НОВОСТИ ДНЯ: США заборонили турецькій авіакомпанії здійснювати польоти до РФ на літаках Boeing  Чи воюватиме Україна на території РФ: що сказав Зеленський  Картопля вершкова, запечена в духовці: рецепт смачного гарніру  "Поділилися оновленням". Аерофлот обійшов санкції, щоб літати на новому Airbus  В Україну йде спека: синоптик розповіла, де буде по-літньому гаряче  Зеленський оцінив втрати України і РФ у Бахмуті  Чизкейк із малиною: рецепт без випіканнявсе новости дня
24.01.2023 460

Танки для Перемоги: що та коли отримає ЗСУ від союзників

Іван Киричевський: Навіть якщо поки нема остаточного рішення по Leopard 2 та Abrams, Україна все рівно посилюється танками.

- Після засідання в «Рамштайні» Польща оголосила, що підготує для ЗСУ нову танкову бригаду, та виділить відповідний комплект техніків. На думку польських же аналітиків, тут мова про діапазон до 40 танків Т-72М і до 100 БМП-1.

З’явилась новина, що Марокко як важливий союзник США в Африці виділило Україні деяку кількість своїх Т-72Б, із яких 20 уже вирушило із Чехії на поле бою проти рашистів. А ця ж новина — частина значно цікавішої історії.

Коли США на День Незалежності 2022 року оголошували про рекордний пакет допомоги, там фігурувала зокрема модернізація та передача 45 танків Т-72, за гроші американців та Нідерландів, Чехія давала власне самі танки та підрядників. До листопада минулого року ця цифра раптом «підросла» до 90 танків Т-72. А от наприкінці грудня 2022 року до цієї «танкової» історії для України підключилось Марокко, і так кількість танків для ЗСУ вже виросла до 120 одиниць. І це лише в рамках одного із пакетів допомоги від США.

Загалом виходить уже мінімум до 160 оновлених Т-72, які ЗСУ можуть отримати у найближчий час, і частина з яких може бути використана для контрнаступу восени. Не рахуючи ще 14 танків Challenger 2 від Великої Британії.

Тим більш, генсек НАТО уже анонсував рішення по передачі Leopard 2 для України. І по ньому вже намальовується попередня конфігурація, озвучена в західних ЗМІ так. Мінімум 4 країни НАТО — Фінляндія, Іспанія, Данія та Польща — готові виділити по 14 машин.

Концерн Rheinmetall готовий до квітня-травня передати ще 29 танків, які призначались для «кільцевих обмінів». Близько 90 одиниць Leopard 2 протягом наступних 4 місяців — наче й не такий потужний старт, як очікувався. З іншої сторони, пересадка нашого війська одразу декілька сотень західних ОБТ також не можлива за принципом «з місця в кар’єр», процес повинен бути поступовим.

Врешті, це ж не всі варіанти по бронетанковому підсиленню ЗСУ, які мають «в запасі» наші союзники. Наприклад, у того ж Марокко є взагалі то до 100 танків Т-72Б, в строю та на зберіганні. Ангола заявила курс на зближення і США та бажання відмовитись від радянської зброї, а там окрім 200 одиниць Т-72 є навіть 12 САУ 2С7 «Пион».

Що стосується «Леопардів» — підозріло мовчить німецький концерн KMW, котрий насправді головний виробник Leopard 2. А там «заводські» запаси можуть бути значно більші. Канада використовує свої Leopard 2 зараз хіба як «мішені» під час навчань, але й такі машини теж можуть знадобитись ЗСУ.

Навіть маленька Португалія зненацька заявила, що ще не ухвалила остаточного рішення по передачі своїх Leopard 2, хоча ця країна досі не фігурувала в «танковій» історії для України.

На полях форуму в Давосі західні партнери дотискали Швейцарію, щоб та нарешті відмовилась від «нейтралітету» в плані зброї для України. І це означає наприклад, що близько 50 «демілітаризованих» Pz 87, ліцензійної копії Leopard 2A4, можуть також «мігрувати» в потрібні руки.

При цьому всьому не варто виключати, що і під час передачі західних ОБТ для ЗСУ будуть використані прийомі «стратегічного маскування», які застосовувались під час поставок радянських літаків від країн Заходу. Бо, наприклад, виходить такий парадокс — додаткові МіГ-29 та Су-25 наша країна отримала, а звідки ці літаки надійшли — досі загадка. Хоч і минуло півроку.

По Abrams — Пентагон насправді не вигадує, коли каже, що це дуже складний в логістичному плані танк. Наприклад, якщо Т-80БВ має паливні банки на 1100 літрів (та вважається прожорливим), то Abrams — аж на 1900 літрів, і цей весь об’єм пального може спалити в бойових умовах лише за 8 годин.

Але можливо, скоро американці й цей «психологічний бар’єр» теж перейдуть.

У цій історії головне для кожного з нас — продовжувати робити все можливе, щоб наблизити Перемогу.

Автор: Іван Киричевський, блогер

Оценка материала:

5.00 / 2
Танки для Перемоги: що та коли отримає ЗСУ від союзників 5.00 5 2
Колонки / Колонки / Блоги
24.01.2023 460
Еще колонки: Колонки / Блоги
 • Вагнер против армии РФ? Или логика пленения комбрига Вагнер против армии РФ? Или логика пленения комбрига

  Игорь Тышкевич: Вечер перестал быть скучным после сообщений о боях ЧВК «Вагнер» с 72 бригадой… Министерства обороны России на подступах к Бахмуту. Бой, который, вероятнее всего, сопровождался потерями с обоих сторон завершился пленением командира бригады и записью его «покаянного видео». В этой новости всё было прекрасно. Часть наблюдателей уже поспешили сделать вывод о начале, чуть ли не войны между российскими силовиками. Ещё более блистательными были выводы о попытке покушения на Пригожина. Но, давайте попробуем разобрать данный кейс.

 • Том Купер, війна в Україні. Гра кутів, напрямків та відстаней Том Купер, війна в Україні. Гра кутів, напрямків та відстаней

  У дописі від 30 травня Том Купер пише, що «тиха фаза» наземної війни добігає кінця, проте, тим часом, точиться запекла війна в повітрі. Ми не перекладали першу частину його звіту, оскільки там, головним чином, перераховано численні удари російських ракет по українських містах, що ми й так усі знаємо й переживаємо зараз.

 • Том Купер: війна в Україні. 27 травня 2023. Застереження Том Купер: війна в Україні. 27 травня 2023. Застереження

  «Політичні» міркування Тома Купера завжди пройняті сарказмом. Такий собі знущальний монолог про недосконалість світу – найбільше дістається, звісно, росії, де проблисків розуму він, схоже, вже взагалі не бачить. Наприкінці – критика вилазки в бєлгородську область, сенс якої Куперу не зрозумілий. Обіцяє, що за кілька днів буде новий огляд про стан справ на фронті.

 • Про загальні тенденції масованих ударів РФ по Україні, і наскільки ресурсозатратним є питання ППО Про загальні тенденції масованих ударів РФ по Україні, і наскільки ресурсозатратним є питання ППО

  Іван Киричевський: Навряд чи рашистські обстріли ракетами та «Шахедами» досягають очікуваного пропагандистського результату. Бо тепер і зі сторони ЗСУ активізувались удари в нічний час по ворожим тилам, невідомим ворогу далекобійним озброєнням. І це все викликає у російських «воєнкорів» стан «тривожно», а не стан захоплення влучанням їх «високоточних» ракет по нашій території.

 • Свій серед своїх: суспільство і військо після Перемоги Свій серед своїх: суспільство і військо після Перемоги

  Сергій Собко: Майже півтора року широкомасштабної війни яскраво ілюструють очевидне – регулярного війська недостатньо для боротьби із чисельнішим ворогом впродовж тривалого часу. Тому держава вимушена проводити мобілізацію цивільного населення. Як зазначив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний «Війну починають кадрові військові, а завершують вчителі, інженери, бухгалтери». Саме тому кінцевий результат війни залежить від того, наскільки вчорашні цивільні зможуть адаптуватися до військової служби та до умов бойових дій. Від того, яким сержантом буде вчорашній вчитель, яким сапером – вчорашній інженер і яким стрільцем – звичайний бухгалтер.