НОВИНИ ДНЯ: Розкішні ялинки, іграшкова кондитерська, олені і 142 тисячі вогників: як прикрасили Білий дім до Різдва  “Нікчемна пародія на демократію”: аналітики The Telegraph про те, як Захід може дестабілізувати режим Путіна  Ігнат підтвердив, що в травні Patriot збив над Брянською областю пʼять російських літаків  Є вітаміни чи ні. Експерт розповіла, чи корисні насправді відварені овочі  Безглузда торгівля в рупіях: Росія не може продавати нафту до Індії, - Reuters  Відомий політолог назвав найбільшу загрозу для України у разі відставки Залужного  Скільки хліба, цибулі потрібно на один кілограм фаршувсі новини дня
Бізнес
Технології
25.07.2023 744

У Марс вріжеться його супутник: коли очікувати катастрофи

Фобос наближається до Марса зі швидкістю 1,8 метра кожні 100 років.

4d9c4cd44a5c4256f7c04757f3ccc7e9_25.07.23

Під час досліджень вчені з'ясували, що супутник Фобос невблаганно зближується з Марсом. Уламки небесного тіла створять навколо планети кільця, як у Сатурна. Пише ТСН. 

Про це пише IFLScience.

Астроном Беван з'ясував, що Фобос поступово зближується з Марсом. На думку вчених, найбільший супутник Червоної планети може бути як її уламком, так і астероїдом, який притягнуло гравітацією.

"Фобос наближається до Марса зі швидкістю 1,8 метра кожні 100 років. Така швидкість свідчить про те, що супутник або вріжеться в Марс через 50 млн років, або ж розпадеться на кільце. Учені знають, що Фобос приречений. Місяць наближається до поверхні Марса, їм судилося зіткнутися через десятки мільйонів років", — кажуть у NASA.

Фобос - один з двох супутників Марса. Його 1877 року відкрив американський астроном Асаф Холл. Небесне тіло назвали на честь давньогрецького бога Фобоса, який є сином бога війни Ареса.

Раніше дослідники з’ясували, коли і як зникло життя на Марсі.

Оценка материала:

5.00 / 1
У Марс вріжеться його супутник: коли очікувати катастрофи 5.00 5 1
Бізнес / Технології
25.07.2023 744
Еще материалы раздела «Технології»