<
НОВИНИ ДНЯ: В Україні здорожчає пальне: в чому головна проблема  До України йде спека: прогноз погоди на вівторок, 21 травня  Хто і де може вручати повістки: що каже новий закон про мобілізацію  Україна зробила Крим непридатним для російських військ – Годжес про удари по півострову  Кулеба зробив різку заяву щодо зброї від партнерів і примусу України до переговорів  Чи будуть заморозки в Україні до літа: синоптик надав докладний прогноз погоди на тиждень  Чому в Кремлі кажуть про "буферну зону" в Україні: аналітики поясниливсі новини дня
30.04.2024 224

Україна тимчасово відступить від Європейської конвенції про захист прав людини

Україна переглянула положення своєї заяви про відступ від зобов'язань у межах Європейської конвенції з прав людини та пакту про громадянські та політичні права під час воєнного стану.

_prapor_ukrayini_128_ogshb__gettyimages_1237543876_5758a3b5f009cb5cd4ae7571d32c9d86_650x410_30.04.24

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на документ , опублікований на сайті Ради Європи.

Так, згідно з документом, військове керівництво України має право обмежувати свободу пересування громадян, оглядати речі, а також примусово відчужувати майно для потреб держави.

"На виконання ст. 3 указу президента у зв'язку із запровадженням воєнного стану в Україні конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30-34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України, можуть бути тимчасово обмежені на період воєнного стану", - ідеться в документі.

Зокрема, на період воєнного стану можуть здійснюватися такі правові заходи:

  • примусово відчужувати майно для потреб держави,
  • запроваджувати комендантську годину,
  • встановлювати особливий режим в'їзду та виїзду,
  • запроваджувати заборону на мирні зібрання і мітинги.

Крім цього, дозволено проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу і вантажобагажу, службових приміщень і житла громадян, за винятком встановленого порядку, за винятком обмежень, встановлених Конституцією України.

Також в Україні може встановлюватися заборона або обмеження вибору місця перебування чи місця проживання осіб на території, де введено воєнний стан.

Воєнний стан в Україні

В Україні з 24 лютого 2022 року діє воєнний стан. Відтоді його вже кілька разів продовжували. Востаннє це відбувалося 14 лютого 2024 року, коли Верховна рада проголосувала за продовження воєнного стану на 90 днів, до 13 травня 2024 року.

Воєнний стан - це особливий правовий режим, який запроваджують у країні в разі виникнення зовнішньої загрози або агресії. Метою воєнного стану є забезпечення безпеки громадян і держави, захист суверенітету і територіальної цілісності країни, відбиття агресії.

Оценка материала:

5.00 / 2
Україна тимчасово відступить від Європейської конвенції про захист прав людини 5.00 5 2
Колонки / Колонки / Блоги
30.04.2024 224
Еще колонки: Колонки / Блоги