НОВИНИ ДНЯ: Чому Зеленський бачить у Трампі шанс на завершення війни: The Telegraph дізнався деталі  "Довгі Нептуни" та 30 тисяч дальнобійних дронів: Зеленський розповів про українську зброю  Похолодання в Україні: синоптик розказав, де температура впаде до "мінусів"  У четвер Україні прогнозують погіршення погоди: дощ, сніг та ожеледицю  В Україні 20 листопада буде вітряно, на заході - похолодання та дощ із мокрим снігом  Потепління до +14, але ненадовго: синоптикиня озвучила прогноз погоди в Україні на 19 листопада  Зима близько: де в Україні чекати на сніг в понеділоквсі новини дня
Прес-релізи
Фінанси
16.11.2022 381

Практичні поради з економії сімейного бюджету

Що робити, щоб не “доживати” в кредит час перед зарплатою. Як розумно планувати витрати на місяць. На яких категоріях витрат можна зекономити у складний період. Практичні рекомендації щодо розумного планування витрат.

ua_14.11.22_0

Сімейний бюджет: на чому простіше економити до зарплати

В зв'язку з погіршенням економічної ситуації у країні багато сімей вимушені переглядати звичні витрати. Навіть люди з доволі високими доходами розуміють, що більше не можуть витрачати гроші “не дивлячись”.

Планування бюджету - гарний інструмент, щоб продуктивно організувати сімейні чи особисті фінанси. Планування не лише допомагає тримати витрати “у рамках” від зарплати до зарплати. Але й дає визначити, куди саме пішли суми, які “невідомо куди ділися” - такі як ваші виграші в онлайн казино від 20 грн. А також проаналізувати ваші пріорітети у розподілі грошей.

ua_14.11.22_1_1

Як планувати бюджет, щоб дожити до зарплати

Економити простіше, якщо завчасно планувати сімейні витрати. Для цього важливо спершу підрахувати на що саме ви витрачаєте гроші. а які саме суми. Для цього достатньо підраховувати всі витрати протягом 1-2 місяців. А в кінці кожного місяця - розбити їх за категоріями та розібратися, скільки на що йде коштів.

В подальшому суму потенційних доходів сім’ї розподіліть за наступними категоріями. Це і буде плановий бюджет:

  1. Обов'язкові витрати. Сюди віднесіть оренду житла, комунальні платежі, основне харчування, кошти на дорогу до роботи, ліки від хронічних хвороб, які приймаються постійно і т.д. На витратах з цієї категорії складно економити - хоча, можливо перенести платежі, якщо ви очікуєте більших фінансових надходжень наступного місяця.
  2. Другорядні витрати. Покращення харчування, господарські потреби, оновлення застарілих речей, Все це можна скоротити, якщо бюджет зменшився.
  3. Сезонні витрати. Дні народження, збори дитини перед школою, новорічні подарунки, сезонні покупки одягу. Також гарна стаття для економії у складний період.
  4. Великі покупки. Меблі, техніка, профілактичний ремонт авто, надлишковий дорогий одяг, прикраси. Подібні покупки можна відкласти до кращих часів, якщо без них можна прожити.
  5. Відпочинок та відновлення. Більшість людей скорочують саме цю статтю витрат. Це не зовсім правильно. Звичайно, якщо грошей немає - дороговартісний відпочинок не на часы. Але прослідкуйте, щоб вам вистачало можливостей відновити сили для продуктивної праці. Економія на відпочинку часто виливається у проблеми зі здоров'ям та зниження доходів.
  6. Подушка безпеки. Сюди віднесіть деяку суму, яка виручить, якщо ви захворієте чи станеться ще якесь нещастя. Важливо завжди мати вільні гроші, щоб убезпечити себе у випадку проблем.

Розподіливши бюджет - намагайтеся утримувати витрати у окреслених межах.

На чому простіше економити

  1. Робіть оптові закупівлі харчування. Всі харчові продукти, які довго лежать, дешевше купувати великими партіями один раз на 1-3 місяці. Це дозволяє зекономити до третини суми.
  2. Придбайте проїзні квитки, якщо користуєтеся громадським транспортом. Якщо їздите нароботу на машині - розгляньте можливість відмовитися від цього. Або ж домовтеся ділити дорогу з сусідами, щоб економити на пальному.
  3. У випадку поломки необхідної техніки - можна скористатися кредитною пропозицією, щоб розбити суму на кілька платежів. Щоб не платити відсотки за кредитом - обирайте “Оплату частинами” чи аналогічні кредитні продукти від найпопулярніших банків.
  4. Для відпочинку також краще використовуйте оптові варіанти, які дозволяють економити - наприклад, абонемент до спортзалу, абонемент на кілька відвідувань дитячого розважального центру і т.д.
  5. Дізнайтеся, чи є бонусні програми в улюблених крамницях. Часто вони дозволяють суттєво економити, оплачуючи покупки бонусами.

Оценка материала:

5.00 / 2
Практичні поради з економії сімейного бюджету 5.00 5 2
Прес-релізи / Фінанси
16.11.2022 381
Еще материалы раздела «Фінанси»
  • История небольшого офшора во Львовской области История небольшого офшора во Львовской области

    Фінанси 12.11.2024 370
  • Як купити основні монети крипторинка: біржі криптовалют, обмінники, P2P Як купити основні монети крипторинка: біржі криптовалют, обмінники, P2P

    У XRP ціна, як і вартість інших криптовалют, постійно коливається, що викликає інтерес у інвесторів, трейдерів та ентузіастів. Україна не стала винятком. Криптобіржі – одні з головних складових крипторинку, оскільки саме на цих платформах відбувається купівля, продаж та обмін криптовалют.

    Фінанси 11.11.2024 407
  • Як формується курс валют? Як формується курс валют?

    Курс валют — це відношення вартості однієї валюти до іншої, яке визначає, скільки однієї валюти можна обміняти на іншу. Курс валют відображає економічний стан країни і змінюється в залежності від багатьох чинників. Для приватних осіб і бізнесу знання курсів валют важливе для планування витрат і доходів, здійснення подорожей та розрахунків у міжнародній торгівлі.

    Фінанси 25.10.2024 456
  • Криптовалюта та відмивання коштів: як протидіяти ризикам? Криптовалюта та відмивання коштів: як протидіяти ризикам?

    Криптовалюти та інші форми цифрових активів стрімко змінюють фінансовий ландшафт у всьому світі, і Україна не є винятком. Використання криптоактивів зростає як серед індивідуальних користувачів, так і в бізнесі. Однак поряд із можливостями, які відкриває цей вид інвестування, існують також значні ризики. Серед найбільш серйозних — ризики відмивання грошей та фінансування тероризму.  Сьогодні детально поговоримо про заходи протидії відмиванню коштів і фінансуванню тероризму в площині криптоактивів в Україні. Додатково поділюся практичними порадами, як працювати з даним видом активів.

    Фінанси 11.10.2024 543
  • Где самые лучшие налоги? Где самые лучшие налоги?

    Зачастую выбор страны для ведения бизнеса основывается на лояльных налоговых условиях. Однако нужно учесть, что государства с хорошей ставкой налога одного вида не всегда идеальны для открытия компаний. Например, низкий корпоративный налог может компенсироваться высоким НДС или наоборот. Также могут быть высокими другие обязательные платежи. Хотите знать, где самые лучшие налоги именно для вашего бизнеса? Уже на первой консультации в Maira Consult вы получите ответы на все вопросы.

    Фінанси 01.10.2024 449