НОВИНИ ДНЯ: "Теорія божевільного" або чому Путін не напав на Україну за часів президентства Трампа – NYT  В Україні 27 жовтня без опадів, місцями туман - вдень до 16° тепла  На вихідних в Україні буде тепло і без опадів, прогріє до +18°  "Кволі" дощі з туманами та нульова температура: прогноз погоди в Україні на вихідні  Антициклон продовжить "гуляти". Синоптики дали прогноз на вихідні в Україні  Зеленський відреагував на поїздку Гутерріша до Путіна: віддає перевагу спокусам у Казані  Контрастна температура. Синоптики повідомили про потепління та попередили, куди незабаром повернуться заморозкивсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
28.10.2024 724

Вчені виявили новий вид гігантських динозаврів: чим вони особливі

Нова знахідка допоможе вченим краще зрозуміти, як жили та розвивалися ці дивовижні істоти.

353a8958e3ae8888a1e716530164b23b_28.10.24_1

Американські вчені виявили та описали новий вид древніх гігантських динозаврів. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.

Про це повідомляє Palaeontologia Electronica.

Новий вид отримав назву Ardetosaurus viator. Він належав до родини диплодоцидів — групи величезних динозаврів з довгими шиями та хвостами, які були одними з найбільших тварин в історії нашої планети.

Вчені встановили, що ця істота жила приблизно 150 мільйонів років тому.

Особливістю виявлено динозавра була його будова тіла, характерна для всіх представників його родини. Як і інші диплодоциди, він мав довгу шию, яка дозволяла діставати листя з верхівок дерев, та потужний хвіст.

Дослідники також виявили у скелеті унікальні особливості будови кісток, які можуть допомогти визначати стать подібних динозаврів.

Вчені зазначають, що подібні динозаври були надзвичайно успішними у своїй еволюції. Вони мали особливу систему дихання, схожу на ту, що мають сучасні птахи, та ефективні способи травлення їжі.

Раніше науковці припускали, що причиною вимирання динозаврів стало падіння уламка довгоперіодичної комети, яка почала руйнуватися від зближення з Сонцем.

Під час нового дослідження вчені виміряли температуру кратера Чиксулуб одразу після того, як астероїд вбив динозаврів.

Результати дослідження свідчать про те, що температура каміння, відібраного з кратера, досягла 330 °C наприкінці крейдяного періоду — 145-66 мільйонів років тому. Результати також припускають, що внаслідок удару астероїда було виділено не так багато вуглекислого газу, як передбачалося раніше.

Оценка материала:

5.00 / 2
Вчені виявили новий вид гігантських динозаврів: чим вони особливі 5.00 5 2
Життя та Стиль / Суспільство
28.10.2024 724
Еще материалы раздела «Суспільство»