НОВОСТИ ДНЯ: Бризолі з м'ясним фаршем, маринованими огірками та сиром  Молодь із вищою освітою. Як змінився портрет українців у Польщі з початку війни  Стовпчик термометра помітно "підскочить": прогноз погоди в Україні 3 червня  "Гвардія наступу" готова до наказів: Клименко розповів про створення додаткової бригади "Хартія"  Паштет із курячої печінки: рецепт популярної закуски  В Україні похолодає, будуть грози та шквали  Лукашенко назвав "основну помилку" Росії та Білорусі щодо Українивсе новости дня
Кабінет директора
Вечірня горілка
24.03.2023 715

Експерт розвінчав міф про "нескінченний" танковий потенціал Росії

Можливості відновлення танків у РФ значно гірші, ніж можна було уявити.

d8bda52bb7efe699355c477fd5b3c120_24.03.23

У Росії зараз є набагато менше танків, яким після зняття зі зберігання можна повернути боєздатність. Для відновлення сучасних танків бракує ресурсу, тому росіяни концентруються на старих моделях. Пише ТСН. 

Про це військово-політичний оглядач Олександр Коваленко написав на своєму телеграм-каналі.

Він зауважив, що низка "знавців" стверджують, що танковий потенціал Росії практично нескінченний. І здається, що це небезпідставно, адже у відкритих джерелах є такі дані про кількість танків, що перебувають на зберіганні в РФ: Т-62 – 2500, Т-72 – 8000, Т-80 – 3000, Т-90 – 200. Тобто лише цих типів танків на зберіганні – начебто понад 13 тис.

Однак Коваленко зазначив, що не завжди можливо відновити до рівня боєздатності танк, який був на зберіганні тривалий час, особливо, якщо це були незадовільні умови. Оглядач запевнив, що саме таких танків у РФ набагато більше, ніж тих, які можна повернути до роботи.

"Тобто реально відновити можуть до 2900 танків. Інші – лом і донори", – зазначив експерт.

Бо більше, Коваленко вважає, що реальна ситуація зі зберіганням танків у РФ набагато гірша. Про це свідчить той факт, що там почали знімати з консервації танки Т-54/55, взяті на озброєння ще 1946 року. Росіяни беруться відновлювати саме ці танки замість сучасніших Т-72 або Т-80.

"Справа в тому, що у танків Т-72 і Т-80 період відновлення набагато трудомісткіший, ніж у Т-62 (через простоту конструкції) і Т-90 (насамперед через їхню відносну новизну). Тому повертати їх у стрій виходить швидше, ніж Т-72-гі і дуже примхливі Т-80", – пояснив оглядач.

"Таким чином у Росії зараз є набагато менше танків, яким після зняття зі зберігання можна повернути боєздатність. Не вистачає ресурсу для відновлення щодо сучасних танків, а тому концентруються на старих моделях", – зазначив Коваленко.

Він додав, що саме тому "похмурий "геній" російського ВПК змушений витягувати із запорошених льохів Т-54/55", щоб компенсувати нестачу танків у зоні бойових дій. Можливості відновлення у Росії значно гірші, ніж можна було уявити.

Нагадаємо, раніше група розслідувачів із Conflict Intelligence Team повідомила, що Росія почала відправляти на війну проти України танки Т-54/55, виготовлені одразу після Другої світової. Це може свідчити про брак бронетехніки в армії РФ.

Зауважимо, моніторингова група Oryx на початку лютого інформувала, що від початку повномасштабнго вторгнення Росія втратила щонайменше 1000 танків. Це може становити половину всього довоєнного запасу держави. Водночас Генштаб ЗСУ станом на 22 березня наводить статистику про 3557 знищених російських танків.

Оценка материала:

5.00 / 1
Експерт розвінчав міф про "нескінченний" танковий потенціал Росії 5.00 5 1
Кабінет директора / Вечірня горілка
24.03.2023 715
Еще материалы раздела «Вечірня горілка»
  • Зростання ракетно-дронового терору: чого чекати далі? Зростання ракетно-дронового терору: чого чекати далі?

    Олександр Кочетков: «Залізний купол», «Залізний купол»... Сьогодні міць української ППО-ПРО, зокрема, київської, перевершує славнозвісний ізраїльський комплекс. А ось Харкову, Херсону, Запоріжжю такий комплекс би не завадив. Яка мета надпотужних повітряних ударів ворога, наскільки вистачить його та нас, чим можемо відповісти і чого очікувати? Розкладаємо по поличках.

  • Імперія дурних понтів: висновки у зв’язку з Білгородською спецоперацією Імперія дурних понтів: висновки у зв’язку з Білгородською спецоперацією

    Олександр Кочетков: Тактична спецоперація у Белгородській області, яка явно планувалась як диверсійна вилазка для відтягування резервів ворога з фронту, неочікувано перетворилася на майже повноцінні бойові дії. На тій території РФ, яку в світі (поки що) визнають російською.

  • Перемога Трампа означатиме "кінець України" – Гілларі Клінтон Перемога Трампа означатиме "кінець України" – Гілларі Клінтон

    Клінтон назвала Трампа "подарунком" для Путіна та Сі Цзіньпіна.

  • Для чого Росії Україна. Дуже коротка історія Російської імперії Для чого Росії Україна. Дуже коротка історія Російської імперії

    Олексій Панич: Будь-яка держава має історичну перспективу лише якщо вона успішно відповідає на «виклики» з боку її сусідів. Для Московського князівства найважливішим був «виклик» з боку його південно-східного сусіда – Улуса Джучі (aka «Золота Орда»). Московське князівство успішно відповіло на цей виклик, створивши власну авторитарну управлінську систему на образ і подобу ординської. І стало царством «ординського типу» (хоч і з релігією та мистецькими традиціями європейського походження), яке активно взялося додавати собі території за рахунок тих, що раніше належали тій-таки Орді та сусіднім з Москвою князівствам.

  • Про ракети, мінеральну воду та "белое солнце пустыни". Storm Shadow – що за звір такий? Про ракети, мінеральну воду та "белое солнце пустыни". Storm Shadow – що за звір такий?

    Костянтин Машовець: Франко-Британська крилата ракета повітряного базування КРПБ типу SCALP-EG, вона ж – Storm Shadow (британська назва)... на перший погляд здається типовою дозвуковою крилатою ракетою, яка не становить для российскої системи ППО якоїсь особливо складної цілі... Причому, на стільки не становить, що за переконаннями цілого ряду експертів, її навіть "...з ПЗРК збити можна"...