НОВОСТИ ДНЯ: Чому змінилися ціни на пальне в Україні: експерт назвав дві причини  В Україні 27 березня дощитиме на сході і заході, вдень - до +17°  "Це - великий могильник": експерт про окопи росіян у Криму та наступ ЗСУ  Уряд готує реформування військово-лікарських комісій: що збираються змінити  Генерал-лейтенант ЗСУ пояснив, чому росіяни переорієнтувалися з Бахмута на Авдіївку і чи вдасться їм взяти місто  До України повертається похолодання: коли чекати на зміну погоди  В Україні завтра дощитиме на сході і заході, вдень - до +17°все новости дня
Бізнес
Технології
10.01.2023 1217

Вчені виявили в мозку людини невідому раніше мембрану

Дослідники виявили тонку мембрану мозку, яка розділяє "чисту" і "брудну" спинномозкову рідину.

006f935fefbdec1a880546ce6ae87392_10.01.23

Під час дослідження вчені виявили нову анатомічну структуру в мозку, яка раніше ще не була описана. Пише ТСН. 

Про це пише IFL Science.

Вперше цей шар тканини був виявлений у мишей, проте згодом учені також виявили цю структуру і в мозку дорослих людей — вона отримала назву субарахноїдальної лімфатичної мембрани (SLYM).

Дослідники вважають, що ця структура відіграє важливу роль в утилізації відходів мозку, а також імунної системи — вона діє як захисний бар'єр, вкриваючи імунні клітини.

Відомо, що вона є однією з чотирьох мембран між мозком і черепом і завтовшки всього кілька клітин. Інші три — тверда мозкова оболонка, павутинна та м'яка мозкова оболонка. Разом вони є менінгеальним шаром.

За словами одного з авторів дослідження Майкена Недергаарда з Університету Копенгагена, вони з колегами припускають, що нова анатомічна структура відповідає за "фільтрацію" спинномозкової рідини — відділення "чистої" від "брудної", яка містить продукти життєдіяльності клітин.

Раніше стало відомо, що команда вчених із Дублінського коледжу Триніті заявила, що наш мозок може використовувати квантові обчислення. Якщо відкриття підтвердять, воно зможе пояснити, чому наш мозок досі перевершує суперкомп'ютери в деяких аспектах.

Оценка материала:

5.00 / 2
Вчені виявили в мозку людини невідому раніше мембрану 5.00 5 2
Бізнес / Технології
10.01.2023 1217
Еще материалы раздела «Технології»