НОВИНИ ДНЯ: "Жодної дружби": Зеленський розставив крапки над "і" у питанні миру з Росією  Молоко та м'ясо зростуть в ціні? Як зміняться цінники до кінця березня та Великодня  7 прикмет і забобонів на п’ятницю, 13-те, які можуть змінити ваше життя  Закінчуються гроші? РФ може скоротити витрати в бюджеті-2026, - Reuters  Де видобувають найбільше нафти: світовий рейтинг  Зеленський порівняв Орбана з Путіним і закликав ЄС до "плану Б"  П’ятниця, 13-те: що можна робити цього дня, а що категорично заборонено — прикмети й порадивсі новини дня
Кабінет директора
Ранкова кава
17.02.2026 337

Бюджет РФ під прицілом: сенатор США озвучив у Києві сценарій краху "нафтової машини" Кремля

Американський сенатор Шелдон Вайтгаус у Києві анонсував агресивні кроки проти російського нафтового експорту. Росію можуть чекати арешти танкерів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву Вайтгауса під час спілкування з пресою в Києві. Про це повідомляють Контракти.UA.

Так, впливовий американський сенатор-демократ Шелдон Вайтгаус заявив, що що час безкарного експорту нафти в обхід санкцій добігає кінця. За його словами, Захід готовий перейти від паперових заборон до реальних силових дій у морі.

Сенатор зазначив, що на нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки союзники України нарешті дійшли згоди, що без знищення тіньового флоту РФ зупинити фінансування агресії неможливо.

План дій, озвучений сенатором, включає:

  • Деанонімізація: Розкриття справжніх власників фіктивних корпорацій, які ховають танкери під іноземними прапорами.

  • Цифровий контроль: Посилене відстеження суден, що вимикають системи моніторингу (так звані "темні рейси").

  • Страховий зашморг: Тиск на компанії, які продовжують страхувати сумнівні перевезення.

Найбільш сенсаційною частиною виступу Вайтгауса стала пропозиція використовувати досвід минулих років. Він згадав прецедент із венесуельською нафтою за рішенням президента США Дональда Трампа.

"Ми повинні бути готові зробити те, що було зроблено з танкером тіньового флоту Венесуели: висадитися на судно та захопити його, якщо це буде необхідно", - наголосив сенатор.

Така заява свідчить про те, що у Вашингтоні розглядають фізичне блокування російського експорту як реальний інструмент тиску.

Мета запропонованих кроків прагматична: перервати потік нафтодоларів, які годують російську армію. Вайтгаус впевнений, що знищення тіньового флоту змусить Путіна сісти за стіл переговорів не на його умовах, а на умовах справедливості.

Також сенатор привітав нову "морську ініціативу" європейських партнерів, яка має заблокувати Балтійське та Північне моря для російських танкерів-порушників.

Посилення боротьби з тіньовим флотом - це прямий удар по військовому бюджету РФ. Якщо США та ЄС перейдуть до практики арешту суден, це може обвалити російський нафтовий експорт на 30–40% уже в найближчі місяці.

Київ наразі активно лобіює ці санкції, адже кожен арештований танкер - це мінус кілька десятків ракет, випущених по нашій території.

Оценка материала:

5.00 / 2
Бюджет РФ під прицілом: сенатор США озвучив у Києві сценарій краху "нафтової машини" Кремля 5.00 5 2
Кабінет директора / Ранкова кава
17.02.2026 337
Еще материалы раздела «Ранкова кава»