НОВОСТИ ДНЯ: Краще порізати на метал. Експерт оцінив наслідки ударів по російських кораблях та човну у Криму  Рецепт пишного омлету з сиром без молока  "Це не політика, а докази": прокурор МКС прокоментував ордер на арешт Путіна  Ракета "Нептун" не встигла пройти випробування. Її тестували на реальних цілях, - Неїжпапа  Омлет "Пуляр": найвідоміший сніданок Франції  Е-декларації для чиновників відкриють: Рада ухвалила закон  Британська розвідка назвала причину послаблення оборони росіян під Бахмутомвсе новости дня
Прес-релізи
Інше
14.01.2015 407

Какой директор удобнее - "добровольный" или "законный"?

Прежде чем подать иск в арбитражный суд, выписать доверенность или начать продажу имущества от лица директора предприятия, необходимо разобраться, какую наиболее грамотную стратегию мы можем выбрать в соответствии с новыми нормами ГК РФ.

Для этой цели следует разобраться в том, о какой разновидности представительства директора того или иного юридического лица идет речь. Если представитель назначен на добровольных началах, то в отношении к нему применимо подавляющее большинство норм ГК РФ, приведенных в главе № 10. В случае с законным представителем мы можем говорить лишь о нормах, прописанных в статьях 182 – 183. Поскольку нормы по доверенностям не применимы к законным представителям, коими и могут являться директора.

В случае признания директора в качестве добровольного представителя, руководство компании столкнется с массой дополнительных и никому не нужных неудобств. К примеру, при увольнении такого директора, автоматически прекращается действие всех выданных им доверенностей. При увольнении «обычного» законного директора ничего подобного не происходит, поэтому принятое решение будет являться не только неудобным, но и неправильным.

Аналогичная ситуация наблюдается и в вопросе срока действия доверенностей. В случае работы с директором в качестве добровольного представителя, выписка доверенностей, превышающих срок действия полномочий должностного лица, не представляется возможной. К примеру, полномочия директора заканчиваются 30 июня 2015 года. В ходе собрания акционеров, которое должно пройти 1 июля, возможность выписки доверенности уже будет отсутствовать, что является критически неудобной ситуацией.

Временный директор также не имеет права распоряжаться всеми наделенными полномочиями в полном объеме, к примеру, распродать ценные активы компании, что ранее наблюдалось в нашей правовой среде практически повсеместно. Понятие добровольный директор подразумевает скорее статус хранителя и наблюдателя, перед которым поставлена задача, поддерживать предприятие в надлежащем состоянии.

В тех случаях, когда директор вступает в занимаемую должность, при этом путь через назначение или избрание не принципиален, у него появляется определенный набор полномочий, который можно смело назвать очень обширным. Представительство является законным именно через неограниченный объем таких полномочий.

В процессе подготовки статьи были использованы уникальные материалы, предоставленные работниками АБ «Эксперт», которые также оказали неоценимую информационную поддержку при подготовке статьи.

Оценка материала:

5.00 / 1
Какой директор удобнее - "добровольный" или "законный"? 5.00 5 1
Прес-релізи / Інше
14.01.2015 407
Еще материалы раздела «Інше»
 • Будуємо ефективну команду: способи об'єднання колективу Будуємо ефективну команду: способи об'єднання колективу

  Дізнайтеся, наскільки важливе використання емоційного інтелекту на кожному етапі воронки продажів. Від привернення клієнтів до створення лояльності - покращуйте взаємодію та результати.

  Інше 14.09.2023 240
 • Що таке медичний канабіс та що пропонують легалізувати в Україні Що таке медичний канабіс та що пропонують легалізувати в Україні

  Тема легалізації медичного канабісу дуже жваво обговорювали останніми місяцями. Питання медичного канабісу періодично спливає в Верховній раді ще з 2019 року. Спочатку тема була настільки табуйованою, що це викликало нечуваний резонанс. Пізніше, коли пристрасті в суспільстві та серед можновладців трошки вляглись, МОЗ запустив проект закону, який мав легалізувати канабіс. Але результат вийшов не зовсім таким, як очікувалось.

  Інше 22.08.2023 127
 • Початківцям у Світі Вейпінгу - Як Зробити Правильний Вибір Початківцям у Світі Вейпінгу - Як Зробити Правильний Вибір

  Відкрийте світ вейпінгу з упевненістю! Як вибрати та купити поди для pod систем. Гарантований смак та комфорт чекають на вас!

  Інше 19.08.2023 248
 • ТРЦ Respublika Park у Києві підтримує Україну через благодійні проєкти ТРЦ Respublika Park у Києві підтримує Україну через благодійні проєкти

  Respublika Park, один із найбільших у Східній Європі торгових центрів, розташований у Києві, активно підтримує українських захисників та постраждалих від російської агресії. Генеральний директор Respublika Park Юлія Щаслива детально розповіла про ряд благодійних ініціатив та співпрацю з різними організаціями, які надають допомогу українцям у цей складний період.

  Інше 09.08.2023 264
 • Гастрит зі зниженою кислотністю: які трави допоможуть вирішити проблему Гастрит зі зниженою кислотністю: які трави допоможуть вирішити проблему

  Гастрит - одне з найпоширеніших захворювань шлунка. Запалення слизової оболонки може бути спричинене певними бактеріями або внутрішніми несприятливими обставинами. У будь-якому з випадків потрібна правильна та своєчасна терапія, до комплексу якої можуть входити й відвари з лікарських рослин, таких як подорожник, полин тощо.

  Інше 31.07.2023 303