НОВИНИ ДНЯ: В Україні планують збільшити оплачувану відпустку до 28 днів: подробиці  Морози не покинуть Україну до кінця місяця: коли чекати на потепління  Новий заступник голови СБУ і не тільки: Зеленський затвердив кадрові перестановки  Гороскоп на 13 січня для всіх знаків зодіаку: кому день відкриє нові перспективи  Рютте: РФ застосовує "Орєшнік", щоб зламати підтримку України з боку НАТО  Гороскоп на 13 січня за картами Таро: Козерогам - перевантаження, Рибам - ілюзії  Трагедія в київській школі: у Раді обговорюють встановлення пропускних рамоквсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
17.03.2021   Київ, Україна   Олександр Зубко

100 років від дня народження El Gran Astor

11 березня 1927 року на світ з’явився композитор, який підніс музику танго від популярного жанру до класичної музики — видатний Астор Пьяцолла.
Золотою добою танго вважаються сорокові роки XX сторіччя. Тоді в Аргентині пісні та інструментальні п’єси виконували окремі співаки та великі оркестри, в кафе, кабаре, клубах, в парках та просто на вулиці, і танцювали під цю музику теж будь-де. З появою рок-н-ролу та політичними змінами в країні популярність жанру різко зменшилась. Саме в цей час Астор Пьяцолла став писати музику танго, спираючись на класичну освіту та загальну музичну ерудицію. Його стиль «танго нуево» виявився настільки революційним, що поділив публіку на два протилежних табори: гарячих прихильників та відчайдушних супротивників. В Аргентині композитору чинили усілякі перешкоди і неодноразово погрожували фізичною розправою. Офіційне визнання на батьківщині затягнулося на три десятки років, та і міжнародний успіх досить дорого давався Астору. Окремою його заслугою стало використання бандонеону для сольних партій, і маестро не лише їх писав, але й сам виконував. Він один з небагатьох композиторів, хто особисто зіграв майже усі свої твори.
Тож кінець лютого та весь березень в Україні відзначені значно більшою, ніж зазвичай, кількістю концертів, де виконується музика Астора Пьяцолли та танго загалом. Саме більшою кількістю, бо його музика постійно присутня в репертуарі як класичних, так і джазових колективів. Один з виступів, «Viva Piazzolla», безпосередньо у день народження, 11 березня, відбувся у Національному будинку органної та камерної музики, що у Києві. В усьому світі бандонеон лишається досить рідкісним інструментом, зокрема через те, що існує кілька варіантів конструкції, тож його успішно замінює акордеон або ж баян, як було і на цьому концерті — на баяні грав Андрій Дубій. Другим майже обов’язковим інструментом для жанру «tango nuevo» є скрипка, але от її не було. Натомість більшу частину творів було зіграно з флейтою Тамари Рой, а цей інструмент активно використовувався у танго ще у кінці XIX – початку XX сторічь, тож якоюсь мірою це було «повернення до витоків». У ті ж часи ж активно використовувалася гітара, що загалом типово для Латинської Америки. Цього вечора гітаристів виступало аж двоє, хоча грали вони по черзі: це були Андрій Шипунов та Дмитро Кушніров. Пізніше флейту та гітару у танго витіснили бандонеон та фортепіано, але на цьому концерті усі інструменти взаємодіяли. За фортепіано був Юрій Багмет. Єдиним «сталим» інструментом є контрабас, і на ньому грав Сергій Філіпович. Пісні ж прозвучало лише дві, їх виконувала Ольга Швидка. Свято безумовно вдалося, публіка вітала артистів стоячи та викликала на біс.
Текст та фото — Олександр Зубко

Андрій Шипунов гітара, Тамара Рой флейта

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
акции, солдат, музыка, путешествия, учения, оккупация, Верховная Рада, женщины, пожары, город, ВМС, суд, Київ, дети, полиция, Порошенко, фотопроект, животные, соревнования, Сергей Смоленцев, экология, Дмитрий Дятлов, Новый Год, коронавирус, джаз, общество, фотоконкурсы, корабли, Донбасс, медицина, США, Россия, пандемия, футбол, портрет, праздники, природа, Китай, архитектура, история, передовая, пляжи, стихийные бедствия, пейзажи, НАТО, традиции, дизайн, Киевщина, протесты, Україна, ЗСУ, сборная Украины, Зеленский, Майдан, политика, Шахтер, уикенд, выборы, Війна, искусство, ДСНС, самолеты, Польша, терроризм, Львів, люди, туризм, авиация, обстрелы, Бахмут, фотография, зима, живопись, Нацгвардия, Александр Зубко, мода, #Євромайдан, юмор, карантин, выставки, мир, столкновения, фотоподборки, Одесса, фестивали, Путин, Киев, война, Динамо, культура, визиты, ВСУ, Париж, спорт, митинги, военная техника, церковь, технологии, автомобили, марш