НОВИНИ ДНЯ: Байден і Зеленський анонсували ще одну зустріч за кілька тижнів  Загарбники не встигнуть добудувати захисні споруди для Керченського мосту цього року — Плетенчук  Синоптики дали прогноз на п'ятницю і попередили про небезпеку  В Україні 25 вересня без опадів, вдень до +28°  На заході дощі з грозами: прогноз погоди на 25 вересня в Україні  В Україні з середи посилиться вітер, це може погіршити ситуацію з пожежами - синоптики  На заході туман, а в Криму - невеликий дощ: прогноз погоди на 24 вереснявсі новини дня
02.01.2013 20:00 8703

Перереєстрація зімельних ділянок не буде обовязковою

У Департаменті державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Укрдержреєстру заявили, що перереєстрація права власності на землю шляхом внесення до держкадастру не буде обов’язковою.

Перереєстрація не буде обов’язковою. Реєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі обов’язковим буде тільки тоді, коли власник землі проводитиме з нею які-небудь юридичні дії, зазначають у департаменті.

Зауважимо, однак, що згідно закону «Про державний земельний кадастр», який вступив в силу з 1 січня 2013 року і вніс зміни у порядку реєстрації прав власності на земельні ділянки, передбачається, що у разі, «якщо протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстровано з вини заявника, то державна реєстрація земельної ділянки скасовується».

Згідно закону, щоб зареєструвати в держкадастрі земельну ділянку, власнику необхідно буде звернутись до уповноваженого реєстратора з відповідною заявою. Реєстратор протягом 14 днів має прийняти рішення щодо внесення відомостей до кадастру або ж мотивованої відмови. При цьому, як зазначили в Департаменті, за таку реєстрацію в земельному кадастрі необхідно буде сплатити мито в розмірі 120 грн. Стільки ж буде коштувати витяг з держкадастру, який підтверджуватиме право власності на землю, передає УНН.

З 1 січня згідно Закону «Про державний земельний кадастр» в Україні скасовується державний акт на земельну ділянку, замість якого достатньо буде мати витяг з кадастру.

Відповідно до закону Державний земельний кадастр – єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташованих в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами.

Земельна ділянка може бути об’єктом цивільних прав, тільки після включення в держземкадастр та надання кадастрового номера. Реєстрація земельної ділянки в земельному кадастрі здійснюється на підставі заяви власника з додатком документації із землеустрою. На підтвердження реєстрації заявнику видається витяг з кадастру.

 

Оценка материала:

3.67 / 3
Перереєстрація зімельних ділянок не буде обовязковою 3.67 5 3
Бізнес / Ринки та компанії
02.01.2013 20:00 8703
Еще материалы раздела «Ринки та компанії»