НОВИНИ ДНЯ: Росія може втратити шанс на вигідні переговори: ветеран армії США пояснив, де прорахувався Путін  Участь КНДР у війні: в ЄС заявляють про "відчай" Росії  Трамп розкритикував ідею тимчасового "перемир’я" Путіна  5 найбагатших спортсменів усіх часів: вони заробили більше, ніж олігархи!  Заморозки в Україні нарешті відступають: синоптичний прогноз на 30 квітня  Навіщо Росія саме зараз показала солдатів КНДР, і до чого тут Трамп: відповідь політолога  Чи буде мир? Трамп, Зеленський і Путін зробили нові заявивсі новини дня
Прес-релізи
Бізнес
06.04.2025 539

Як не стати жертвою шахраїв?

Світ без інтернету сьогодні уявити практично неможливо. Ми спілкуємось, працюємо, навчаємось, робимо покупки та вирішуємо щоденні справи онлайн. Від замовлення їжі до бронювання житла — усе відбувається через кілька кліків. Але разом з цим зростає і ризик стати жертвою інтернет-шахраїв, які пристосовуються до нових технологій швидше, ніж ми встигаємо захистити себе.

Онлайн-простір, хоч і зручний, але не завжди безпечний. Важливо пам’ятати про особисту кібербезпеку, адже зловмисники часто використовують прості схеми, розраховані на неуважність чи необізнаність користувачів. Іноді достатньо одного невдалого кліка, щоб потрапити у фінансову пастку або втратити доступ до особистих акаунтів.

Що ж робити, аби уникнути небезпеки?

Найперше — використовувати складні та різні паролі для кожного сервісу. Надійний пароль — це вже половина успіху. Додатково варто вмикати двоетапну перевірку при вході в облікові записи. Це суттєво ускладнить доступ для сторонніх.

Завжди звертайте увагу на адресу сайту — вона повинна починатися з "https://", а також уникайте переходу за підозрілими лінками, особливо з повідомлень чи електронної пошти. Якщо щось виглядає підозріло — краще проігнорувати.

Публічний Wi-Fi — ще одна зона ризику. Використовуйте його з обережністю, а краще взагалі уникайте входу в особисті акаунти чи онлайн-банкінг через відкриті мережі. Також не залишайте свої дані на сумнівних сайтах — жодна знижка не варта втрати особистої інформації.

Покупки онлайн — це зручно, але водночас і небезпечно, якщо не дотримуватись елементарних правил обачності. Перед тим як щось замовити, обов’язково приділіть час перевірці магазину. Почніть з відгуків — вони часто дають уявлення про якість обслуговування, швидкість доставки та справжність товару. Якщо ви бачите лише позитивні коментарі без жодної критики — це може бути штучно створений імідж.

Зверніть увагу на наявність контактної інформації: чесний продавець завжди залишає адресу, телефон, email, а також дані про компанію. Якщо ж на сайті відсутні реквізити, або вам відповідає лише бот, краще утримайтесь від покупки. В любому випадку спробуйте перевірити чий це номер телефону в інтернеті, можливо цей продавець є шахрай.

Не діліться зайвим у соцмережах — шахраї часто черпають там інформацію для атак. І завжди зберігайте критичне мислення. У цифрову епоху це чи не найкращий захист.

Оценка материала:

5.0 / 2
Як не стати жертвою шахраїв? 5.00 5 2
Прес-релізи / Бізнес
06.04.2025 539
Еще материалы раздела «Бізнес»
  • Какую мощность генератора выбрать для частного дома Какую мощность генератора выбрать для частного дома

    Выбор правильной выходной мощности генератора для дома имеет решающее значение. Если она будет недостаточной, электрогенератор будет работать в режиме постоянной перегрузки, что чревато выходом из строя подключенной техники либо самого генератора. Избыточная мощность — это перерасход горючего и увеличение издержек на обеспечение питанием при длительных блэкаутах.

    Бізнес 30.04.2025 495
  • УУБ приділяє постійну увагу виконанню договорів купівлі-продажу необробленої деревини сторонами УУБ приділяє постійну увагу виконанню договорів купівлі-продажу необробленої деревини сторонами

    Бізнес 29.04.2025 435
  • Пароконвектомат: как выбрать и почему это лучшее решение для вашей кухни Пароконвектомат: как выбрать и почему это лучшее решение для вашей кухни

    Современные технологии уверенно завоевывают профессиональную кухню. Одним из таких универсальных решений стал пароконвектомат — многофункциональное оборудование, способное заменить сразу несколько единиц техники. Он подходит как для ресторанов, кафе и пекарен, так и для корпоративных кухонь и кейтерингов. Но как сделать правильный выбор, если вы решили пароконвектомат купить? Об этом — в нашей статье.

    Бізнес 28.04.2025 590
  • В Украине iPhone смогут работать через спутники Starlink В Украине iPhone смогут работать через спутники Starlink

    Ожидается, что уже в 2025 году в телефонах Apple появится возможность соединяться не с вышками сотовой связи, а напрямую со спутниками, причем в этом плане компания намерена активно сотрудничать со Starlink Илона Маска. Каким образом это будет работать? И правда ли, что в Украине эта функция тоже будет доступна, то есть телефоном можно будет пользоваться даже там, где нет покрытия сотовой сети?

    Бізнес 28.04.2025 456
  • 5 причин пройти курси медіатора вже цього місяця 5 причин пройти курси медіатора вже цього місяця

    У часи соціальної напруги та організаційної трансформації навички конструктивного вирішення конфліктів стають не розкішшю, а необхідністю. Медіація — це не лише про мирне врегулювання суперечок, а й про формування культури діалогу, яка дедалі більше цінується в сучасному суспільстві. Ось п’ять переконливих причин розпочати навчання вже цього місяця.

    Бізнес 25.04.2025 460