуються зносостійкість сої, її врожайність, плоди стають естетично привабливими.

З метою отримання максимального ефекту від застосування мікродобрив для сої слід дотримуватись певних правил. Не можна підживлювати культуру під час дощу чи по мокрих листках, а також в сильну спеку, особливо якщо листки під її впливом підв'яли. Удобрення проводять не пізніше ніж за 2 тижні до початку цвітіння. Забороняється підживлювати культуру більше ніж 2 рази на тиждень.

Заручаємося підтримкою професіоналів

Використання мікродобрив для сої дозволяє отримати суттєвий приріст урожаю. Щоб правильно їх застосовувати, варто звернутися за допомогою до спеціалістів. Так, співробітники компанії «Санберрі Україна» — одного з лідерів ринку — розкажуть про всі нюанси підживлення сої і стануть вашими персональними консультантами в аграрній сфері.

Компанія спеціалізується на виготовленні екологічних, високоефективних комплексних добрив. Серед її асортименту можна знайти найбільш відповідні варіанти для кожного етапу підживлення сої.

Оценка материала:

5.00 / 2
Як підвищити врожайність сої: основні заходи агрономів 5.00 5 2
Прес-релізи / Інше
19.07.2022 136
Еще материалы раздела «Інше»
 • Как правильно выбрать тепловизионный прицел Как правильно выбрать тепловизионный прицел

  Огромное преимущество тепловизионного прицела в том, что такое устройство может комбинироваться с любым оружием. Он дает возможность прицеливаться к цели в условиях плохой видимости - когда идет сильный дождь, снегопад или наблюдается туман. Благодаря работе встроенного механизма прицела, вы сможете не только увидеть цель на расстоянии до 2 км, а также понять ее габариты. Тепловизионный прицел Pulsar Axion 2 xq35 передает изображение объекта в виде цветовой диаграммы, которая отображает температуру и размер цели.

  Інше 21.09.2022 92
 • П'ємо горілку без похмілля: 6 дієвих порад П'ємо горілку без похмілля: 6 дієвих порад

  Свята з рідними, вечірки з близькими та звичайні посиденьки з друзями зазвичай не обходяться без міцних напоїв. Якщо зустріч справді весела, ранок нерідко зустрічає небажаними наслідками. Розповідаємо про основні рекомендації з вживання горілки, які допоможуть запобігти появі похмілля та насолодитись дегустацією без надто швидкого сп'яніння.

  Інше 21.09.2022 146
 • Как выбирать секс-игрушки, чтобы не разочароваться? Как выбирать секс-игрушки, чтобы не разочароваться?

  Использования специальных игрушек для взрослых — это прекрасный способ разнообразить свою интимную жизнь. Правильно подобранные игрушки обеспечат вам приятное времяпровождение как в одиночестве, так и в компании с партнёром.

  Інше 20.09.2022 177
 • Для кого нужны мужские страпоны и почему пользоваться ими нормально Для кого нужны мужские страпоны и почему пользоваться ими нормально

  Мужскими называют пустотелые страпоны, внутрь которых помещается эрегированный член. Они крепятся к телу при помощи ремней или специальных трусов. Мужской страпон — это интересная возможность для пар испытать новые ощущения, а также быстрый и простой способ увеличить пенис или изменить его форму без операции.

  Інше 20.09.2022 92
 • Сколько имен Бога в Исламе? Сколько имен Бога в Исламе?

  Если изучить понятие «ислам» и перевести его с арабского, оно означает предание себя Богу. В жизни мусульманина по-другому не бывает. Они верят, что Бог сотворил землю и все, что есть на ней. Но при этом, здесь выделяют около 99 имен Бога в Исламе, полный список которых можно найти по ссылке https://narok.com.kz/temy-korana/bog/bog-v-islame.

  Інше 14.09.2022 132