НОВИНИ ДНЯ: Чистий четвер-2026: чому слід митися до світанку, а що категорично не можна робити цього дня  Удари ЗСУ по тилах РФ підривають здатність ворога вести бойові дії в Україні  Що не можна класти у великодній кошик: священник назвав заборонені продукти  Україна створює аналог Patriot: коли запрацює нова система ППО  Ці речі категорично не можна робити на Великдень: інакше накличете біду  Цей простий трюк з одним інгредієнтом змусить огірки рости вдвічі швидше  Прати чи ні в Чистий четвер 2026 року: що кажуть традиції та народні прикмети, коли ця важлива подіявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
24.01.2021   РФ   AP , Reuters, EPA, BBC, Bloomberg

Мітинги за Навального в Росії: бійки, кров та тисячі затриманих

Більше двох тисяч людей затримали, ще десятки постраждали на масових мітингах проти російської влади та на підтримку ув'язненого опозиціонера Олексія Навального у різних регіонах Росії.
За даними російського сайту "ОВД-инфо", на акціях по всій Росії затримали щонайменше 3,4 тис людей. Як відзначає інше медіа The Bell, це історичний рекорд щодо затримань. Попередній був у червні 2017 року, коли на антикорупційній акції Навального було 1769 затриманих. Найбільше схоплених - понад 1300 - у Москві, також відомо про більше 500 у Санкт-Петербурзі, близько сотні у Новосибірську та десятки - в інших містах. Затримання часто були жорсткими - із застосуванням сили та кийків. Серед затриманих були і лідери протесту - Юлія Навальна (згодом стало відомо, що її відпустили) та Любов Соболь. Також у автозаки потрапили багато журналістів, зокрема відомий блогер Ілля Варламов.
На Страсному бульварі у Москві учасники акцій вступили у сутички з ОМОНівцями - сталися групові зіткнення. З одного поліцейського зірвали шолом та гралися ним у футбол. Канал "Дождь" також повідомив, що на одній з вулиць закидали сніжками урядову машину (ймовірно - ФСБ), водію травмували око і його госпіталізували.
Російська державна агенція "РИА Новости" з посиланням на анонімне джерело повідомляє про 39 постраждалих серед силовиків. За словами співрозмовника агентства, вони отримали травми під час акцій протесту в столиці. Травми несерйозні, додало джерело. Скільки постраждало учасників акції, точно невідомо. Утім мова точно йде про десятки. Відомо, що у Петербурзі поліцейський вдарив ногою жінку і її забрала швидка. Жінка вдарилася головою об асфальт і отримала струс мозку, закриту черепно-мозкову травму і гематому потилиці, повідомляє Baza. Вона у стані середньої тяжкості. Начальник управління інформації ГУ МВС по Петербургу В'ячеслав Степченко повідомив виданню "Підйом", що у відомстві вивчають відео удару жінки.
У кінці московських протестів мітингарі пішли до в'язниці "Матроська тиша", в якій утримують Олексія Навального. Звідти повідомили про жорсткі затримання поліції з застосуванням кийків та побиттям ногами лежачих.
Гаслами акцій стали "Путін - злодій", "Геть царя", "Свободу Навальному", а також скандували "Аквадискотека" - це відсилка до розслідування Олексія Навального про "палац Путіна". За оцінками Reuters, у Москві на акцію вийшло близько 40 тисяч людей. Російське МВС називає у десять разів меншу цифру: "На Пушкінській площі міста Москви на несанкціонований захід зібралося близько 4 тисяч людей".
"Точну оцінку чисельності дати важко, але вже ясно, що це найбільша несанкціонована акція за останні десять років. Людей вже явно не зупиняє те, що влада не дозволяє мітингувати" - відзначає кореспондент BBC Сергій Горяшко.
"Поліція продемонструвала жорсткість, але й учасники мітингу стали сміливішими. По всій Росії у поліцейських кидалися сніжками. Зіткнення в Москві на Страсному нагадували бійки на Болотній площі 6 травня 2012 року. Дуже ймовірно, що аналогії на цьому не закінчаться - Слідчий комітет уже оголосив, що почав перевірку за фактами насильства над поліцейськими", - додає журналіст.
Соратник Навального Леонід Волков оголосив про нові акції по всій країні в наступні вихідні. Очевидно, що вони теж будуть несанкціонованими владою.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Порошенко, ВМС, джаз, карантин, Китай, Верховная Рада, Зеленский, визиты, корабли, уикенд, церковь, Путин, передовая, пейзажи, акции, мир, обстрелы, Динамо, фотоподборки, архитектура, Шахтер, столкновения, терроризм, Александр Зубко, портрет, сборная Украины, Сергей Смоленцев, НАТО, авиация, праздники, Київ, Львів, политика, Донбасс, Бахмут, #Євромайдан, юмор, Дмитрий Дятлов, зима, Киевщина, живопись, автомобили, Россия, Україна, люди, город, музыка, Майдан, Польша, солдат, митинги, мода, учения, фотоконкурсы, Війна, путешествия, ВСУ, пляжи, искусство, фотография, фотопроект, оккупация, культура, Новый Год, фестивали, технологии, медицина, выставки, женщины, дети, Нацгвардия, футбол, стихийные бедствия, традиции, спорт, история, пандемия, полиция, военная техника, пожары, природа, Париж, протесты, самолеты, Одесса, животные, соревнования, война, суд, общество, марш, коронавирус, Киев, дизайн, ДСНС, ЗСУ, выборы, США, туризм, Крым