НОВИНИ ДНЯ: Як мають відбуватися вибори після завершення війни: голова ЦВК пояснив алгоритм  Домовлятись чи тиснути: Трамп опинився перед вибором у грі з Кремлем  Графіки подавання води можуть запровадити по всій Україні: нардеп назвав причину  Трамп незадоволений як Путіним, так і Зеленським: неочікувана заява Білого дому  Бензин, дизель і автогаз подешевшали в березні: які ціни на АЗС  В Україні погіршиться погода: синоптикиня повідомила, коли повернеться мокрий сніг  Тільки Трамп може бути посередником між Україною і Росією, - президент Фінляндіївсі новини дня
Бізнес
Технології
26.02.2025 385

Підміна QR-кодів: як не потрапити «на гачок» шахраїв

В Україні активізувалася шахрайська схема, пов’язана з підміною QR-кодів у загальнодоступних місцях - зловмисники використовують фішингові сайти, щоб отримати дані банківських карт громадян.

Про це повідомляють Контракти з посиланням на пресслужбу Департаменту кіберполіції Нацполіції України.

«Шахраї підмінюють QR-коди на офіційних інформаційних табличках або просто розміщують їх у громадських місцях. Скануючи такі коди, користувачі потрапляють на підроблені сайти, що імітують реальні онлайн-сервіси. У результаті зловмисники можуть отримати доступ до банківських даних і викрасти кошти», - йдеться у повідомленні.

За інформацією правоохоронців, найчастіше такі випадки трапляються у місцях, де люди активно послуговуються QR-кодами для швидких оплат: під час паркування, оплати громадського транспорту, входу на заходи чи здійснення благодійних внесків.

«Візуально відрізнити якісно підроблений код від справжнього дуже складно, тому головна порада – завжди перевіряти адресу сайту перед введенням будь-яких конфіденційних даних», - зазначили у поліції.

Правоохоронці надали низку порад для того, щоб уберегтися від шахраїв.

«Скануйте QR-коди лише з надійних джерел – уникайте кодів, розміщених на випадкових наклейках, листівках або рекламних оголошеннях. Перед скануванням перевіряйте наклейку – звертайте увагу на можливі сліди підміни (додатковий шар, нерівні краї, інший шрифт).

Використовуйте функцію попереднього перегляду посилання – більшість смартфонів дозволяють побачити URL перед переходом», - радять у НПУ.

Кіберполіція рекомендує людям завжди звертати увагу на веб-адресу після переходу за QR-кодом – навіть якщо сайт виглядає переконливо, будь-які відмінності в домені можуть бути ознакою шахрайства.

«Перевіряйте наявність захищеного з’єднання (https://) – якщо сайт не має сертифіката безпеки, вводити на ньому будь-яку інформацію небезпечно. Не вводьте банківські дані на невідомих сайтах та без необхідності. Якщо ви виявили підозрілий QR-код – повідомте адміністрацію закладу, службу підтримки або правоохоронні органи», - зазначили у пресслужбі.

Правоохоронці радять громадянам користуватися віртуальними або тимчасовими картками для онлайн-платежів – це допоможе уникнути значних фінансових втрат у разі витоку фінансових даних картки.

«Якщо ви стали жертвою шахрайства - негайно зверніться до банку для блокування картки та подайте електронне звернення до кіберполіції за посиланням», - заявили у НПУ.

Оценка материала:

5.0 / 2
Підміна QR-кодів: як не потрапити «на гачок» шахраїв 5.00 5 2
Бізнес / Технології
26.02.2025 385
Еще материалы раздела «Технології»