НОВОСТИ ДНЯ: Україна отримає з Європи 80 Leopard: Spiegel повідомив, коли надійдуть німецькі танки  Дійдуть до Азовського моря: експерт про великий наступ ЗСУ  В Україні 26 січня без опадів, температура вдень до +5°  Зеленський підписав закон про посилення відповідальності в армії  Винищувачі F-16 для України: полковник ЗСУ назвав їхні переваги  Синоптики розповіли, чи чекати сніг чи дощ 26 січня  Зеленький запровадив санкції проти Новинського та інших представників РПЦвсе новости дня
24.01.2023 252

Танки для Перемоги: що та коли отримає ЗСУ від союзників

Іван Киричевський: Навіть якщо поки нема остаточного рішення по Leopard 2 та Abrams, Україна все рівно посилюється танками.

- Після засідання в «Рамштайні» Польща оголосила, що підготує для ЗСУ нову танкову бригаду, та виділить відповідний комплект техніків. На думку польських же аналітиків, тут мова про діапазон до 40 танків Т-72М і до 100 БМП-1.

З’явилась новина, що Марокко як важливий союзник США в Африці виділило Україні деяку кількість своїх Т-72Б, із яких 20 уже вирушило із Чехії на поле бою проти рашистів. А ця ж новина — частина значно цікавішої історії.

Коли США на День Незалежності 2022 року оголошували про рекордний пакет допомоги, там фігурувала зокрема модернізація та передача 45 танків Т-72, за гроші американців та Нідерландів, Чехія давала власне самі танки та підрядників. До листопада минулого року ця цифра раптом «підросла» до 90 танків Т-72. А от наприкінці грудня 2022 року до цієї «танкової» історії для України підключилось Марокко, і так кількість танків для ЗСУ вже виросла до 120 одиниць. І це лише в рамках одного із пакетів допомоги від США.

Загалом виходить уже мінімум до 160 оновлених Т-72, які ЗСУ можуть отримати у найближчий час, і частина з яких може бути використана для контрнаступу восени. Не рахуючи ще 14 танків Challenger 2 від Великої Британії.

Тим більш, генсек НАТО уже анонсував рішення по передачі Leopard 2 для України. І по ньому вже намальовується попередня конфігурація, озвучена в західних ЗМІ так. Мінімум 4 країни НАТО — Фінляндія, Іспанія, Данія та Польща — готові виділити по 14 машин.

Концерн Rheinmetall готовий до квітня-травня передати ще 29 танків, які призначались для «кільцевих обмінів». Близько 90 одиниць Leopard 2 протягом наступних 4 місяців — наче й не такий потужний старт, як очікувався. З іншої сторони, пересадка нашого війська одразу декілька сотень західних ОБТ також не можлива за принципом «з місця в кар’єр», процес повинен бути поступовим.

Врешті, це ж не всі варіанти по бронетанковому підсиленню ЗСУ, які мають «в запасі» наші союзники. Наприклад, у того ж Марокко є взагалі то до 100 танків Т-72Б, в строю та на зберіганні. Ангола заявила курс на зближення і США та бажання відмовитись від радянської зброї, а там окрім 200 одиниць Т-72 є навіть 12 САУ 2С7 «Пион».

Що стосується «Леопардів» — підозріло мовчить німецький концерн KMW, котрий насправді головний виробник Leopard 2. А там «заводські» запаси можуть бути значно більші. Канада використовує свої Leopard 2 зараз хіба як «мішені» під час навчань, але й такі машини теж можуть знадобитись ЗСУ.

Навіть маленька Португалія зненацька заявила, що ще не ухвалила остаточного рішення по передачі своїх Leopard 2, хоча ця країна досі не фігурувала в «танковій» історії для України.

На полях форуму в Давосі західні партнери дотискали Швейцарію, щоб та нарешті відмовилась від «нейтралітету» в плані зброї для України. І це означає наприклад, що близько 50 «демілітаризованих» Pz 87, ліцензійної копії Leopard 2A4, можуть також «мігрувати» в потрібні руки.

При цьому всьому не варто виключати, що і під час передачі західних ОБТ для ЗСУ будуть використані прийомі «стратегічного маскування», які застосовувались під час поставок радянських літаків від країн Заходу. Бо, наприклад, виходить такий парадокс — додаткові МіГ-29 та Су-25 наша країна отримала, а звідки ці літаки надійшли — досі загадка. Хоч і минуло півроку.

По Abrams — Пентагон насправді не вигадує, коли каже, що це дуже складний в логістичному плані танк. Наприклад, якщо Т-80БВ має паливні банки на 1100 літрів (та вважається прожорливим), то Abrams — аж на 1900 літрів, і цей весь об’єм пального може спалити в бойових умовах лише за 8 годин.

Але можливо, скоро американці й цей «психологічний бар’єр» теж перейдуть.

У цій історії головне для кожного з нас — продовжувати робити все можливе, щоб наблизити Перемогу.

Автор: Іван Киричевський, блогер

Оценка материала:

5.00 / 2
Танки для Перемоги: що та коли отримає ЗСУ від союзників 5.00 5 2
Колонки / Колонки / Блоги
24.01.2023 252
Еще колонки: Колонки / Блоги
 • Російські візити до Африки: про що вони, і чому до цього треба ставитись серйозно Російські візити до Африки: про що вони, і чому до цього треба ставитись серйозно

  Артем Филипенко: Візити Лаврова до африканських країн, які представляють як великі успіхи російської дипломатії, можуть викликати посмішку. Проте хотілося б застерегти і від зневажливих коментарів, якими часто-густо рясніє мережевий простір.

 • Появится ли новый «самозванец» в России? Давайте пофантазируем Появится ли новый «самозванец» в России? Давайте пофантазируем

  Владимир Фесенко: Для российской истории характерны повторяющиеся сюжеты. Весьма вероятно, что один из таких сюжетов, известный под названием «Самозванец», вновь станет актуальным в недалеком будущем, а может и раньше. Предпосылкой для этого могут стать путинские двойники. Раньше о них если и говорили, то с нескрываемым скепсисом или большой иронией. Но за последние месяцы эту тему стали обсуждать гораздо более серьезно, иронии стало намного меньше, подозрения и предположения о наличии двойников российского президента растут в геометрической прогрессии. Этих двойников даже начали классифицировать и давать им условные псевдонимы.

 • Том Купер: єдина сила, що може справитися з цим завданням – це артилерія ЗСУ. Тільки дайте їй достатньо гармат і снарядів Том Купер: єдина сила, що може справитися з цим завданням – це артилерія ЗСУ. Тільки дайте їй достатньо гармат і снарядів

  Великий текст Тома Купера  – більшість часу він (а) колоритно лає росіян і стратегів Заходу (трохи прилітає Арестовичу), (б) сумує через ракетні атаки й пише, що літаки розвідки НАТО присунулись ближче, а українці не чекають, а самі готують «щось», що зможе долітати до російських аеродромів, (в) доволі детально говорить про Соледар і Бахмут, НЕ СТАВЛЯЧИ останньої крапки, (г) дуже хвалить українську артилерію й вимагає ще більше снарядів (хтось у коментарях питав, чому фахівець з авіації Купер не висловиться про авіацію – висловився – на його думку арта зараз ефективніша).

  Колонки / Блоги 16.01.2023 1066
 • "Путін готовий на все": професор описав сценарії розпаду Росії після поразки у війні "Путін готовий на все": професор описав сценарії розпаду Росії після поразки у війні

  Заходу слід серйозно подумати: що робити, якщо на місці РФ постане 5-20 незалежних держав, чи якщо буде громадянська війна.

 • Невідроджений СРСР. Якою буде Росія в 2023 році Невідроджений СРСР. Якою буде Росія в 2023 році

  Вадим Денисенко: Сьогоднішній день мав би бути днем тріумфу Путіна. 24 лютого він був впевненим, що саме сьогодні, в Колонному залі Кремля буде підписано оновлений союзний договір (30.12.1922 був підписаний перший і останній союзний договір). Кілька місяців тому Кремль, де-факто, заборонив згадувати про 100-річчя СРСР. Якщо коротко підсумувати 2022 і перспективи 2023 для РФ, то ми можемо виділити наступні, проблемні моменти: