<
НОВИНИ ДНЯ: Стюардеса назвала єдине місце, куди ніколи не можна сідати в літаку  На Україну насувається сильна спека: синоптикиня назвала дати  Зеленський: з російських олігархів почали знімати санкції, це необхідно зупинити  Експерт про можливу відправку військ КНДР в Україну: закінчиться сумно для Пхеньяна  Пропагандисти в Росії скиглять, що "СВО" провалилася  Грозові зливи та спека. Синоптик дала прогноз на 29 червня в Україні  Навіщо Китаю заморожування російсько-української війни: політолог звернув увагу на цікавий моментвсі новини дня
15.02.2014 1935

Консервація ЧАЕС коштуватиме 385 мільярдів гривень

Остаточне закриття і консервації (ОЗіК) енергоблоків № 1, 2, 3 Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС) буде завершено до 2028 р., а кошторисна вартість робіт оцінена більш ніж в 385 млрд грн.

ДСП ЧАЕС отримала «Експертний звіт щодо розгляду проектної документації проекту «Остаточне закриття і консервація блоків № 1,2, 3 Чорнобильської АЕС».

«Остаточною метою проекту ОЗіК є приведення блоків № 1,2,3 до стан, що дозволить забезпечити безпечне контрольоване зберігання радіоактивних речовин і джерел іонізуючого випромінювання, які перебувають в них, протягом усього періоду витримки реакторних установок (до 50 років) і безпечний демонтаж реакторних установок. Реалізація етапу Озік триватиме до 2028 р., кошторисна вартість робіт за проектом становить понад 385 млрд грн», - йдеться в повідомленні.

Роботи за проектом будуть виконуватись по чергах:

1 черга - реконструкція системи протипожежного водопостачання ЧАЕС.
2 черга - демонтаж і подрібнення технологічних каналів та каналів системи управління і захисту блоків 1, 2, 3.
3 черга - консервація реакторів і локалізація зони консервації блоків 1, 2.
4 черга - реконструкція шатрів центрального залу реакторних установок та демонтаж завантажувально-розвантажувальних машин блоків 1, 2.
5 черга - консервація реактора та локалізація зони консервації блоку 3.
6 черга - реконструкція шатру центрального залу реакторної установки і демонтаж завантажувально-розвантажувальної машини блоку 3.

Загалом затверджена стратегія зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС передбачає: ОЗіК в період з 2014 по 2028 рр; витримка найбільш забрудненого устаткування (контуру багаторазової примусової циркуляції (КМПЦ) і реактора в період з 2028 за 2046 рр.; демонтаж КМПЦ і реактора в період з 2046 за 2064 рр.

Кінцевою метою зняття з експлуатації головних корпусів, будівель і споруд ЧАЕС, що містять радіоактивні речовини, є повний демонтаж обладнання та дезактивація будівельних конструкцій до рівнів обмеженого звільнення, встановлених для промислової площадки електростанції.

За матеріалами: Еспресо.TV

Оценка материала:

5.00 / 1
Консервація ЧАЕС коштуватиме 385 мільярдів гривень 5.00 5 1
Бізнес / Ринки та компанії
15.02.2014 1935
Еще материалы раздела «Ринки та компанії»