НОВИНИ ДНЯ: Експерт-міжнародник пояснив, чому Путін не піде на переговори щодо закінчення війни  Сніжитиме хвилями. Синоптики дали прогноз на новий робочий тиждень в Україні  У Києві очікується сильні пориви вітру: прогноз погоди на 2 листопада  Синоптик розповіла про погоду на перший день листопада в Україні  В Україні 31 жовтня переважно без опадів, вдень до +13°  Гарбузово-шоколадна помадка: цікавий та простий рецепт  Цукати з гарбуза: рецепт корисних солодощіввсі новини дня
Політика
Україна
16.04.2024 299

Законопроект про мобілізацію ухвалено. Що про нього думають українці: опитування

11 квітня Верховна Рада України ухвалила законопроект про мобілізацію №10449. Це чи не одразу викликало хвилю невдоволення серед українців.

gettyimages_476095493_a9ebb44b2a1fe810d845f46b8d1a2fcc_650x410_16.04.24

РБК-Україна (проект Styler) поцікавилося в українців, як вони ставляться до окремих норм законопроекту та чи допоможе документ перемогти у війні з Росією.

Що змінив законопроект: коротко

  • Виключили норму про демобілізацію після 36 місяців служби. Протягом вісьмох місяців має з'явитися окремий закон, який регулюватиме питання ротації та мобілізації.
  • Звільнитися з військової служби зможуть колишні полонені, військові, які отримали інвалідність, генерали, контрактники, у яких сплив термін дії контракту, а також військові, яких призначили суддями або обрали нардепами. Військові з інвалідністю всіх груп також мають право на звільнення. Звільнитися зможуть жінки у зв'язку з вагітністю або відпусткою для догляду за дитиною, багатодітні батьки, батьки-одинаки та інші категорії.
  • Після набуття законом чинності протягом 60 днів військовозобов'язані повинні відвідати свої ТЦК СП, щоб уточнити облікові дані.
  • Реєстрація електронного кабінету військовозобов'язаного є правом, але не обов'язком.
  • Усі військовозобов'язані українці повинні мати при собі військовий квиток або тимчасове посвідчення та пред'являти на вимогу представника військкомату. На сьогодні перевіряти документи можуть також поліціянти.
  • Закон скасовує строкову службу. Замість неї запроваджується базова служба для українців віком 18-25 років. Передбачається, що вони зможуть обрати рік та період служби, доки їм не виповниться 24 роки.
  • До ухилянтів можуть застосовувати покарання у вигляді тимчасової заборони на керування транспортним засобом.

Що про новий законопроект думають українці

Ми запитали українців:

  • чи підтримують вони бронювання діячів культури
  • чи позитивно ставляться до реєстрації електронних кабінетів
  • чи погодилися б віддати своє авто на потреби ЗСУ
  • та чи допоможе новий законопроект змінити хід війни з Росією

Оценка материала:

5.00 / 2
Законопроект про мобілізацію ухвалено. Що про нього думають українці: опитування 5.00 5 2
Політика / Україна
16.04.2024 299
Еще материалы раздела «Україна»