НОВИНИ ДНЯ: Вступ до коледжів після 9 та 11 класів: як проходитимуть іспити у 2026 році  Медовий Спас 2026 року: коли святкуємо, що обов’язково потрібно зробити та яких помилок варто уникати  Експерти не радять вмикати ці режими прання, бо вони псують одяг: речі втрачають форму та колір  Риби, Раки та Скорпіони: фінансова ситуація до кінця липня може різко змінитися  Як правильно зрізати зелень, щоб вона відростала знову  Гороскоп на 21 липня за картами Таро: Рибам - успіх, Терезам - не поспішати  Найкращі види газонних трав: що посіяти, щоб не коситивсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
22.04.2021   Донбас, Україна   Радіо Свобода

Українські військові розповіли про обстріли з мінометів. Життя на передовій

У Зайцевому, що під Горлівкою, Донецької області, військові Збройних сил України тримають оборону вже не перший день. За словами солдатів, останні кілька тижнів на околицях Горлівки відчувається активізація бойових дій. Як вони розповіли, днями військові позиції російські гібридні сили обстріляли із мінометів, гранатометів та іншого озброєння. Також в цих районах, кажуть українські вояки, бойовики мінують територію дистанційно – дронами закидають міни ПОМ-2, які заборонені Оттавською конвенцією. Утім, Росія продовжує їх використовувати, оскільки цю конвенцію, на відміну від України, не підписала (Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків, Кремль відкидає ці звинувачення).
Обстріли військові оцінюють як провокації. Мета, кажуть, одна – втягнути в бій Збройні сили та продовжити ескалацію на Донбасі. Бойовики ж на своїх ресурсах звинувачують в обстрілах, навпаки, ЗСУ.
Українські військові розповідають, що дають відповідь на вогонь противника, проте лише у тому випадку, коли є явна загроза життю та здоров’ю або ж висувається диверсійна група. Вже незабаром після виїзду журналістів українські військові повідомили, що їхні позиції знову обстріляли із мінометів.
Із 00:01 27 липня 2020 року на Донбасі набрала чинності чергова домовленість про «повне та всеосяжне припинення вогню», яка формально чинна й далі, попри численні порушення її російськими гібридними силами, про що щодня повідомляють в штабі ООС. Ці сили, за повідомленнями штабу, порушують її, як і всі попередні такі домовленості, практично щодня, внаслідок чого українські військові час від часу – і останнім часом дедалі частіше – зазнають поранень чи й гинуть.
На цей час, за повідомленнями, внаслідок обстрілів противника й підривів на вибухових пристроях протягом нинішнього перемир’я загинули принаймні 35 українських військовослужбовців (із них близько 28 лише протягом цього року), ще понад 85 були поранені чи зазнали бойових травм.

Позиції військових, як вони розповідають, регулярно мінують мінами ПОМ-2, які закидають дронами

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
выборы, соревнования, самолеты, корабли, авиация, мир, технологии, ЗСУ, пожары, Донбасс, Китай, Велика Британія, военная техника, дизайн, живопись, уикенд, ДСНС, Киевщина, НАТО, пандемия, Польша, культура, политика, карантин, пейзажи, Львів, автомобили, традиции, Париж, Александр Зубко, туризм, Зеленский, Шахтер, Динамо, выставки, стихийные бедствия, мода, праздники, фотография, суд, Новый Год, спорт, фестивали, Київ, Бахмут, терроризм, женщины, Дмитрий Дятлов, коронавирус, дети, искусство, фотоконкурсы, футбол, город, Сергей Смоленцев, Киев, полиция, джаз, путешествия, Одесса, марш, фотоподборки, портрет, ВСУ, война, #Євромайдан, Нацгвардия, Путин, обстрелы, Війна, Росія, фотопроект, ВМС, природа, история, музыка, учения, передовая, акции, зима, юмор, Порошенко, протесты, животные, люди, сборная Украины, оккупация, США, пляжи, солдат, общество, медицина, Россия, церковь, Верховная Рада, митинги, архитектура, столкновения, Майдан, Україна