НОВИНИ ДНЯ: Мобілізація, терміни служби, окремі підходи для піхоти: для українців готують зміни  Гучний скандал у ЄС: чи міг Сіярто передавати Росії секретні дані про Україну  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 26 березня  Погода в Україні змінюється: в які області 26 березня прийде дощ і де прогріє до +18  На ці знаки Зодіаку чекає неймовірний сюрприз від Всесвіту найближчим часом  ЗСУ атакували російський бойовий криголам: деталі від Генштабу  Як отримати кешбек на пальне: покрокова інструкціявсі новини дня
Бізнес
Технології
16.08.2025 643

Українців попередили про хвилю шахрайств у соцмережах

Останнім часом у соцмережах зросла кількість шахрайських схем. Це створює ризики для безпеки персональних даних українців.

Про це повідомляють Контракти з посиланням на заяву уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця.

"Останнім часом у соцмережах побільшало шахрайств - від крадіжки акаунтів до виманювання грошей під виглядом “допомоги". Це ставить під загрозу ваші персональні дані", - пояснив Лубінець.

За його словами, щоб не стати жертвою кіберзловмисників:

  • не відкривайте підозрілі посилання та файли від незнайомців;
  • робіть резервні копії документів, фото й контактів та зберігайте їх у безпечному місці;
  • використовуйте надійні паролі, ліцензійне програмне забезпечення та антивірус, уникайте програм з країни-агресора;
  • налаштуйте двофакторну аутентифікацію.

Як пояснив омбудсмен, лише за цей рік до його офісу надійшло 1134 звернень щодо порушення права на захист персональних даних.

"Будьте уважними! А у разі порушення ваших прав - звертайтеся до нашого офісу", - повідомив Лубінець.

Оценка материала:

5.00 / 3
Українців попередили про хвилю шахрайств у соцмережах 5.00 5 3
Бізнес / Технології
16.08.2025 643
Еще материалы раздела «Технології»