НОВИНИ ДНЯ: Що робити, щоб буряк швидше зварився: 25 хвилин на будь-який розмір плоду — і каструля буде чистою  Церковний календар на грудень 2024 року: коли до дітлахів прийде святий Миколай і дата Різдва  На вихідних погода в Україні зміниться, - прогноз  Удари західними ракетами і системами по РФ змінять характер війни, - ISW  Рецепт сирної запіканки з манкою  Синоптики погіршили прогноз погоди на вихідні: які регіони постраждають найбільше  Байден хоче списати майже 5 мільярдів доларів боргу Українівсі новини дня
Бізнес
Нерухомість
15.03.2021 570

Експериментатори інтер’єрів

Впровадження експериментальних цехів на українському виробництві.  

Від поєднання стилів до функціональності та унікальності приміщення: кожен дизайнер пропонує своє бачення житла чи робочого простору. Меблеві компанії, що спеціалізуються на індивідуальних замовленнях пішли далі: в Україні активно  починають ставити експерименти над матеріалами виробництва та організацією простору.

Експериментальний відділ — це відокремлений від основного виробництва підрозділ, що спеціалізується на проведенні експериментів, досліджень та тестувань нових технологій, матеріалів або процесів.

Як працюють такі структури та чому вони є корисними дізнавалися у київської меблевої компанії Woodsystems.

 IMG_3389_27.09.24_3

Відділи, що потрібні, щоб іти в ногу з часом

Завдання і виклики експериментальних цехів у виробників напряму пов’язані із запитами проєктувальників та побажаннями клієнтів. Перш за все майстрам-технологам приносять дизайн-проєкт: тут потрібно детально розглянути всі дизайнерські рішення, визначити, з якими вузлами вже є напрацьований сценарій роботи, а що потрібно досліджувати.

За словами керівниці проєктного відділу Woodsystems Анастасії Слободянюк, одна з основних функцій дослідницького відділу — це розборка або вдосконалення механізмів корпусних меблів. Фасади, що відкриваються за особливим радіусом, міні-ліфт, з вбудованою у кухонний острів шахтою, магнітні тримачі для усіх металевих інструментів — над такими незвичними завданнями працюють інженери-технологи. Друга, не менш важлива функція, це кастомізацією елементів інтер’єру. Стільниці, острови та вітрини — всі ці елементи приміщення персоналізуються під бачення дизайнера або замовника.

Експерименти над розроблення індивідуальних проєктів відбувається в спеціально обладнаній лабораторії. Найбільше майстри працюють над поєднанням різних матеріалів у фасадах, консольних частинах або ж створенням ультратонких елементів корпусних меблів. Анастасія розповідає, що один з найпопулярніших сьогодні запитів це створення унікального дизайну всередині корпусних меблів, проте технологією не ділиться, адже це секрет виробництва.

“Зараз важливо, щоб це була краса всередині, ось як кімоно: ти відкриваєш і там «Вау!», а ззовні воно гарно, але більш стримано.”

 IMG_3390_27.09.24_4

Реалізація в умовах обмеженого простору

Що стосується концепції та функціоналу — вияснили. Наступний крок: практичне впровадження.

На прикладі Woodsystems можемо розібрати доволі суперечливе, проте практичне рішення: офіс і цех в одному приміщенні.

«Коли ми відкривались хотіли показати трушність: ось тут ми спілкуємося з клієнтом, а ось тут вже робимо його меблі. Все прозоро, все можна подивитися тут і зараз. У 2018 році площа була всього 1200 квадратів, ми приміщення навпіл перегородили вазонами: тут приймаємо клієнтів, за вазонами — технічна складова» — згадує засновник компанії Олег Крючков.

Зі збільшенням кількості замовлень виросла і потреба і просторі: сьогодні це двоповерховий хаб, з облаштованими цехами, зоною досліджень, в яку можна потрапити лише за пропуском, і десятки кабінетів проєктувальників і менеджерів.

Головною перевагою такого рішення справді є «трушність». Клієнт бачить, як і хто працює з його замовленням. Ба більше, ефект прочиненого «закулісся» легко підкупляє. З точки зору виробництва — швидка і проста комунікація між відділами.

Проте, в подібній організації роботи є свої недоліки. Шум від станків практично неможливо замаскувати. Також памʼятаємо, що пил, виробниче сміття і творчий безлад завжди супроводжуватимуть роботу в цеху. Наймати більше клінінг-менеджерів або витрачати робочий час спеціалістів на підтримання охайності приміщення — тут рішення за роботодавцем.

IMG_3388_27.09.24_2

Тренд на індивідуальність

Тяжіння до індивідуальності в дизайні властиве не лише сфері облаштуванню житла. Останніми роками все більше набирає обертів мода персоналізувати одяг, аксесуари та окремі предмети інтер’єру. З’являється все більше майстрів, що займаються виготовленням виробів ручної роботи.

Насамперед це пов’язано з бажанням споживача підкреслити свою індивідуальність та особистий стиль. З іншого ж боку подібне тяжіння розвиває галузь експериментів та досліджень у більшості сфер. Як висновок — стає рушієм прогресу, створення нових стилів та розвитку мистецтва.

Оценка материала:

5.00 / 2
Експериментатори інтер’єрів 5.00 5 2
Бізнес / Нерухомість
15.03.2021 570
Еще материалы раздела «Нерухомість»