НОВОСТИ ДНЯ: Прогноз погоды на 8 февраля в Украине: осадки почти прекратятся, мороз — до 14°  У РФ зафіксували у січні рекордний дефіцит бюджету  ЗМІ з'ясували, як друзі Путіна обходять санкції і хто їм в цьому допомагає  Чи можуть призовника звільнити з роботи та що в такому разі робити  Поворот на весну: коли у Києві відбудеться перелом у погоді  Якщо будемо святкувати Різдво 25 грудня: нові дати в церковному календарі на 2023 рік  Росіяни зводять укріплення та накопичують сили у Криму не для наступу, а для оборони – експертвсе новости дня
Прес-релізи
Інше
09.11.2022 5158

ТОП-10 найбільш затребуваних професій у 2023 році

Ринок праці в Україні переживає не найкращі часи: вимушена релокація підприємств, скорочення штату і рівня заробітної плати, зменшення кількості вакансій. Міністерство економіки України вже працює над тим, щоб у 2023 році покращити цю ситуацію шляхом компенсацій роботодавцям за працевлаштування певних категорій осіб. Натомість деякі професії будуть актуальнішими за інші. Ми підготували список найзатребуваніших професій 2023 року, а також декілька порад  про те, як отримати роботу.  

Який вигляд має український ринок праці у 2022 році?

2022 рік видався для України складним: розпочалась війна, через яку помітно зменшилась заробітна плата у більшості працівників, а близько третини українців зіткнулись з необхідністю шукати роботу. Найімовірніше Україна крокуватиме до перемоги й у 2023 році, тому ситуація на ринку праці залишатиметься складною. Національний банк України прогнозує, що найближчі два роки будуть економічно непростими. Наразі зберігати робочі місця важко, а пріоритет віддається співробітникам, без яких важко обійтись і які становлять велику цінність для компаній. Відповідно, чимало осіб змушені перекваліфіковуватись та здобувати нові навички. Крім того, на свій шанс чекають молоді спеціалісти. Як же правильно обрати майбутню професію? Очевидно, найкраще це робити з урахуванням майбутньої трансформації економіки.

Десять найзатребуваніших професій в Україні у 2023 році

Якщо ви шукаєте роботу або розглядаєте варіант зі зміною сфери діяльності, радимо розпочати з ознайомлення зі списком найзатребуваніших професій наступного року. Так ви зможете вдало обрати фах і навіть здобути знання та навички, які знадобляться для виконання поставлених завдань. Отже, на які професії варто звернути увагу. 

1. Фахівець будівельної галузі. Повоєнна відбудова України безумовно буде масштабною. Тому роботу зможуть знайти інженери, проєктувальники, архітектори, будівельники, дизайнери та інші спеціалісти. Крім того, у квітні Верховна Рада України звільнила від мобілізації студентів та викладачів професійно-технічних училищ, що свідчить про потребу у кваліфікованих кадрах.

2. Лікар. Лікарі інтенсивної терапії, хірурги, терапевти та дитячі лікарі будуть затребуваними у найближчому майбутньому, оскільки чимало людей та військових постраждало внаслідок воєнних дій. У цьому місці варто згадати й про психологів. Наразі попит на психологічні консультації зменшився, однак передбачається, що згодом він знову зросте. Крім того, багато українців все ще не мають можливості звернутись по фахову допомогу.

3. Спеціаліст у сфері енергетики. Реалії 2022 року продемонстрували, що енергетична галузь потребує фахівців різного роду – електриків, ремонтників, менеджерів електромереж, інсталяторів, фахівців з відновлювальної енергетики. Подальші кроки у напрямку енергетичної незалежності створюватимуть кадровий попит.

4. Логіст. Вже зараз від ефективності логістики безпосередньо залежить здатність країни функціонувати. Протягом наступних років необхідно буде оптимізувати способи постачання продуктів, будівельних матеріалів та інших товарів. Також можна сподіватись на роботу для закупників, пакувальників, водіїв, менеджерів складів.

5. Менеджер. Менеджери – це люди, які допомагають ефективно керувати процесами та розпоряджатись ресурсами, приносячи у такий спосіб велику користь своїм компаніям. Окремо варто згадати про HR-менеджерів, на яких покладається місія з підбору персоналу. Якщо ви маєте талант до управління або вмієте знаходити ідеальних кандидатів на посади, то з великою ймовірністю ви зможете працевлаштуватись у наступному році.

6. Маркетинговий аналітик. Фахівці з цієї галузі займаються розробкою та вимірюванням результатів маркетингових стратегій, аналізом даних про ринок та формуванням висновків. Маркетологи-аналітики працюють у великих компаніях, де застосовують на практиці свої знання з математики, економіки та психології.

7. Digital-маркетолог. До обов’язків менеджера з цифрового маркетингу належить написання сайтів, просування в Інтернеті, створення дизайну та логотипів, а передусім – розробка комплексної стратегії просування. Мета діяльності цифрового маркетолога полягає у взаємодії та залученні клієнтів, підвищенні продажів.

8. Розробник. Спеціалісти з цієї галузі займаються створенням програм, сайтів та їхніх елементів, використовуючи різні мови програмування. Результатом праці розробника є додаток, сайт або сервіс, яким користуються інші люди. Звичайно, над кожним продуктом працює ціла команда фахівців, тож, найімовірніше, відкриватимуться вакансії й на інші позиції.

9. Викладач/вчитель. Безумовно, за кожним професіоналом стоїть вчитель, який зможе його навчити. Не буде перебільшенням сказати, що від якісної освіти на усіх рівнях залежить майбутнє України. В умовах частої зміни формату навчання працівники сфери освіти повинні проявляти неабияку гнучкість та креативність. Крім того, якщо ви, наприклад, вчитель англійської, то ви зможете працювати з учнями та студентами з інших країн в режимі онлайн.

10. Спеціаліст агропромислового комплексу. Агрономи, агрономи-економісти, гідротехніки, машиністи, водії, агроінформатики, фермери та інші спеціалісти відповідають за один з найважливіших секторів економіки. Сьогодні ця галузь потребує системного та екологічного мислення, вміння працювати в складних умовах, активного впровадження цифрових рішень, міжгалузевої комунікації. Україна є одним з ключових експортерів сільськогосподарської продукції, і тому потребує чимало фахівців.

Як отримати роботу у 2023 році?

Прогнозується, що у 2023 році чимало осіб шукатимуть і розпочинатимуть роботу у новій для себе сфері. Як підготуватись до виконання нових завдань і підвищити свої шанси на працевлаштування на бажану посаду? По-перше, варто скласти план з працевлаштування. Він може передбачати пошук і вибір вакансій, ознайомлення з вимогами, проходження курсів для отримання базових знань, вивчення іноземних мов або комп’ютерних програм тощо. По-друге, в умовах високої конкуренції та несприятливої економічної ситуації знайти роботу без досвіду буде важче, тому варто скористатись доступними навчальними ресурсами, які допоможуть швидко опанувати основи майбутньої професії. По-третє, варто налагоджувати контакти та зануритись в екосистему майбутньої професії (наприклад, за допомогою LinkedIn або нішевих сервісів). По-четверте, обов’язково потрібно мати змістовне резюме. Використовуйте шаблони резюме від CVMaker, щоб представити свої знання та вміння найвигіднішим способом. Навіть якщо вам бракує досвіду, пам’ятайте, що роботодавці цінують не лише «тверді», а й «м’які» навички, зокрема навички тайм-менеджменту, самоорганізації, самомотивації, комунікації, розв’язання проблем, а також наполегливість, адаптивність та емоційний інтелект.

Оценка материала:

5.00 / 1
ТОП-10 найбільш затребуваних професій у 2023 році 5.00 5 1
Прес-релізи / Інше
09.11.2022 5158
Еще материалы раздела «Інше»