НОВИНИ ДНЯ: Зеленський розповів, як Україна повертатиме Крим  Ідеальний рецепт на Новий рік 2025: як засолити будь-яку рибу за 15 хвилин  Перші дослідження ґрунту з темного боку Місяця розкрили нові факти  Удари ЗСУ вглиб Росії: експерт назвав цілі ракет ATACMS  Бойові дії в Україні можуть припинитися 2025-го: деталі від The Economist  Як приготувати найніжніші та найсоковитіші відбивні: допоможе цей секретний інгредієнт  Коли Андрія Первозванного 2024 року: святкуємо за новим календарем, історія, традиціївсі новини дня
Бізнес
Економіка
31.10.2022 3628

Китай поспіхом скуповує російську мідь на Лондонській біржі: що відбувається

Більше половини міді на складах Лондонської біржі металів (LME), значна частина якої має російське походження, була замовлена протягом останніх трьох тижнів для доставки трейдерами китайським покупцям.

_prapor_gettyimages_1241013021_16_650x410_31.10.22

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.

Така активність трейдерів щодо замовлення на мідь є однією з ознак, що принаймні певні споживачі на світовому ринку металів все ще охоче купують російську продукцію, хоча інші уникають цього. Так, один трейдер відкрито сказав, що його китайським клієнтам байдуже, мідь якої країни вони купують.

Це, на думку експертів, засвідчує занепокоєння, що заборона поставок з Росії може посилити гострий дефіцит металу, який вже спостерігається. Так, кількість міді на складах LME зараз впала до 42,3 тисяч тонн, наблизившись до багаторічного мінімуму, який спостерігався минулого року під час історичного скорочення пропозиції на ринку міді.

Таким чином, на світових ринках металу наразі точиться дискусія, яким чином поводитися з російським експортом металу. Кілька західних виробників активно виступають за обмеження поставок з Росії, інші, як німецькі та італійські бізнес-асоціації, зазначили, що дефіцит металів через впроваджені санкції і мита можуть стати загрозливими для європейської промисловості, у тому числі алюмінієвої.

"Ми розглянемо всі пропозиції і думки і таким чином зможемо сказати нашому ринку і, що не менш важливо, собі, що торгівля на LME справді відображає реальну поведінку наших користувачів", - зауважив генеральний директор біржі Метью Чемберлен.

Раніше LME опублікувала дані, згідно з якими 80% міді в її складській мережі за останні місяці були російського походження. Представник LME відмовився від коментарів з цього приводу.

Наприкінці вересня група європейських споживачів алюмінію також виступила проти дій LME щодо обмеження поставок російського металу.

Сполучені Штати також вивчають можливість запровадження повної заборони на російський алюміній у відповідь на військову ескалацію Росії в Україні.

Оценка материала:

5.00 / 4
Китай поспіхом скуповує російську мідь на Лондонській біржі: що відбувається 5.00 5 4
Бізнес / Економіка
31.10.2022 3628
Еще материалы раздела «Економіка»