НОВОСТИ ДНЯ: "Наші пращури Москву палили": Буданов про звільнення територій України та "підміну реальності" окупантами  Мистецтво війни 21-го століття. Як Україна ламає шаблони та змінює правила на полі бою  Інжирна мостарда або "муштарда": рецепт незвичної італійської страви від Андрія Величка  Справжня загадка: вчені виявили планету, схожу на Землю  Зеленський анонсував звільнення Бахмута і ще двох міст   Після закінчення війни: уряд відклав створення реєстру олігархів  Лечо: рецепт смачної осінньої страви від Андрія Величкавсе новости дня
Бізнес
Технології
01.06.2023 1017

На третині планет у Чумацькому Шляху може бути життя – вчені

Дослідники використали дані телескопа NASA Gaia, який вимірює відстань до мільярдів зірок у галактиці.

0b07cedf9c4ea6aa2686aa4a72424640_01.06.23

В Чумацькому Шляху є сотні мільйонів планет, які можуть бути придатними для життя, стверджує нова дослідницька стаття. Йдеться про зіркові системи у центрі яких сяють так звані червоні карлики, які значно менші за Сонце. Ці екзопланети (планети, що обертаються навколо зірки, відмінної від нашого Сонця) обертаються поблизу червоних карликів, менших і холодніших за Сонце, які складають понад 75% із 200 мільярдів зірок у Чумацькому Шляху. Пише ТСН. 

Про це йдеться у дослідженні в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, йдеться у Forbes.

Автори – професорка астрономії Сара Баллард і докторантка Шейла Сагір з Університет Флориди – пояснили, що Сонце, яке спостерігають земляни, є світилом G-типу – такі зірки неофіційно називають жовтими карликами. Попри те, що Сонце таке звичне нам, в межах галактики Чумацький Шлях – такі зірки досить рідкісні, оскільки найпоширенішими є зірки M-типу. Це червоні карлики, які значно менші та холодніші і мають щонайбільше половину маси нашого Сонця.

Вчені вважають, що планети мають бути теплими. Це важливо для пошуку життя, оскільки лише планети, які перебувають в цій зоні, потенційно можуть мати рідку воду – невід’ємну частину життя на Землі – на своїй поверхні.. В певних випадках це призводить до того, що планети просто підсмажуються, але є й значно кращі сценарії.

За розрахунками науковиць, дві третини екзопланет будуть розміщені надто близько до світила, щоб перебувати у безпечній зоні, але ще третина потрапить у зону, яка цілком придатна для збереження води на планеті і утворення життя.

Так, такий прогноз можна назвати досить песимістичним, але якщо говорити мовою абсолютних цифр, це означає, що на сотнях мільйонів планет, що знаходяться на орбіті червоних карликів у нашій рідній галактиці, може існувати життя, або ж, щонайменше, умови для його подальшої появи.

"Я думаю, що цей результат дуже важливий для наступного десятиліття досліджень екзопланет, тому що погляди зміщуються в бік цієї популяції зірок", – пояснила Сагар.

На її думку, червоні карлики повинні стати об'єктами для пошуку малих планет на їхній орбіті. Адже це буде найпростіший і найточніший спосіб виявити планету на якій, з високою вірогідністю, може бути вода у рідкому стані, а "отже, планета може бути придатною для життя".
Сагір і Баллард також виявили, що зірки з кількома планетами, найімовірніше, мають кругові орбіти, які дозволяють планетам утримувати рідку воду.

Зірки ж з однією планетою маюать найбільшу ймовірність побачити екстремальні припливи, які призводять до перегрівання планети та випарування води.

Нагадаємо, що вченим також вперше вдалося зафіксувати гігантський циклон на північному полюсі Урану.

Оценка материала:

5.00 / 2
На третині планет у Чумацькому Шляху може бути життя – вчені 5.00 5 2
Бізнес / Технології
01.06.2023 1017
Еще материалы раздела «Технології»