НОВИНИ ДНЯ: Чому Зеленський бачить у Трампі шанс на завершення війни: The Telegraph дізнався деталі  "Довгі Нептуни" та 30 тисяч дальнобійних дронів: Зеленський розповів про українську зброю  Похолодання в Україні: синоптик розказав, де температура впаде до "мінусів"  У четвер Україні прогнозують погіршення погоди: дощ, сніг та ожеледицю  В Україні 20 листопада буде вітряно, на заході - похолодання та дощ із мокрим снігом  Потепління до +14, але ненадовго: синоптикиня озвучила прогноз погоди в Україні на 19 листопада  Зима близько: де в Україні чекати на сніг в понеділоквсі новини дня
11.02.2013 18039

Нацбанк пояснив правила обміну валюти для українців

Національний банк України дав роз'яснення щодо практичного застосування деяких норм Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженої постановою НБУ від 12 грудня 2002 року № 502, зареєстрованої в Мінюсті за №21/7342.

Регулятор пояснив, що проведення валютно-обмінних операцій здійснюється на підставі документів, що дають можливість з’ясувати резидентність фізичної особи. Для фізичної особи-резидента це - паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон без відмітки, що підтверджує постійне проживання за кордоном, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, що видане в Україні, посвідчення біженця, що видане в Україні, посвідка на постійне проживання в Україні.

Для фізичної особи-нерезидента це - національний паспорт громадянина іншої держави, паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відміткою в паспорті про постійне проживання за кордоном, акредитаційна картка, видана Міністерством закордонних справ України.

Під час здійснення валютно-обмінних операцій, незалежно від суми операції, касовий працівник за допомогою ксерокса робить копію першої та другої сторінки паспорта громадянина України. У разі пред’явлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон або національного паспорта громадянина іншої держави касовий працівник знімає ксерокопію першої сторінки та за наявності відмітки про постійне місце проживання також і цю сторінку, у разі пред’явлення посвідки на постійне проживання – здійснюється ксерокопіювання машинозчитуваної сторінки (сторінки даних) посвідки на постійне проживання.

Зазначені сторінки засвідчуються відбитком штампа каси банку, фінансової установи та разом з квитанцією про здійснення валютно-обмінної операції підшиваються в документах дня банку, фінансової установи. Відбиток штампа проставляється таким чином, щоб його центральна частина розміщувалася на фотографії фізичної особи.

Під час купівлі у фізичної особи залишку іноземної валюти меншого, ніж номінальна вартість мінімальної банкноти, що перебуває в обігу, копіювання документів, на підставі яких здійснена ідентифікація фізичної особи, не здійснюється.

Банк, фінансова установа, керуючись вимогами пункту 5.16 глави 5 Інструкції, може доповнювати у квитанції за формою №377-К необхідну кількість рядків для заповнення ідентифікаційних даних фізичної особи.

Під час проведення валютно-обмінних операцій на суму, що перевищує 50 тис. гривень, але яка не перевищує 150 тис. гривень, копія реєстраційного номера облікової картки платника податків не знімається та в документах дня не зберігається.

За матеріалами Незалежної асоціації банків України

Оценка материала:

5.00 / 2
Нацбанк пояснив правила обміну валюти для українців 5.00 5 2
Бізнес / Фінанси та банки
11.02.2013 18039
Еще материалы раздела «Фінанси та банки»