НОВОСТИ ДНЯ: Російська влада, включаючи Путіна, все частіше використовує термін "війна", - Reuters  Володимир Зеленський вперше зізнався, де перебувають його діти під час війни  Де у п'ятницю пройдуть дощі та грози: прогноз погоди в Україні на 9 червня  Обмінники отримають попередження за відмову приймати "зношені" доларові купюри  Росіяни більше не хочуть приїжджати до Криму: бронювання готелів практично припинилось  Як Росія готувалася до підриву Каховської ГЕС: Гуменюк вказала на ознаки  Українців попередили про дощі з грозами: які області заллє 9 червнявсе новости дня
Кабінет директора
Вечірня горілка
12.11.2022 1267

Херсон. Дугін пропонує вбити Путіна. Що далі?

Вадим Денисенко: Найвідоміший російський ідеолог розродився текстом про Херсон і його здачу. На це можна було б не звертати уваги, якби не одне «але». Де-факто, Дугін попереджає Путіна: або ситуація виправляється, або Путіна мають прибрати.

Ось повна цитата із заяви Дугіна: «Власть. Она за это несет ответственность. В чем смысл самодержавия, а у нас именно оно? Мы даем Правителю абсолютную полноту власти, а он нас всех, народ, государство, людей, граждан, в критический момент спасает. Если для этого он окружает себя дерьмом или плюет на социальную справедливость, это неприятно, но лишь бы спас. А если не спасает? Тогда – судьба “царя дождей” (смотри Фрэзера)». У Фрезера: «цар дощу» має послати вологу в сезон дощу. Якщо дощ не йде – царя просто вбивають.

Отже, що ж це відбувається?

1. Система все ще управляється, але отримує глибокі тріщини. Дугін, вважаючи себе пророком, дозволяє собі більше ніж будь-хто інший. По суті він стає ідейним лідером радикалів, який першим вголос говорить: Путіна треба міняти. Те про що шепочуться різні політики, Дугін вперше озвучив вголос. Херсон – лише каталізатор пошуку винного. Для нас важливо, що вперше з уст відомого ідеолога чітко сказано: вина лежить на Путіні.

2. Система отримала інші тріщини: попри всі старання вбити організації солдатських матерів, вони реінкарнуються і починають піднімати голови. І починають це робити публічно. В регіонах дуже обережно, але в соцмережах люди починають писати на економічні теми. Звичайно, це не фундаментальні зміни – це поки лише початок.

3. Де-факто, в Росії зараз склалася унікальна ситуація, коли дві великі групи впливу вважають, що час Путіна вичерпався. Це ліберали і ультранаціоналісти. Але розвиток майбутнього у двох цих груп кардинально різний. Перші хочуть утопити все в крові, другі бояться вголос сказати, навіть те, що потрібно повернутися до кордонів 24.02. Насправді, найбільша проблема, що ми не бачимо в РФ нікого, хто б почав артикульовано говорити про те, як і куди має відступити Росія і як вона може вийти із пастки анексії. Поки не з‘явиться група таких людей, доти перевага буде на стороні ультранаціоналістів з їхньою кривавою повісткою. Ще раз повторюся: ліберали поки бояться про це говорити.

4. Ключова проблема у російському транзиті влади – не просто відсутність наступника, а відсутність картини майбутнього. Еліти розуміють, що Путін їх тягне на дно, але еліти вже занадто старі, щоб почати робити жорсткі кроки. В сумі з відсутністю людей, які створюють в суспільстві запит на вихід з пастки анексії – маємо проблему з транзитом влади. Як ця проблема вирішиться – поки неясно. Путін слабкий як ніколи. Але його оточення, боїться вийти з накатаної колії.

Висновок:

З лагом в кілька місяців ми побачимо реальне падіння рейтингу Путіна. Суспільство буде наляканим, чекатиме команди зверху і погодиться на все, включно з тим, щоб віддати новоанексоіані території. Головна проблема – російські еліти, які поки не готові до змін. Судячи з усього, головну увагу вони приділять максимальному закручуванню гайок всередині РФ. Формули для переговорів по війні в Україні у них нема. Точніше, вони бояться говорити її вголос і будуть тягнути з цією формулою до останнього. Вони вважають, що той, хто першим озвучить, що треба йти з України – обов‘язково програє. А виграє той, хто буде про це говорити другим чи третім.

Автор: Вадим Денисенко, директор Українського інституту майбутнього

Оценка материала:

5.00 / 2
Херсон. Дугін пропонує вбити Путіна. Що далі? 5.00 5 2
Кабінет директора / Вечірня горілка
12.11.2022 1267
Еще материалы раздела «Вечірня горілка»
  • Каховська ГЕС. Milestones. Хроніка подій та їх аналіз Каховська ГЕС. Milestones. Хроніка подій та їх аналіз

    Віктор Кевлюк: 28 березня російські окупанти починають накопичувати воду у Каховському морі. Рівень води цього дня був 14,68 м. 4 червня рівень води вже становить 17,32 м. Цифри можна перевірити на французькому сайті Hydroweb, вони спостерігають за усіма водними ресурсами планети. Тобто окупанти СВІДОМО та ЗАВЧАСНО готували цей терористичний акт.

  • Зростання ракетно-дронового терору: чого чекати далі? Зростання ракетно-дронового терору: чого чекати далі?

    Олександр Кочетков: «Залізний купол», «Залізний купол»... Сьогодні міць української ППО-ПРО, зокрема, київської, перевершує славнозвісний ізраїльський комплекс. А ось Харкову, Херсону, Запоріжжю такий комплекс би не завадив. Яка мета надпотужних повітряних ударів ворога, наскільки вистачить його та нас, чим можемо відповісти і чого очікувати? Розкладаємо по поличках.

  • Імперія дурних понтів: висновки у зв’язку з Білгородською спецоперацією Імперія дурних понтів: висновки у зв’язку з Білгородською спецоперацією

    Олександр Кочетков: Тактична спецоперація у Белгородській області, яка явно планувалась як диверсійна вилазка для відтягування резервів ворога з фронту, неочікувано перетворилася на майже повноцінні бойові дії. На тій території РФ, яку в світі (поки що) визнають російською.

  • Перемога Трампа означатиме "кінець України" – Гілларі Клінтон Перемога Трампа означатиме "кінець України" – Гілларі Клінтон

    Клінтон назвала Трампа "подарунком" для Путіна та Сі Цзіньпіна.

  • Для чого Росії Україна. Дуже коротка історія Російської імперії Для чого Росії Україна. Дуже коротка історія Російської імперії

    Олексій Панич: Будь-яка держава має історичну перспективу лише якщо вона успішно відповідає на «виклики» з боку її сусідів. Для Московського князівства найважливішим був «виклик» з боку його південно-східного сусіда – Улуса Джучі (aka «Золота Орда»). Московське князівство успішно відповіло на цей виклик, створивши власну авторитарну управлінську систему на образ і подобу ординської. І стало царством «ординського типу» (хоч і з релігією та мистецькими традиціями європейського походження), яке активно взялося додавати собі території за рахунок тих, що раніше належали тій-таки Орді та сусіднім з Москвою князівствам.