НОВИНИ ДНЯ: Найдоступніше житло на заході України. Скільки зараз коштують квартири у Хмельницькому  Авіакомпанії Китаю уникають польотів над РФ після авіакатастрофи у Казахстані, - ЗМІ  "Трамп може бути вирішальним": Зеленський про те, як США можуть зупинити Путіна  Похолодання посилиться. Синоптик розповіла про погоду на вихідних в Україні  "Будь-які гарантії безпеки без США – це слабкі гарантії": Зеленський про справедливий мир для України  Зупинка транзиту газу з РФ: які наслідки для Європи та чи здорожчає блакитне паливо для українців  У Києві 4 січня очікується ожеледиця та сильний вітервсі новини дня
Політика
Україна
06.08.2024 728

В "Слузі народу" розповіли, як буде діяти закон про релігійні організації

Державна служба з етнополітики та свободи совісті (ДСЕСС) не планує позиватись проти всіх парафій одночасно. Боротьба вестиметься з "верхівками".

Про це в інтервʼю РБК-Україна повідомив голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, депутат від "Слуги народу" Микита Потураєв. Про це повідомляють Контракти.UA.

"Отже, ДСЕСС провели дослідження, і за його підсумками виявили, що є ознаки афілійованості. Жодних десятків тисяч позовів не може бути. ДСЕСС не буде позиватися проти всіх одночасно парафій. Головні зв'язки афілійованості - вони ж нагорі, це зрозумілоСаме там і буде йти головна боротьба. І це якщо вони самі не розірвуть ці зв'язки - бо в такому разі не буде й потреби йти до суду", - пояснив Потураєв.

Зокрема боротьбу з законопроєктом про заборону релігійних організацій, пов'язаних з Російською Федерацією, голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики назвав "чистою явкою з повинною".

Потураєв додав, що кожна церква має типові статути. У разі їх зміни "верхівкою" - статути будуть змінені каскадом до самого низу.

"Отже, якщо коротко, механізм такий: дослідження, якщо встановлюється афілійованість – далі припис, 30 днів дається, якщо не виконаний припис - то ДСЕСС іде в суд. Ніколи не планувалося, що ДСЕСС буде йти в суд проти тисяч парафій, лише проти тих структур, де власне і є осередок цих зв'язків", - зауважив він.

Заборона УПЦ МП

У жовтні 2023 року Верховна Рада України на першому читанні прийняла законопроєкт, що передбачає заборону Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) та інших релігійних організацій, які мають зв'язки з Росією.

У березні 2024 року Комітет рекомендував Раді підтримати цей законопроєкт і на другому читанні. Євгенія Кравчук, заступниця голови комітету, зазначила, що друге читання може пройти у травні або червні.

Сьогодні, 23 липня, нардепи заблокували трибуну парламенту, вимагаючи термінового розгляду цього законопроєкту.

Оценка материала:

5.00 / 2
В "Слузі народу" розповіли, як буде діяти закон про релігійні організації 5.00 5 2
Політика / Україна
06.08.2024 728
Еще материалы раздела «Україна»