Прес-релізи
Транспорт
Пневматичні системи для транспортування зерна
Розглядаючи можливості для побудови нової або модернізації існуючої інфраструктури для зберігання та транспортування зерна варто порівняти наявні технічні рішення. На сьогоднішній день використовуються 3 типи транспортування зерна - шнекові, конвеєрні та пневматичні. Інколи в рамках однієї інфраструктури можуть на різних ділянках використовуватись всі три типи. Але для сучасних елеваторів здебільшого використовують саме пневматичні системи.
Які переваги пневматичних систем транспортування зерна над традиційними механічними?
Пневматична система дає можливості яких немає ні конвеєрні, ні ковшові (норії), ні шнекові системи транспортування. Зерно з одного місця може перенаправлятись одночасно в декілька місць, що розташовані не тільки на значному віддалені, а й в області куди прямий шнек чи конвеєр не неможливо встановити. Якщо продуктивність компресорного обладнання чи режими експлуатації дозволяють, то в майбутньому можливо просто додати додаткові трубопроводи для збільшення системи пневматичного транспорту. Модульна побудова системи недоступна для традиційного механічного транспортування.
Незважаючи на те, що сам принцип пневматичного транспортування для кораблів використовується дуже давно - саме поява сучасних енергоефективних компресорів низького тиску призвела до більш широкого використання пневмотранспортування на всіх ланках. У випадку модернізації або розширення існуючої систем транспортування пневматичні системи можливо поєднувати з наявними традиційними транспортерами.
Повітродувки (або компресори низького тиску) ідеально підходять для застосування в системах пневмотранспорту, так як вони забезпечують постійний потік повітря і можуть працювати як у вакуумному, так і компресорному режимі, що призводить до перепаду тиску, що досягає тиску до 1 атмосфери.
Промислові повітродувки дозволяють використовувати пневматичний транспорт як безпечну альтернативу конвеєрам, що не мають частин, що рухаються.
1. Використання компресора для пневмотранспорту дозволяє знизити втрати при транспортуванні сипучих матеріалів. Ніяких механічних пошкоджень чи забруднення зерна.
2. Можливість сортування під час транспортування.
3. Можливо як горизонтальне так і вертикальне транспортування з одного місця в декілька різних приймачів.
4. Компактність установок полегшує їх монтаж та дозволяє застосовувати в обмежених просторових умовах, що сприяє економії промислової площі.
5. При транспортуванні сипких речовин повітродувки здійснюють очищення матеріалів від дрібних частинок пилу. Одночасно з переміщенням матеріалів у зоні всмоктування відбувається локальне видалення забрудненого пилом та інших дрібних частинок повітря з робочого середовища. Застосування повітродувок покращує умови у промислових приміщеннях, де використовуються пилутворюючі речовини, роблячи робоче місце більш комфортним та безпечним для персоналу.
6. При роботі повітродувки у вакуумному режимі запобігає викиду запорошеного повітря в навколишнє середовище через відкриті елементи системи, такі як фільтри для відділення матеріалу, що переміщається від повітря.
В установках пневматичного транспортування натиск повітродувки визначається сумою втрат тиску в трубопроводі, місцевих опорах, на розгін і при розвантаженні сипучого матеріалу. При великих втрат тиску потрібні компресори, здатні забезпечити високий тиск повітря. Однак використання таких машин пов'язане із значними енерговитратами, що може суттєво збільшити вартість транспортування. Тому при розробці систем прагнуть мінімізувати втрати, наприклад, роблячи стики та повороти менш опірними.
У цьому контексті компресори низького тиску надають можливість створення енергоефективних систем на більшості виробництв.
Підсумковий вибір конкретного нагнітача залежить від кількох факторів, включаючи необхідну продуктивність по твердій фазі матеріалу, його тип (борошно, зерно, крупа) та вологість, а також особливості конфігурації транспортної системи (трубопроводи, сопла, фільтри, засувки та інші елементи).