Бізнес
Ринки та компанії
Кияни можуть залишитися без гарячої води через борги ЖЕО та бюджетників
Накопичена заборгованість споживачів за теплову енергію ставить під загрозу проведення опалювального сезону в столиці. Київенерго змушена йти на крайні кроки і почне відключення боржників по всьому місту.
Заборгованість ЖЕО, ОСББ та бюджетних організацій столиці за теплову енергію досягла критичної позначки у 1957,1 млн грн і зросла з початку поточного року на 212,7 млн грн. Через це Київенерго не може розрахуватися за газ перед Нафтогазом і той погрожує припинити його поставки на ТЕЦ компанії.
Нафтогаз неодноразово попереджав Київенерго про можливе припинення подачі газу для вироблення теплової енергії та необхідність сплатити заборгованість, яка станом на 1 червня 2014 року становить 2,6 млрд грн. До того, щоб цього не допустити Київенерго зобов`язалося здійснити погашення боргу перед НАКом двома траншами: 50% до 1 липня, залишок – до 1 жовтня, тобто до початку опалювального сезону.
При цьому компанія закликає ЖЕО, ОСББ та бюджетні організації столиці до 1 липня ц.р. погасити частину боргу за теплову енергію.
Київенерго вже домовилась з КМДА про поетапне погашення заборгованості: на першому етапі ЖЕО та організації, що фінансуються з міського та районних бюджетів, повинні виплатити 50% або 970 млн грн заборгованості за теплову енергію, на другому етапі, який завершиться 1 жовтня, має бути погашена решта суми.
«Накопичена заборгованість споживачів за теплову енергію ставить під загрозу проведення опалювального сезону в столиці, і тому ми змушені йти на крайні кроки. Для того щоб не відключати всіх споживачів від тепла і увійти в опалювальний сезон, компанія почне відключення боржників по всьому місту. У той же час ми розуміємо складну економічну ситуацію в країні і згодні реструктуризувати наявну заборгованість. При цьому нам необхідні гарантії 100% оплати поточних платежів та погашення накопиченої за попередні періоди заборгованості», – сказав директор СВП «Київські теплові мережі» ПАТ «Київенерго» Євген Глушак.
Основні боржники Київенерго: житловий сектор Києва - 1131,1 млн грн, установи та організації, що фінансуються з державного бюджету, – 51,8 млн грн, установи та організації, що фінансуються з міського та районних бюджетів, – 740,1 млн грн.