НОВИНИ ДНЯ: Хто переживе кінець світу: вчені назвали найстійкішу істоту на планеті  Найкращий захист від балістики РФ: авіаексперт назвав унікальний спосіб перехоплення ракет  Що зірки нам пророкують: гороскоп на 16–22 березня 2026 року  Дешевше за ракети, швидше за звук: США відновлюють випробування "гармати майбутнього"  Перший молодик весни 2026: кінець складного періоду - що чекає на кожен знак Зодіаку  Ціни на популярний овоч в Україні різко впали: у чому причина  Місячний гороскоп на 16–22 березня: що рекомендується робити кожного дня тижнявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
24.01.2021   РФ   AP , Reuters, EPA, BBC, Bloomberg

Мітинги за Навального в Росії: бійки, кров та тисячі затриманих

Більше двох тисяч людей затримали, ще десятки постраждали на масових мітингах проти російської влади та на підтримку ув'язненого опозиціонера Олексія Навального у різних регіонах Росії.
За даними російського сайту "ОВД-инфо", на акціях по всій Росії затримали щонайменше 3,4 тис людей. Як відзначає інше медіа The Bell, це історичний рекорд щодо затримань. Попередній був у червні 2017 року, коли на антикорупційній акції Навального було 1769 затриманих. Найбільше схоплених - понад 1300 - у Москві, також відомо про більше 500 у Санкт-Петербурзі, близько сотні у Новосибірську та десятки - в інших містах. Затримання часто були жорсткими - із застосуванням сили та кийків. Серед затриманих були і лідери протесту - Юлія Навальна (згодом стало відомо, що її відпустили) та Любов Соболь. Також у автозаки потрапили багато журналістів, зокрема відомий блогер Ілля Варламов.
На Страсному бульварі у Москві учасники акцій вступили у сутички з ОМОНівцями - сталися групові зіткнення. З одного поліцейського зірвали шолом та гралися ним у футбол. Канал "Дождь" також повідомив, що на одній з вулиць закидали сніжками урядову машину (ймовірно - ФСБ), водію травмували око і його госпіталізували.
Російська державна агенція "РИА Новости" з посиланням на анонімне джерело повідомляє про 39 постраждалих серед силовиків. За словами співрозмовника агентства, вони отримали травми під час акцій протесту в столиці. Травми несерйозні, додало джерело. Скільки постраждало учасників акції, точно невідомо. Утім мова точно йде про десятки. Відомо, що у Петербурзі поліцейський вдарив ногою жінку і її забрала швидка. Жінка вдарилася головою об асфальт і отримала струс мозку, закриту черепно-мозкову травму і гематому потилиці, повідомляє Baza. Вона у стані середньої тяжкості. Начальник управління інформації ГУ МВС по Петербургу В'ячеслав Степченко повідомив виданню "Підйом", що у відомстві вивчають відео удару жінки.
У кінці московських протестів мітингарі пішли до в'язниці "Матроська тиша", в якій утримують Олексія Навального. Звідти повідомили про жорсткі затримання поліції з застосуванням кийків та побиттям ногами лежачих.
Гаслами акцій стали "Путін - злодій", "Геть царя", "Свободу Навальному", а також скандували "Аквадискотека" - це відсилка до розслідування Олексія Навального про "палац Путіна". За оцінками Reuters, у Москві на акцію вийшло близько 40 тисяч людей. Російське МВС називає у десять разів меншу цифру: "На Пушкінській площі міста Москви на несанкціонований захід зібралося близько 4 тисяч людей".
"Точну оцінку чисельності дати важко, але вже ясно, що це найбільша несанкціонована акція за останні десять років. Людей вже явно не зупиняє те, що влада не дозволяє мітингувати" - відзначає кореспондент BBC Сергій Горяшко.
"Поліція продемонструвала жорсткість, але й учасники мітингу стали сміливішими. По всій Росії у поліцейських кидалися сніжками. Зіткнення в Москві на Страсному нагадували бійки на Болотній площі 6 травня 2012 року. Дуже ймовірно, що аналогії на цьому не закінчаться - Слідчий комітет уже оголосив, що почав перевірку за фактами насильства над поліцейськими", - додає журналіст.
Соратник Навального Леонід Волков оголосив про нові акції по всій країні в наступні вихідні. Очевидно, що вони теж будуть несанкціонованими владою.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
традиции, Шахтер, Бахмут, карантин, туризм, женщины, война, музыка, Сергей Смоленцев, Верховная Рада, терроризм, экология, живопись, соревнования, #Євромайдан, выставки, автомобили, Россия, пожары, корабли, мода, обстрелы, футбол, столкновения, животные, Новый Год, искусство, спорт, культура, пляжи, история, портрет, мир, оккупация, архитектура, учения, ЗСУ, марш, Путин, ВМС, технологии, фотопроект, природа, Зеленский, медицина, стихийные бедствия, дизайн, выборы, город, Порошенко, фестивали, Майдан, юмор, джаз, зима, Киевщина, протесты, Киев, Нацгвардия, передовая, политика, Александр Зубко, путешествия, акции, сборная Украины, военная техника, митинги, уикенд, Карпаты, Донбасс, полиция, Київ, ВСУ, Париж, НАТО, фотоподборки, Динамо, Польша, пандемия, авиация, дети, самолеты, Китай, Львів, Одесса, суд, солдат, Дмитрий Дятлов, праздники, Війна, церковь, фотография, люди, пейзажи, коронавирус, общество, Україна, США, фотоконкурсы, ДСНС