НОВИНИ ДНЯ: Що може переламати ситуацію на Авдіївському напрямку: відповідь експерта  У США назвали досягнення українського контрнаступу  Стаття WP про проблеми контрнаступу та слова Столтенберга про "погані новини": експерт назвав цілі заяв  До кипіння чи після: коли потрібно додавати лавровий лист в пельмені і навіщо він потрібен  "Ситуація щомісяця погіршуватиметься": Портников зробив невтішний прогноз про допомогу США Україні  Багато хто їх припускається: чотири помилки під час приготування новорічного салату "Олів'є"  Щоб гуляш не був сухим: запам'ятайте основні секрети приготування і вибору м'ясавсі новини дня
05.03.2014 16:15 9750

Росія відмовилась постачати паливо на українські АЕС

За словами віце-прем'єра Росії Дмитра Рогозіна, є проблеми, пов'язані з транзитом ядерного палива через територію України, і питання, пов'язані з постачанням палива на атомні станції України

Тому Росія ввела заборону на постачання ядерного палива для українських АЕС. Запасів палива на українських АЕС залишилося на березень і квітень, введено заборону на пересування палива через нестабільну ситуацію в Україні, заявив Рогозін.

"У нас проблеми з транзитом ядерного палива через територію України до наших партнерів у Східній Європі, і є питання, пов'язані з постачанням палива на самі атомні станції України", - заявив Рогозін в середу, 5 березня на зустрічі президента з членами уряду.

"Запас палива на АЕС України є на березень і квітень. Поки введено заборону на такого роду пересування палива через нестабільну ситуацію в країні", - сказав він.

Рогозін додав також, що російська держкорпорація "Росатом" планує звернутися до керівництва Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) з проханням провести додаткову інспекцію периметра безпеки українських АЕС.

Віце-прем'єр РФ пояснив, що в даний час периметр безпеки українських АЕС охороняється силами приватних охоронців, внутрішніх військ України та СБУ. За його словами, поки робота українських АЕС не викликає тривоги.

Україна в 2013 році закупила свіже ядерне паливо (СЯП) на суму $ 600,596 млн. За даними Державної служби статистики, за цей період для українських АЕС закуповували паливо тільки російського виробництва.

За повідомленням ZN.ua.

Оценка материала:

5.00 / 2
Росія відмовилась постачати паливо на українські АЕС 5.00 5 2
Бізнес / Ринки та компанії
05.03.2014 16:15 9750
Еще материалы раздела «Ринки та компанії»