НОВИНИ ДНЯ: Укрзалізниця цьогоріч не підвищуватиме тариф на вантажні залізничні перевезення  До України йде +18 тепла: синоптикиня здивувала прогнозом погоди  НАТО "нейтралізує" Калінінград першим, якщо Росія кине виклик Альянсу, - посол Литви  "Путіна треба зупинити в Україні": ексгенерал Бундесверу повідомив, що допоможе ЗСУ перейти у наступ  Кринки залишаються згубним місцем для росіян: Коваленко розповів, що там зараз відбувається  До +18 з невеликими опадами: якої погоди очікувати в регіонах України в останній день зими 29 лютого  Чи зіпсують дощі погоду до кінця робочого тижня: прогнозвсі новини дня
Прес-релізи
Інше
22.09.2023 155

Реально існуючий Індіана Джонс і золотий скарб століття

Шукач стародавніх скарбів Індіана Джонс і піратські скарби зробили крок прямо з екранів телевізора в наші дні. Люди, як і раніше, знаходять занесені піском і заховані в печерах стародавні скарби. Можливо, хтось скаже, що це збіг, але якщо вірити в удачу, подібні збіги відбуватимуться знову і знову, всупереч тому, що начебто всі скарби на планеті вже практично знайдені.

05782d4e6a14c4625886998fae3a09_20.09.23

Сучасний Індіана Джонс

30-річний житель Туманного Альбіону, нестримний шанувальник збірного образу авантюристів — Індіани Джонса, знайшов близько 800 золотих, срібних монет, датованих римським і залізним століттями. Відкриття відбулося кілька років тому недалеко від міста Іпсуїч, розташованого в Східній Англії, але його подробиці компанія BBC оприлюднила тільки зараз. Відвідавши ігрові автомати онлайн казино, користувач також може стати знаменитим мандрівником-авантюристом і знайти скарбниці стародавніх фараонів. Цьому сприятимуть історичні та пригодницькі слот-машини.

Містер Ріджуей з графства Саффолк з раннього дитинства намагається бути схожим на свого художнього героя Індіану Джонса. Постійно носить капелюх стетсон, часто — справжній хлист. Але після знахідки скарбу, чоловік став двійником пригодницького персонажа.

Восени 2019 року, ретельно розглядаючи карту Google Earth, Джордж надав значення незвичайній розмітці сільськогосподарського угіддя в графстві Саффолк. Вирішивши, що це невипадково, дослідник озброївся металошукачем і вирушив на пошуки.

Через кілька днів дослідження увінчалися успіхом, на поверхню було піднято такі предмети:

  • пара римських брошок, срібний денарій епохи Юлія Цезаря - 46-47 рр. до н.е.;
  • близько 200 монет минулої епохи та залізного віку кельтського ватажка Кунобеліна, який правив у той час;
  • найбільшу цінність представляє золота монета імператора Клавдія I, випущена до завоювання стародавніми римлянами Британії на початку 40-х років нашої ери, що трапляється досить рідко;
  • загалом же археолог-самоучка знайшов понад 750 монет.

Археологічні роботи тривали професіоналами понад 3 місяці. На думку експертів Британського музею, знахідка вважається найбільшим скарбом дорогоцінних металів на території сучасного Сполученого Королівства.

Золотий скарб століття

Житель Норвегії — Ерленд Боре, також не відстав від відомого мандрівника. Вивчаючи приватний острів північної країни на прохання його власника, чоловік виявив ретельно замаскований скарб, можливо, перших піратів, з колекцією різноманітних стародавніх прикрас. Вчені кола вже дали визначення відкриттю — знахідка століття. Назва пояснюється такими факторами:

  • найбільший золотий схрон, відкритий на території країни у 21 столітті;
  • знайдено 9 золотих підвісок, що нагадують за формою монети, десяток позолочених перлин, 3 золоті каблучки;
  • вага знайденого — трохи більше ніж 95 грамів.

За словами експертів археологічного музею університету Ставангера, знаходження стількох золотих предметів одночасно, явище надзвичайно рідкісне. Дослідники вважають, що скарб був заритий в епоху Великого переселення громадян Римської імперії на північ приблизно півтори тисячі років тому – 500-ті роки до н.е.

Норвезьке законодавство передбачає винагороду за подібні знахідки. У цьому разі власник землі та археолог-любитель порівну розділять між собою великий куш. Експерти зараз оцінюють вартість артефактів.

Оценка материала:

5.00 / 2
Реально існуючий Індіана Джонс і золотий скарб століття 5.00 5 2
Прес-релізи / Інше
22.09.2023 155
Еще материалы раздела «Інше»